Sandra Bullock ir žavioji agentė

2011 spalis

Daugumai kino mėgėjų šios aktorės pavardė primena malonius prisiminimus apie vakarus, praleistus prie televizorių ekranų. Filmai, kuriuose ji vaidina yra nuotaikingi ir tiesiog šilti. Tai daugiausia romantinės melodramos, komedijiniai variantai, nors aktorė filmuojasi ir aštraus siužeto kino juostose. Sandros Bullock vaidinami vaidmenys atitinka jos charakterį. Visur principinga, savimi pasitikinti ir, be abejo, visada su humoru. Dar vaikystėje ji elgėsi daugiau taip, kaip norėjo, o ne taip, kaip pridera. Tėvai, būdami muzikinio pasaulio žmonės, norėjo, kad duktė sektų jų pėdomis, tęstų šeimos tradicijas. Motina buvo operos žvaigždė, o tėvas dainavimo profesorius. Bet Sandra nenorėjo būti muzike. Gimusi JAV, Vašingtono valstijoje, ne vienerius vaikystės metus praleido Vokietijoje, tėvai daug keliavo. Motina buvo vokietė, todėl Sandra laisvai kalba vokiškai. Fiurto mieste ji lankė baleto studijas, mokėsi anglų mokykloje, o tėvų pageidavimu dainavo vaikų chore. Bet visa tai Sandrai nebuvo prie širdies. Ji darė viską, kad nereikėtų užsiiminėti klasikine muzika, tai jos neviliojo. Grįžusi su tėvais į Ameriką bandė studijuoti teisę Šiaurės Karolinos universitete, bet ir tai buvo ne jai. Tuomet laimės ieškoti ji išvyko į Niujorką, norėjo tapti modeliu. Tačiau per atranką supratusi, kad jos fiziniai duomenys nelabai atitinka modelio standarto, pradėjo lankyti aktorystės kursus, norėjo tapti aktore. Buvo gabi mokinė, nemažą reikšmę turėjo ir vaikystėje ugdyti muzikiniai sugebėjimai. Ją pastebėjo kino prodiuseriai ir Sandra pradėjo vaidinti televizijos serialuose.

1991 metais Sandra Bullock gauna nedidelį vaidmenį komedijoje ,,Meilės gėrimas Nr. 9″. Po to seka pagrindinis vaidmuo filme ,,Visa griaunantis”. 1994 metais ji gauna vaidmenį kino juostoje ,,Greitis”, sekantis jos darbas buvo ,,Kol tu miegojai” ir eilė kitų filmų. Vaidmuo po vaidmens ir Sandra Bullock tampa populiari aktorė, vadinama žvaigžde.

Daugelis žiūrovų tiesiog įsimylėjo Sandrą Bullock po filmo ,,Mis slaptoji agentė/ Miss Congeniality” (2000 m.), kurioje ji atliko vieną iš pagrindinių vaidmenų. Ši kino juosta tapo tiek populiari, kad po keleto metų buvo sugalvota pastatyti dar vieną panašaus žanro filmą. Taip 2005 metais gimė ,,Mis slaptoji agentė 2: ginkluota ir žavinga/ Miss Congeniality 2: Armed & Fabulous”, kurioje komiškos FTB agentės Greisės vaidmenyje vėl Sandra Bullock.

Jos herojai dažnai būna labai panašūs į pačią aktorę, į tokią, kokia ji būna kasdieniame gyvenime. Beveik viską darant pagal norus, net užsispyrimą. Iš daugelio dalykų galima pastebėti, kad tai savarankiška, save gerbianti moteris. Pinigus mėgsta užsidirbti pati, nemėgsta būti priklausoma nuo ko nors, nemėgsta būti išlaikoma. Nors šito aktorei ir nereikia baimintis, kadangi ji pakankamai užsidirba. Žurnalo ,,Forbes” duomenimis, vien pereitais metais Sandra Bullock uždirbo apie 56 mln. dolerių. Tiesa, ne tik iš filmavimosi kino ekranuose. Ji, kaip ir kiti garsūs aktoriai, dirba ir reklamos srityje.

Sandra Bullock laikoma ir principinga moterimi. Antrasis jos vyras Jesse Jamesas yra didelis motociklų mylėtojas, ,,Monster Genage” savininkas. Nežiūrint to, kad kartu su Jesse Jamesu Sandra turi įsivaikinusi berniuką, ji neatleido jam ,,vyriškų išdaigų”, po kurių jų penkiametė santuoka iširo.

Sandra Bullock atvirai šneka, kad jai nepatinka, kai  su ja elgiamasi kaip su žvaigžde, išskirtinai atkreipiamas dėmesys. Aktorė taip pat užsiima ir labdaringa veikla, ji neabejinga žmonių skausmui ir nelaimėms, yra paaukojusi 1 mln. dolerių Raudonojo Kryžiaus organizacijai. Apie ją yra pasakojama daug komiškų istorijų iš jos pačios gyvenimo, kažin ar visos jos yra tikros. Prie šitos aktorės jos tiesiog ,,limpa”. Gal dėl to, kad vaidmenys, kuriuos ji atlieka, dažniausiai yra romantiški ir nuotaikingi. Ir bet kokie vaidmenys jai tinka.

Sandra Bullock ne kartą yra apdovanota ,,Oskaro” premija. Už vaidmenį filme ,,Nematoma pusė/ The Blind Size” (2009) ji buvo nominuota kaip geriausia aktorė. Taip pat ji sulaukė didelės sėkmės ir po režisieriaus Anne Fletcher 2009 metų romantinės komedijos ,,Piršlybos/ The Proposal”. Sandra Bullock gavo ,,Oskaro” apdovanojimą už geriausią aktorės darbą.

Šiuo metu Sandra Bullock viena augina įsūnį ir tebėra Holivudo žvaigždė.