Vonios baldų fotografavimas Lietuvoje

Vonios kambario interjeras yra taip pat svarbus kaip ir visų mūsų namų. Jis bene svarbiausias, nes būtent nuo jo prasideda rytas ir visa diena. Ir kaip jis įrengtas, kokie jame bus patogumai bei baldai, nuo to priklausys ir mūsų nuotaika.

Baldų pasirinkimas vonios kambariui atnaujinti ar naujai įsikurti yra nemažas, tik reikia išsirinkti pagal poreikį ir norus. Turint omenyje, kad šios patalpos paprastai nebūna didelės, pirmiausia išsimatuojame kas ir kur tilps, o po to nusprendžiame ką norėtume įsigyti.

Ypač didelį vonios baldų komplektų pasirinkimą teko matyti įmonėje  UAB ,,Raguvos baldai“. Ir ne tik matyti, bet ir dalyvauti fotosesijoje, kurioje buvo įamžinta naujausia šios įmonės produkcija. Šį kartą mūsų laukė vonios baldų komplektai, kuriuos užsakovai nuotraukose norėjo matyti gyvenimiškus ir kokybiškus, kad būtų padidinta jų realizacija.

Pabuvoti Raguvos baldų karalystėje mums tenka ne pirmą kartą, tik šį kartą laukė kitoks asortimentas. Vonios baldų komplektai yra kiek kuklesni nei virtuvės, jie ir vietos užima mažiau, aksesuarų turi būti nedaug, tam kad neužgožtų baldų. Atsižvelgiant į tai, kad būtent vonios kambarys neturi būti perkrautas, dekoratorė pasirūpino visais reikalingais ir tinkamais priedais. Jei studijos veiklos pradžioje tuo rūpindavosi pats fotografas Darius Tarėla, tai dabar šiuo klausimu jam talkina kitas žmogus.

Vonios baldų fotosesija vyksta jau ne pirmus metus ir darbo eiga suplanuota kaip visada iš anksto. Atvykus į UAB ,,Raguvos baldai“ gamybos cechą, randame meistrų paruoštą fotografavimo aikštelę pagal numatytus fotografo brėžinius, kurioje jau yra keli vonios baldų komplektai, t. y. keli imituoti vonios kambariai. Fotografas pirmiausia rūpinasi apšvietimu, kuris visada labai svarbus. Vienas toks komplektas puikuojasi prie dirbtinio lango, tiksliau tai tik išpjauta ertmė laikinoje sienoje. Fotografas už lango sumontuoja šviesos minkštinimo filtrus  ir sustato dirbtinio apšvietimo blykstes, kurios sudaro tikrovišką lauko šviesos apšvietimo įspūdį.

Kitas vonios baldų komplektas kukliau sustatytas prie sienos. Gražūs ir nauji baldai dar ne viskas. Reikia pamąstyti kaip sukurti natūralią ir jaukią vonios kambario imitaciją. Fotosesijos tikslas – perteikti nuotraukose gyvybingą ir, aišku, kokybišką įvaizdį. Todėl būtent apšvietimas turi būti nepriekaištingai geras. Šiuo atveju tik fotografas žino kaip tai padaryti, jam tenka pačiam pasirūpinti ir šviesų pajungimo kabeliais, ir reikalingų lempų išdėstymu. Kai apšvietimas sutvarkytas, ruošiama fotografavimo technika, nes ji įpakuota pervežimo transporteriniuose lagaminuose ir ja rūpinasi tik jis pats. Tuo metu blizgantys naujutėlaičiai baldai dar kartą perbraukiami šluoste, ypatingai turi švytėti veidrodžiai. Tiesa, baldų kiekis viename komplekte kuklus, vos keli. Tai įvairaus dizaino spintelės su kriaukle, virš jų pakabinamos spintelės ar lentynos. Jas reikia ,,papuošti“ gražiais vonios kambario niekučiais. Jų reikia tik tiek, kiek reikalauja prausimosi procedūros. Labai svarbu pasiruošimas visam darbui. Kol fotografas ruošiasi fotografavimui, dekoratorės darbas taip pat yra atsakingas – pritaikyti prie komplekto baldo tinkamus aksesuarus, parinkti rankšluosčius, buteliukų dizainą, pritaikyti spalvas. Po to jais papildyti imituojamą vonios kambarį, skoningai ir tinkamai. Bet darbas jai ne naujas, ji iškart mato kaip jį gerai atlikti. Po fotosesijos vertinant darbo rezultatus matosi, kad vienam ar kitam vonios kambariui ir rankšluostis labai tinka, ir šampūno buteliukas gerai parinktas. Tiesa, prieš fotosesiją yra galimybė pamatyti kokios spalvos bus vienas ar kitas komplektas. Šiuo metu teko fotografuoti šviesius, tamsius medžio imitacijos ir baltos spalvos baldus. Tad žinant kaip atrodo baldai, lengviau pasirūpinti tinkamais aksesuarais, nes jie perkami ir nuomojami iš anksto.

Šį kartą vonios baldų komplektų fotosesija vyko kelias dienas. Pirmą dieną buvo fotografuojami sukomplektuoti baldai atskirai kiekvienam vonios kambariui. Nufotografavus vieną, jie buvo nukeliami, nešami į šoną ir po to sekė kitas. Kartu dirbo ir įmonės pagalbinis darbuotojas, kuris  kabino, nukėlinėjo, dėliojo į vietas atskiras komplektų dalis.

Kiekvienam vonios baldų komplektui keičiami aksesuarai, vienas kitas retai kada panaudojamas pakartotinai. Prie skirtingos spalvos baldų yra derinami ir aksesuarai, jų tarpe ir gėlės. Šį kartą tai buvo orchidėjos ir agava.

Nufotografavus pilnus vonios baldų komplektus, laukė kitas darbas, – fotografavimas dalimis. Užsakovai pageidavo kiekvieną spintelę matyti nuotraukose atskirai. Jas fotografuoti buvo paprasčiau, aksesuarai jau nebuvo naudojami.

Vonios baldų komplektų ir virtuvės komplektų fotografavimas šiek tiek skiriasi. Fotografuoti veidrodžius, kurie yra vonios kambario balduose, yra sudėtingiau nei pačius baldus dėl atspindžio, nes reikia sudėtingiau derinti apšvietimą. Tenka priešais veidrodžius montuoti papildomus didelius trijų metrų atšvaitus. Tačiau aksesuarų reikia mažiau nei virtuvės baldams.

Fotografuojant vonios baldus, nereikia maisto produktų, kaip kad prisireikia virtuvės kambario imitacijai. Bet nepriklausomai nuo to, kad daiktų reikia mažiau, vonios baldų fotografavimas, lyginant su virtuviniais, taip pat mums yra atsakingas. Esant konkurencinėms sąlygoms, ne tik pati produkcija turi būti nepriekaištinga, bet ir nuotraukos aukštos kokybės. Šie baldai bus pardavinėjami ne tik Lietuvoje, bet  ir už jos ribų.