Stilistas Aldo Coppola – aš žinau, kad gimiau talentingu

Genialusis miklių rankų meistras Aldas Koppola (Aldo Coppola) jau daug metų stebina meniškais darbais puošdamas moteris savo sukurtomis šukuosenomis bei kirpimais. Spiraliniai plaukų suktukai, ,,kaskadinis” kirpimas – tai jo nuopelnai. Šis žymus stilistas sukūrė plaukų grožio karalystę, apie kurią žinoma įvairiose pasaulio vietose. Jau šiandien veikia apie šimtą salonų Italijoje, Šveicarijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Japonijoje, Korėjoje, Monako ir daugelyje kitų šalių. Apie Aldą Koppolą (Aldo Coppola) sukasi apie 400 darbuotojų būrys, kuris dirba kirpimo, šukavimo meno srityje. Be to jis skaito paskaitas studentams kirpėjų meno akademijoje, pavadintoje jo vardu.

Aldas Koppola (Aldo Coppola) nepamiršta, kad trauka plaukų grožio menui, kūrybinis polėkis atsirado prieš daug metų. 1940-aisiais jis sutiko savo didžiąją meilę. Jos grožis, stiprus širdies balsas pažadino kurti kažką nuostabaus ir šilto. Tiesa, talentu menui jis pasižymėjo jau nuo mažens. Mėgo piešti, domėjosi fotografijomis su žinomų ir gražių žmonių atvaizdais. Kirpėjo darbą pradėjo šalia tėvo. Nemažą įtaką jo darbams turėjo žymių fotografų darbai – Baris Leitganas (Barry Lategan), Fabrizis Ferri (Fabrizio Ferri), Oliveris Toskanis (Oliviero Toscani). Jų nuotraukos davė peno naujoms idėjoms. Aldas Koppola (Aldo Coppola) gan greitai lipo karjeros laiptais. Pradėjo dirbti su pasaulinio garso madų namais, tokių kaip Armani, Versace, Ferre, Mochino irk t., bendradarbiavo su madų žurnalais, rengė šou L’oreal.

Pasiekęs savo  karjeros aukštumas, Aldas Koppola (Aldo Coppola) toliau tęsia tiesioginį darbą. Jis ne tik moko kitus, bet ir pats kerpa bei šukuoja.

 Legendiniu vadinamas stilistas žada dirbti tol, kol yra noras ir jėgos kurti naujus plaukų kirpimus, šukuosenas. Jis noriai perduoda savo žinias ir patirtį jaunimui. Nors jį supa daug žmonių, darbščių ir norinčių išmokti būti geru meistru, sėkmingai dirbti šioje srityje, bet gabių tam yra nedaug. Aldas Koppola (Aldo Coppola) sako, kad gerų kirpėjų yra daug, bet tikro menininko, turinčio šią ,,gyslą” turi nedaugelis, iš kelių tūkstančių gal tik vienas. Tai būna įgimta.

Stebėdamas savo mokinių darbą, jis atranda genialių dalykų. Pavyzdžiui, jei kerpant plaukus padaroma klaida, tai į ją žiūrima kartais kaip į naują atradimą, mintį. Dažnai taip ir gimsta nauji kirpimo bei šukavimo būdai. Maždaug kas pusmetį Aldas Koppola (Aldo Coppola) sugalvoja naujus niuansus ir savo profesine patirtimi dalijasi su pradedančiaisiais.

Plaukai ir rūbai neatsiejami dalykai. Prie įvairios aprangos turėtų būti ir atitinkamai sušukuoti plaukai. Aldas Koppola (Aldo Coppola) jau trisdešimt metų bendrauja su Džordžu Armani (Giorgio Armani). Tai jo mėgstamiausias dizaineris. Kiekvieną jo rūbų kolekciją stilistas pakoreguoja savo siūlomais plaukų kirpimo – nešiojimo būdais, kartais modeliai būna tiesiog suveliami. Aldas Koppola (Aldo Coppola) bendrauja ir su kitais dizaineriais, su Gianni Versace jis išdirbo 19 metų.

Didysis stilistas sako, kad dabar madų versle dirbti nėra lengva, kaip ir nėra lengva atrasti kažką naujo. O publika, reikli madai, yra laukianti ir reikalaujanti naujovių. Prororcijos jau daug metų išlieka panašios. Koko Šanel (Coco Chanel) madą smarkiai pakeitė , vėliau perversmą į haute couture padarė Ivas Sen Loranas (Yves Saint Laurent). Dabar stiliai lyg ir  tobulinami, vis ieškoma naujovių.

Aldas Koppola (Aldo Coppola) yra šalininkas tik natūraliai nešiojamų plaukų. Jis nepritaria jų priauginimui. Jo nuomone, tai nėra estetiška. Jei vakar mergina buvo trumpais plaukais, o šiandien jau su ilgom garbanom, tai susidaro pirmas įspūdis, kad ji įsigijo peruką. Juk kiekvienam aišku, kad plaukai per naktį neatauga. O juk visi mėgsta natūralumą.

Norinčioms atrodyti jauniau, stilistas pataria nepamiršti casual stilaus. Ir šiaip, jo nuomone, norint gerai atrodyti, pirmiausia reikia pasirūpinti plaukais. Jie jokiu būdu neturėtų matytis ataugę nuo šaknų nedažyti, pasirenkant plaukų kirpimo būdą atsižvelgti į savo kūno sudėjimą, veido formą. Ir plaunant juos kasdieną, nepamiršti gydomųjų priemonių. Tada rūbai jau ne tiek svarbu.

Aldas Koppola (Aldo Coppola) net nemano pasenti, jis sako, kad yra estetiškas žmogus, o tokie visada būna jauni. Jis daug dirba, mėgsta aktyvų  gyvenimo būdą, skaniai pavalgyti ir puikiai jodinėja. Gyvena neslėpdamas to, kad džiaugiasi gimęs talentingu.