Sveiki, sere Bondai

2011 rugpjūtis

Personaliniu numeriu 007 pažymėtas slaptasis agentas Džeimsas Bondas iki šiolei domina nuotykinių filmų mylėtojus, jo bebaimiais žygdarbiais turbūt žavėsimės visada. Kadruose apstu neįtikėtinų, kritiškų ir sudėtingų  situacijų, iš kurių herojus visada išeina nugalėtoju. Automobiliai su sudėtingais įrenginiais, besikeičiančios žavios merginos, prabangus gyvenimas, ,,no problems”- visa tai priklauso Džeimsui Bondui. Apie jį anglų rašytojas Janas Flemingas 1953 metais parašė romaną, o nuo 1962-ųjų buvo pradėti kurti kino filmai apie nenugalimąjį slaptąjį agentą.

Tikrasis Džeimsas Bondas nėra mistinis personažas, tai istorinė asmenybė. Gimė jis 1924 metų lapkričio mėnesį Škotijoje. Nors zodiako ženklas priklauso Skorpionui, bet charakteriu D. Bondas daugiau prilygsta Šauliui, nes turi užsispirymo, didelio potraukio dailiajai lyčiai. Šie  bruožai daugiau būdingi gimusiems po šiuo ženklu. Dar būdamas vaiku jis neteko abiejų savo tėvų. Jie žuvo kopdami į kalnus Prancūzijoje. Gyveno su teta, mokėsi koledže. Kai D. Bondui buvo devyniolika, jis pradėjo dirbti Anglijos Gynybos ministerijoje ir neužilgo tapo britų slaptosios tarnybos agentu. Gavo savo personalinį 007 numerį ir jau priklausė elitiniam skyriui su šifru 00, kuris buvo ypatingas tuo, kad jo agentai turėjo teisę neišvengiamoje situacijoje net ir nužudyti. Manoma, kad D. Bondas dalyvavo 22 slaptosiose operacijose, kuriose savo misiją atliko profesionaliai, priešingu atveju apie tai niekas nerašytų. 1964-1965 metais žinios apie D. Bondą dingsta, vieni mano, kad jis išėjęs į atsargą, ramiai gyveno Londone šalia Čelsio parko, kitų nuomone, jis dingo be žinios. Bet jo personažas visiems laikams liko įamžintas romane ir filmuose.

Ekrane slaptasis agentas vos ne kasdien keičia prabangius, galingus, automobilius, geria tik gerus gėrimus, rūko tik brangias cigaretes ir, be abejo, visos žavingiausios merginos priklauso tik jam. Tai toks tas nuotykinių filmų herojus Džeimsas Bondas. Jį vaidino žinomi aktoriai – Šonas Koneris (Sean Connery), Timotis Daltonas (Timothy Dalton), Džordžas Lazembi (George Lazamby), Rodžeris Muras (Roger Moore). Kasmet atsiranda vis naujų vardų, pretenduojančių suvaidinti nenugalimąjį slaptąjį  agentą.

Vienas iš gerai žinomų, populiarių aktorių Pirsas Brendanas Brosnanas (Pierce Brendan Brosnan), labai gerai pasirodė D. Bondo vaidmenyje ir tai jį dar labiau išgarsino. Žavi išorė, džentelmiškos manieros, gera vaidyba suteikė jam nemažas  perspektyvas karjeroje.

Kelias į didįjį kiną nebuvo žiedlapiais klotas. Reikėjo nemažų pastangų ir kantrybės, kad gautų norimą vaidmenį. Ir tik pažintis su prodiuseriu Albertu Brokoliu (Alberto Broccoli) aktoriui padėjo įgyvendinti savo svajonę. Pirmą kartą Džeimso Bondo vaidmenį Pirsas Brosnanas suvaidino 1995 metais, kai jam jau buvo 42 metai, filme ,,Auksinė akis”.

Aktorius gimė 1953 metais Airijoje, Lauf grafystėje. Tėvams išsiskyrus, nuo vienerių metų jį augino močiutė. Kai jam buvo vienuolika, kartu su motina išvyko į Londoną. Mokytis nebuvo labai linkęs, tad būdamas šešiolikos, pradėjo dirbti fotostudijoje. Kino menas visada jį viliojo, todėl 1970 metais Pirsas Brosnanas pradeda studijuoti aktorystės paslaptis Londono dramos centre, vaidina Vestendo teatre, filmuojasi televizijoje. Tuo metu jis draugauja su aktore Kasandra Haris (Cassandra Harris), su kuria 1980 metais ir susituokė. Tačiau sėkmė pradėjo suktis nuo jo. Roles gaudavo menkas, finansinė padėtis buvo nekokia. 1981 metais gavęs vaidmenį amerikiečių seriale ,,The Manions of America”, tapo populiarus ir žinomas, išvyko į JAV. Jo gyvenimo draugė Kasandra visada jį palaikydavo, buvo gera patarėja, tarsi kelrodis aktoriaus kelyje. Po detektyvinio serialo ,,Remington Steele” Pirsas Brosnanas persikelia gyventi į Holivudą, čia jis apdovanojamas ,,Auksinio gaublio” nominacija. O žmona Kasandra vyrą apdovanoja naujagimiu, ji pagimdė jam sūnų. Bet likimas nebuvo palankus jų darniai šeimai, nes Kasandra susirgo rimta liga ir 1991 metais mirė. Pirsas Brosnanas iki paskutinės minutės buvo šalia ir meldė dievo pasigailėjimo, bet ir jis tąkart buvo bejėgis. Apie šią moterį aktorius kalba su didele pagarba ir meile.

Po skaudžios netekties Pirsas Brosnanas dar giliau pasinėrė į darbą. Laikinai nustojęs vaidinti D. Bondą, 1995 metais jis vėl pradeda filmuotis jo vaidmenyje.

2001 metais Pirsas Brosnanas vėl veda. Antroji jo žmona žurnalistė Keli Šaje-Smit apdovanojo jį antruoju sūnumi. Nors šeima nėra maža (aktorius dar turi du įvaikius iš pirmosios santuokos) P. Brosnanas labai mėgsta laisvę, mėgsta pabūti vienas, laisvalaikiu tapo, daug paveikslų parduoda. Turi savo firmą. Nors ir išgarsėjęs, jis mažai ilsisi, daug dirba. Gauna daug pasiūlymų iš įvairių reklaminių kompanijų. Aktorius įvairiuose filmuose dažnai atlieka ir savo vaidmenis.