Tiara – kilminga puošmena

2012 rugsėjis

Senovinė tiara buvo galybės, didybės simbolis, todėl jas ir nešiojo popiežiai, karaliai, karalienės bei kiti valdovai. Tiaras galima pastebėti ir ant senovinių Egipto sfinksų galvų. Tai iškilmingas galvos papuošalas, rodantis titulą, padėtį visuomenėje. Šiandien tiara naudojama iškilmingoms progoms ne tik karališkose šeimose, bet ir kitų žmonių šventėse.

Po Kate Middleton vestuvių dienos tiaros vėl tapo daugumos nuotakų vestuvine puošmena. Sutuoktuvių dieną su William‘u Kembridžo hercogienės plaukai buvo karūnuoti deimantais išsagstyta karūna, kurią sukūrė juvelyrinių dirbinių namai Cartier dar 1936 metais. Tiesa, Kate Middleton ją gavo iš Didžiosios Britanijos karalienės. Kitos nuotakos pačios rūpinasi su kokia karūna jos bus savo vestuvių dieną, naudojasi dizainerių paslaugomis ir patarimais ar pasitelkia savo fantaziją.

Tiara – dabar jau vestuvinė karūna ir su ja kiekviena nuotaka jaučiasi karaliene savo vestuvėse. Šiuolaikiškos tiaros gali būti klasikinės formos, bet dažnai jos atspindi kiekvienos nuotakos individualybę. Jos būna puoštos brangakmeniais, auksu arba net gėlėmis ir dažnai tampa pagrindiniu aksesuaru prie vestuvinės suknelės. Tiaros pritvirtinamos prie plaukų, parenkamos pagal apsirengimo stilių, plaukų ilgį ar veido formą.

Tiara yra kaip komplimentas nuotakai, kuri paryškina veido ir plaukų grožį. Todėl svarbu pasirinkti kokia gali geriausiai tikti. Pailgos formos veidui tiks klasikinė arba vienodo pločio tiara per visą jos ilgį. Apvalus, platesnis veidas gražiausiai atrodys su aukšta trikampio formos tokia vestuvine puošmena. Tiara – karūna tinka prie bet kokios šukuosenos, net jei ji ir visiškai trumpa. Svarbu išlaikyti balansą tarp papuošalų: jei nuspręsta dėvėti šį galvos papuošalą, tuomet nepatartina segtis masyvių auskarų ar kitų plaukų papuošalų, kaip segtukai ir pan.

Stilistai pataria tiarą derinti ir prie šventinės suknelės. Jeigu ji yra pūsta, didesnės apmties, princesės stiliaus, tuomet geriau tiktų aukštesnė, didesnė tiara, o jei suknelė griežtai įliemenuota, apgludusi liemenį – geometriniai raštai, tiesios linijos atrodys gražiau, tokiu atveju dar geriau tiktų diadema. Ji harmoningai susilies su vestuviniu rūbu, patvirtindama pasakų herojės įvaizdį. Tačiau diadema labiau tinka tik labai jaunoms nuotakoms, nes jau nuo Viduramžių laikų jos buvo tik princų ir princesių karūna.