2011 spalis
Kaklaraištį kartais pakeičia ir varlytė-peteliškė. Šis nedidelis aksesuaras rečiau sutinkamas vyro garderobe nei kaklaraištis, tačiau būna progų kai etiketas reikalauja būtent jo. Tai labai miela ir maloni, žavi ir pikantiška puošmena. Išskirtinėm progom ji dažnai yra būtina. 1904 metais Giacomo Puccini’o operoje ,,Čio-čio San” visi orkestrantai prisistatė publikai pasidabinę varlytėmis-peteliškėmis. Tai labai sudomino žiūrovus ir būtent po to, jos tapo populiaresnės ir jų nešiojimas labai paplito aukštuosiuose visuomenės sluoksniuose.
Šį aksesuarą patartina nešioti ,,atsargiai”, ypač dieną ir darbe, reikia atkreipti dėmesį ar veiklos specifika tai leidžia daryti. Priešingu atveju galima atrodyti net juokingai. Be to, nusprendus pasipuošti varlyte-peteliške, reikėtų atsižvelgti ir į kūno sudėjimą. Pilnesnių kūno formų vyras gražiau atrodys su varlyte-peteliške, nei su kaklaraiščiu. Labai svarbu ir prie kokių marškinių ją pasirišime. Prie margų vargu ar ji tiks, o be to, reikia atsižvelgti ir į apykaklės dydį bei formą. Visos varlytės-peteliškės surištos būna panašios formos, nors tikriausia ji laikoma, kai yra stačiakampiais galais. Spalvotos labiau tinka prie kostiumo ir rečiau prie smokingo. Užsienyje aukšto lygio viešbučiuose dažnai dėvimas smokingas ir šiuo atveju varlytė-peteliškė būna juoda.
Visame pasaulyje galioja etiketo taisyklė kada ir kokios spalvos ji turėtų būti. Jei esi kviečiamas į oficialius pietus ar priėmimą, paprastai yra įteikiamas pakvietimas. Pagal etiketo taisykles jame visada yra pažymėti keli žodžiai: White tie arba Black tie. Tai reiškia, kad pirmuoju atveju varlytė-peteliškė būtinai turi būti balta ir ji dėvima tik prie frako. Jei pažymėta Black tie, reikia apsivilkti smokingą ir tik su juoda varlyte-peteliške. Jokiais būdais nepatartina šios taisyklės laužyti, priešingu atveju gali būti ir kuriozinių situacijų, pvz. jus gali palaikyti padavėju.
Šiaip yra įvairių būdų kaip pasipuošti varlyte-peteliške. Jų yra parišamų su juostele po apykakle, prisegamų prie marškinių prie viršutinės dalies ties aukščiausia sagute. Bet manoma, kad tikroviškiausia ji yra tada, kai vyriškis pats ją užsiriša. Varlytė – aksesuaras, kuris rečiau naudojamas, tačiau kiekvieno vyro garderobe jis privalėtų būti, nes tai yra vyriško elegantiškumo simbolis, solidus pasipuošimas ypatingomis progomis.