Tatuiruotės

2011 rugsėjis

Posakis – grožis reikalauja kantrybės, iš tikrųjų yra teisingas. Turint omenyje ne tik materialinę pusę, bet ir moralinę, sveikatos. Juk ne kiekvienas ryžtasi tokioms savanoriškoms ,,operacijoms”, kaip tatuiruotės piešimas – ornamento įspaudimas ant savo kūno. Taip, šią procedūrą galima taip pavadinti, nes tai susiję su mūsų asmenybe tiek fiziniu, tiek psichologiniu požiūriu. Vieniems tai gražu, kitiems reikia tatuiruotės todėl, kad kiti nešioja. Ypač tokia yra tvirta jaunimo pozicija: arba patinka ir žūt būt ją pasidarys, arba nemėgsta tatuiruočių ir nekreips į tai dėmesio.

Anksčiau, kaip buvo įprasta, tatuiruotes nešiojo tik tam tikro sluoksnio žmonės. Jei paplūdimy pamatydavome apsinuoginusį įvairiais dailiniais išpieštą vyrišką kūną, nuomonė apie jį susidarydavo daugumai panaši. Tačiau dabar viskas kitaip, nes tatuiruotės tapo madingos, labiau populiarios, jos daug kuklesnės ir, aišku,  kokybiškos. Tai reiškia, kad jos atliekamos medicininėse, grožio įstaigose specialistų, turinčių tam tikrą išsilavinimą ir kompetenciją šioje srityje. Yra paskaičiuota, kad 25 proc. jaunimo nuo 18 iki 30 metų nešioja tatuiruotes, o net 65 proc. Iš jų yra dailioji atstovybė. Logiška, nes moterys ir merginos visada jautriau reaguoja į madą ir įvairias naujoves.

Tatuiruočių specialistų nuomone tai nėra vien tik mados ar šiaip grožio kaprizas, tai gali būti ir kažkokių smulkių kūno defektų slėpimas, pvz. nepageidautina raukšlelė, pigmentinė dėmė ir pan. Tatuiruotės gali būti ir kažkokio religinio ritualo dalis, turinti tam tikrą prasmę. Bet tai liečia kitų šalių įvairias etnines žmonių grupes. Įprasta, kad tatuiruotė yra mados ir grožio ženklas.

Mėgėjiškos  tatuiruotės vadinamos tokios, kurios daromos namų sąlygomis naudojant laikinuosius dažus ir dezinfekuotą adatėlę. Bet šis būdas nors dar ir prisimenamas, kažin ar labai  naudojamas. Tai laikoma praeitimi, be to jis yra pavojingas sveikatai.

Profesionalios tatuiruotės atliekamos tik spec. medicininio specialisto rankomis. Nes tai yra tiesioginis sąlytis su kito žmogaus kūnu ir sveikata. Ši procedūra atliekama su specialia aparatūra, skirta šiai mažai, bet vistiek vadiname operacijai.

Kosmetinės tatuiruotės nors rečiau, bet yra daromos. Jos paryškina antakius, lūpas, net parausvina skruostus. Tiesa, toks kūrinys greitai išblunka ir mėgėjams tenka jį atnaujinti pakartotinai.

Medicininės tatuiruotės yra gan retos, bet irgi taikomos pacientui pageidaujant. Jos praktikuojamos keičiant tam tikrų kūno apšvitinimo vietas, gydymo tikslais. Net kai kurie žmonės, sergantys sunkia liga, kuri gali sukelti įvairių grėsmingų gyvybei patologijų, pageidauja nešioti atskiriamąją tatuiruotę.

Tatuiruotėmis puošiame įvairias kūno vietas: merginos mėgsta turėti  nedidelį individualų piešinuką liemens srityje, ant rankos, kaklo. Daug kas nešioja jas ir intymesnėse vietose.

Šita gan populiari kosmetinė procedūra dabar yra plačiai ir drąsiai naudojama, nes ji daroma tik specialistų pagalba, bet visada reikia galvoti apie savo amžių. Tik jaunam ir sveikam kūnui patartina, norui ar būtinybei esant, daryti tatuiruotę. Ir vėlgi reikėtų pasitarti su savo gydytoju, nes tatuiruotės darymas kai kuriems jautresniems žmonėms gali sukelti tam tikrų sveikatos sutrikimų, net alergiją. Tatuiruotės nesunkiai ir pašalinamos, be abejo tik naudojant medicininę aparatūrą. Paprastai tai būna lazerinis būdas. Ir labai svarbu tatuiruotės specialisto, į kurį kreipiatės, kompetentingumas.