Varnalėša plaukams

2013 balandis

Turbūt ne kiekvienas pagalvojame, kad varnalėša, auganti net patvoryje, yra naudingas ir plačiai vartojamas augalas. Ji gali būti efektyvus vaistas ir tinkamas priedas maistui gaminti. Varnalėšų šaknų, lapų ir sėklų ekstraktai plačiai vartojami taip pat ir parfumerijoje bei kosmetikoje.  Varnalėša turi nemažai naudingų savybių, todėl jos aliejus sėkmingai naudojamas ir plaukų priežiūrai. Varnalėša gerina plaukų augimą, stiprina silpnus plaukų folikulus, stabdo plaukų slinkimą, saugo nuo plaukų nusausėjimo, tuo pačiu nuo galiukų skylinėjimo, apsaugo nuo pleiskanų ir drėkina galvos odą.

Kaip naudojamas varnalėšų aliejus plaukams:

Norint sulaukti efektingo rezultato, prieš procedūrą reikia iššukuoti plaukus ir padalinti juos sruogomis. Po to sudrėkinamos plaukų šaknys ir su šukomis – visi plaukai per visą ilgį. Plaukai kurį laiką turėtų pabūti šilumoje, todėl reikėtų ant galvos užsidėti plastikinę kepuraitę ir dar papildomai apvynioti rankšluosčiu. Plauti reikia tik po valandos, tačiau kuo ilgiau pabūti su tokia kauke, tuo geriau, galima ir per naktį. Tokia procedūra rekomenduotina 2 kartus per savaitę.

Varnalėšų aliejus gali būti maišomas su kitais kosmetiniais aliejais, jis taip pat gali būti ir kitų plaukų kaukių sudėtine dalimi (kiaušinio trynio su medum, pipirų, stiprinančių folikulus ir pan.). Po procedūros su varnalėšų aliejumi, galvą reikia plauti kelis kartus tinkamu jūsų plaukams šampūnu.