Ruošiantis vestuvėms

2012 kovas

Vestuvės yra tokia šventė, kuriai dėmesio skiriama turbūt daug daugiau nei kitoms. Todėl, jai ruošiantis, dvasinė įtampa visada būna. Jau nekalbant apie jaunųjų žmonių porą, žengiančią į naująjį gyvenimo etapą. Be to, visi artėjančios šventės pasiruošimai, rūpesčiai irgi tam tikra prasme yra nervinė įtampa. Ir ne be reikalo Amerikoje, Europoje yra praktikuojami specialūs psichologiniai kursai stresinei situacijai mažinti ar net nuimti prieš vestuves. Bet nereikalingais rūpesčiais reikia stengtis neapkrauti savęs viską suplanavus ir apsvarsčius iš anksto, tai patvirtina ir sociologų apklausos duomenys.

Pagal vestuvių specialistų stebėjimus ir apklausą, dauguma besiruošiančių tekėti merginų pirmiausia galvoja apie aprangą. Vestuvinė suknelė – rūbas išskirtinis, tuomet ir kyla aibė klausimų: pirkti, siūtis ar nuomoti? Vyriškoji pusė paprastai neskuba.

Bet vestuvių planuotojų nuomone, pirmas klausimas turėtų būti ne rūbai, o vieta kur švęsime vestuves. Jaunieji ją pasirenka pagal savo norus, kad jiems būtų patogu ir patiktų šventės ceremonijos vieta. Pasirinkimas beribis, tuo labiau jei tuokiamasi vasarą. Išsirinkus pokylio vietą, galvojame ar visus norinčius pakviesti sutalpinsime.

Antroje vietoje planuojant vestuves – svečių sąrašas. Tėvai, giminės, draugai, … Sąrašas iki vestuvių gali keistis, bet jau vis tiek maždaug  žinoma kiek bus svečių.

Kai vestuvių vieta jau numatyta, svečių sąrašas irgi aiškus, tuomet galvojame apie vestuvinės šventės programą. Dažnai yra naudojamasi vestuvių organizatorių paslaugomis, bet daugumoje sugalvoja ką nors įdomaus ir patys jaunieji. Kviečiami dainininkai, muzikantai ar šiaip vestuvių vedliai.

Ir tik tuomet, kai vestuvinė šventė suplanuota, yra žinoma kur ir kaip ji turėtų vykti, rūpinamasi apranga. Paprastai besituokiantiems vyrams tai nėra labai svarbus klausimas, jie į tai žiūri paprasčiau arba daug nekalba. Didesnis rūpestis kyla merginai. Bet, žinant vestuvių ceremonijos vietą ir scenarijų, jau lengviau bus nuspręsti kokia suknelė bus ne tik gražiausia, patogiausia, bet ir tinkamiausia.