Veido valymas elektriniu šepečiu

2013 spalis

Mokslininkai apskaičiavo, kad moteris veido valymui ryte ir vakare skiria vidutiniškai apie 10 sekundžių. Bet daugeliu atveju ant odos lieka makiažo liekanų, negyvų ląstelių. Visa tai užkemša poras, gali atsirasti kenksmingų odai bakterijų. Siekiant kuo efektyviau išvalyti odą, kai kurios kosmetikos kompanijos jau pradėjo gaminti specialiuosius elektrinius šepečius veido valymui. Paskutiniu metu jie tampa vis populiaresni. Kaip teigia ,,The New York Times”, 2011 metais JAV tokie prietaisai rinkoje sudarė 40% visų elektros prietaisų, skirtų naudojimui grožio srityje. Populiaresni už juos buvo tik dantų šepetėliai, veikiantys su baterija. Beje, tiek elektrinius šepečius veido valymui, tiek tokius dantų šepetėlius sugalvojo vienas ir tas pats žmogus.

Gamintojai tvirtina, kad:

Elektrinis šepetys maždaug 6 kartus daugiau iš odos porų pašalina nešvarumų, nei tai pasiekiama įprastinėmis priemonėmis;

Padidina drėkinimo, antisenėjimo ir kitų kosmetikos priemonių efektyvumą (jos lengviau įsigeria į odą);   

Lygina veido odos paviršių, tuo pačiu atsiradusias smulkias ankstyvas  raukšleles;

Susiaurina poras, mažina-naikina pleiskanojimą;

Gerina veido spalvą (šepečio impulsų dėka gerėja kraujotaka);

Tinka naudotis duše;

Veido valymui sugaištama mažiau laiko;

Ir nors toks šepetys valo odą, tuo pačiu ir masažuoja (vidutiniškai vibracijos greitis yra keli šimtai impulsų per minutę), tačiau specialistai primena, kad jį naudoti reikia kartu su pilingo priemonėmis, o ne kaip pilingo priemonę.

Pirmą kartą išbandžius elektrinį šepetį, būtina atkreipti dėmesį, ar neatsiras odos suerzinimo-paraudimo. Nors ši priemonė tinka ir jautriai odai, tačiau ne visų oda gali iš karto įprasti prie naujovės. Paprastai elektrinį šepetį veidui rekomenduojama naudoti vieną kartą per dieną, bet jei veido oda yra ypatingai jautri, šią procedūrą reikėtų retinti iki karto per savaitę ir taip pripratinti savo veidą prie naujo valymo būdo. Žiemą oda daugiau sausėja, todėl reikėtų trumpinti valymo laiką.

Elektrinį šepetį patartina rinktis kaip kremą, vertėtų pradėti nuo turinčio minkščiausius šėrelius.

Nepatartina spausti šepečio prie odos – efektyvumas nepadidės, tačiau gali atsirasti odos sudirginimas ar pleiskanojimas.

Į kai kuriuos komplektus šalia elektrinio šepečio įeina ir valymo geliai. Jie gali būti pernelyg griežti, todėl nedvejodami toliau naudokite savo mėgstamas veido valymo priemones.

Po naudojimo visada gerai nuplaukite šepetį.

Elektrinį šepetį patartina keisti kas 2-3 mėn.