Vestuvinės mados ypatumai šiandien

2012 spalis

Nežiūrint to, kad vestuvių mada yra gana konservatyvi, ji visgi turi savo išskirtines tendencijas. Ir tiek dizaineriai, kurdami modelius, tiek užsiimantys vestuvinių suknelių verslu, į tai atsižvelgia. Šiuolaikinės tendencijos yra gana įvairios ir leidžia eksperimentuoti su stiliumi, spalvomis, medžiagomis, įvairiais aksesuarais ir t. t.

Pats ryškiausias šiuolaikinės vestuvių mados bruožas yra spalvų įvairovė. Tradicinė balta spalva labai dažnai užleidžia vietą populiariai dramblio kaulo spalvai. Romantiški šviesūs atspalviai – rožiniai, mėlyni, alyviniai, geltoni bei kt. nors ir rečiau sutinkami, bet visgi yra mėgiami vestuvinėje madoje. O ryškiai raudonomis ar juodomis spalvomis vestuvių suknelėmis jau nieko nebenustebinsi.

Kita svarbi tendencija – dėmesys įvairių visuomenės grupių interesams. Šiandien dizaineriai siūlo specialias sukneles nėščioms moterims. Kai kurie dizaineriai semiasi įkvėpimo klasikinėse suknelėse ar religinėse tradicijose. Pavyzdžiui, klasikinė europietiško stiliaus suknelė gali būti pritaikyta musulmonių moteriai – mažinama iškirptė, arba ji visai naikinama, veliumas-šydas keičiamas gaubtu, apdailoje vyrauja žalia, gerbtina musulmonų spalva.

Didelę įtaką šiuolaikiškai vestuvinei madai turi vintažo stilius. Dažnai interpretuojamos pastarųjų dešimtmečių idėjos, jos modernizuojamos ir pateikiamos kaip dabartinės tendencijos.

Ypatingą dėmesį dizaineriai ir visuomenė skiria garsių įžymybių bei karališkųjų šeimų atstovų aprangai. Karališkosios vestuvės – galingas postūmis vestuvinės aprangos kopijų atsiradimui rinkoje. Įvairių kategorijų panašumo ir kainų suknelės yra perkamos labai greitai, ypač jos paklausios Azijos rinkoje. Bet šis populiarumas ilgai netrunka – jau sekančiais metais šie modeliai tampa nebemadingi.

Mada diktuoja savo norus ne tik suknelių modeliams, bet ir aksesuarams. Šiuo metu labiau populiarūs veliumai-šydai, tvirtinami prie plaukų, o skrybėlaitės ir vainikėliai ant nuotakos galvos matosi retai.

Keičiasi ir vestuvinės puokštės. Šiandien floristai tiesiog stebina savo kūrybingumu ir išradingumu. Vietoj tradicinės rožių puokštės naudojamos sezoninės gėlės, egzotinės orchidėjos, saulėgrąžos, įvairūs žalumynai ir pan. Puokščių forma taip pat įvairi – nuo tradicinės apvalios iki neįprastų floristinių šedevrų. Net bendras vestuvinės suknelės ir puokštės stilius taip pat neprivalomas. Eklektika – tai  taip pat svarbi tendencija. Ir vestuvių mada su malonumu ja seka.