Sveiki nagai – rankų grožis, sveikata

2011 spalis

Rankos kaip ir veidas yra mūsų vizitinė kortelė. Jei veidas išduoda mūsų savijautą, tai rankos taip pat byloja apie sveikatą bei jos priežiūrą. Pirmiausia jos turi būti švelnios, gerai prižiūrėtos, tvarkingais ir sveikais nagais. Kiekvienam aktualu, kad ir nagai būtų gražūs. Vyrai taip pat didelį dėmesį skiria rankų ir nagų priežiūrai, dabar nieko nestebina pamačius vyriškį, sėdintį grožio salono kėdėje pas manikiūrininkę. Gerai prižiūrėti nagai ne tik estetiškai ir tvarkingai atrodo, bet ir suteikia gerą savijautą.

Moterys daugumoje beveik visos mėgsta nagus dailinti tam skirtais lakais ir emalėm. Beje, ir vyrai lakuoja nagus, bet tik bespalvėmis priemonėmis. Visų pirmiausia, ši rankų dalis taip pat turi būti sveika. Nagai turi būti tvirti, normalios spalvos, bet pasitaiko, kad jie gana dažnai trūkinėja, lūžta, sluoksniuojasi ar keičia spalvą. O tai yra sveikatos negalavimo ar vitaminų bei mineralų trūkumo simptomas. Ypač tai pajuntama žiemą, kai natūralių produktų yra mažiau.

Pripažinta, kad trūkstant organizme geležies, nagai tampa trapūs, gali keisti spalvą ar net formą. Ir kokį vitaminą bevardinsi – visi jie tiesiog būtini ne tik sveikatai palaikyti, bet ir išsaugoti gamtos duotą dovaną – natūralų grožį. Tame tarpe ir nagų. Vitaminas A skatina nagų augimą, B – stiprina juos, neleidžia skylinėti, vitaminas D padeda geriau įsisavinti kalcį ir kitas mineralines medžiagas, kurios reikalingos ne tik nagams, bet ir visam sveikam organizmo palaikymui. Tad, jei pastebėjome įvairius neįprastus nagų pasikeitimus, pirmiausia kreipiamės į gydytoją ar nagų specialistą ir ieškome priežasties. Nes joks manikiūras neišgydys nagų ir jų negalavimus nepridengs laku. Todėl pirmiausia -  gražių nagų paslaptis yra sveikata.

Antrasis veiksnys – tinkama nagų priežiūra. Ir nebūtinai reikia eiti į grožio saloną, galima tuo pasirūpinti ir namų sąlygomis. Kiekvieną dieną nors truputėlį laiko skirti sau gali kiekviena moteris. Net, pvz., po indų plovimo, kai rankos ir nagai suminkštėja, tereikia labai nedaug minučių patvarkyti nagus, o jei ši procedūra atliekama dažnai, tai ir visai neilgai užtruksime. Paprasčiausiai tam mums, kaip visada, pritrūksta laiko. Bent taip jau teisinamės. Bet nepamirškime, kad grožis reikalauja ir laiko.

Specialistai teigia, kad nagų tvarkymą – manikiūrą reikia atlikti bent kartą per savaitę. Jei šią procedūrą atliekame namie – būtinai reikia turėti tinkamus, tam pritaikytus specialiuosius manikiūrinius įrankius. Netinkamos žirklutės, replytės ar dildė gali sugadinti nagą, net sukelti užkrėtimą. Labai svarbu sterilumas.

Nereikia pamiršti, kad ir buityje naudojamos įvairios valymo priemonės, tame tarpe net ir indų ploviklis gali būti nagų pasikeitimų priežastis, todėl ir rekomenduojamos specialios apsauginės pirštinės – jos apsaugos ne tik rankas, nagus, bet ir lakas ilgiau išsilaikys. Kas nemėgsta pirštinių – reikėtų dažniau naudoti kremus. Nagams taip pat sveika naudoti paprasčiausias voneles, įmerkiant ir trumpai palaikant nagus pašiltintame aliejiniame bei vitaminizuotame tirpale (labai tinka ir citrina).

Nagams kenkia ir gerai nenuvalytas senasis nagų lakas. Nepatartina lakuoti pakartotinai po kelių dienų ant pirmojo nenuvalyto sluoksnio, nes vargiai ar pavyks nuslėpti šią gudrybę – nagai neatrodys estetiškai. Taip pat nepatartina naudoti acetoninių valiklių, kurie džiovina nagų emalę – tam yra specialios nagų lako nuvalymo priemonės, pagamintos su aliejiniais bei vitaminizuotais priedais. Lakuojant nagus pastoviai, reikėtų  nors keletai dienų padaryti pertrauką ir leisti jiems pabūti natūraliems – nelakuoti. Juk ši kūno dalis taip pat kvėpuoja, o pastoviai užtepti nagai gali prarasti blizgesį ar spalvą. Todėl manikiūro specialistai pataria po nagų sutvarkymo specialiomis priemonėmis, panaudoti kremus, kurie kaip  rankoms, taip ir nagams suteikia gydomąjį poveikį.

Labai svarbu ir manikiūro priemonės – namie būtina turėti asmeninį patogių įrankių komplektą ir naudotis juo tik individualiai. Tai žirklutės, replytės, dildės, odelių atstūmėjai ir kt. Ir, be abejo, jų nenaudojame kitiems tikslams, pvz. manikiūrines žirklutes – siūlams karpyti. Prieš darant manikiūrą, rankos ir nagai turi būti ypatingai švarūs.

Nagai taip pat daug ką pasako apie žmogų – galima pastebėti jo sveikatos būklę, nuspėti charakterio ypatumus, ydas, skonį, pomėgius, net kokį darbą jis dirba. O juk kiekvieno iš mūsų žmoniškoji silpnybė visada atrodyti gražiai bent sau. Sveiki, gražūs ir prižiūrėti nagai – gera savijauta ir nuotaika.