Studentai fotografijos žinias gilina fotostudijoje

2014 gegužė

 Visi žinome, kaip brangiai kainuoja tobulinti žinias fotografijos kursuose bei seminaruose, dėl to IĮ Focus Studio padovanojo Kauno technologijos universiteto (KTU) studentams nemokamą paskaitą. Focus Studio studijoje pravedamos ne vien komercinės ir privačios fotosesijos, reklaminiai filmavimai, retkarčiais rengiami seminarai, mokymai ir kiti dalykiniai susitikimai. Š. m. gegužės 14 d. čia pabuvojo ir Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai. Seminaras-susitikimas su IĮ Focus Studio vadovu ir fotografu Dariumi Tarėla vyko malonaus bendravimo fone.

Dėstanti Fotografijos praktikos modulį Medijų filosofijos studijų trečiakursiams, Ornela Ramašauskaitė turėjo tikslą – apsilankyti su studentais šiuolaikiškoje fotostudijoje, pamatyti kaip ji įrengta, kokia technika naudojama bei padiskutuoti ir pasiklausyti patarimų žmogaus, kuris jau daug metų dirba studijinės fotografijos srityje.

Šiandien jaunimas neapsiriboja tradiciniais „vadovėliniais“ mokymo metodais, jis apsiginklavęs šiuolaikinėmis technologijomis ir be didesnių pastangų pasiekiama informacija, jo lyg ir niekuo nenustebinsi. Tačiau praktiškas susitikimas su profesionaliu fotografu – visai kas kita. Ilgametė fotografo Dariaus Tarėlos patirtis yra individuali ir labai naudinga net ir fotografijos pramokusiam studentui. Sužadinti studentų susidomėjimą, vidinę motyvaciją domėtis, gilinti žinias, net jei ir nebūsi fotografu. Pradedančiajam fotografui sunku susigaudyti fototechnikos prekių gausoje, dažniausiai užduodami klausimai yra susiję su fototechnika, kokiu fotoaparatu fotografuoti, kokį geriau pasirinkti objektyvą. Kiti domisi fotostudijos technika, kokius pasirinkti blykstes, apie tai ir kalbėjo D.Tarėla, kad visų pirma reikia pasirinkti kryptį ir ką nori fotografuoti, pagal tai jau komplektuojamas inventorius – fotografo įrankiai. Žinoma, nebuvo pamiršta tema ir apie fotografo psichologinį pasiruošimą, kas yra labai svarbu ne tik norint profesionaliai atlikti darbą, bet ir bendraujant su žmonėmis.