Renkamės šampūną

2012 birželis

Valomosios savybės ir malonus kvapas – tai dar ne visi šampūnų ir kondicionierių privalumai. Tik tinkamai parinktos priemonės suteikia plaukams blizgumą ir švelnumą. Kad neapsiriktume juos renkantis, būtina žinoti visus dabartinius plovimo ir plaukų priežiūros niuansus.

Šampūnai plaukus išplauna, o kondicionieriai juos maitina. Tai paprasta formulė, pagal kurią renkamės plaukų priežiūros priemones. Šampūno užduotis yra pašalinti nuo plaukų riebalus, nešvarumus, išplauti juos nepaliekant mineralinių elementų, o ne suteikti plaukams purumo ar blizgesio. Valomąją šampūno funkciją atlieka paviršinio aktyvumo medžiagos – surfaktantai. Jie puikiai padeda pašalinti nuo plaukų visus nešvarumus. Vienas iš populiariausių yra natris.

Kad šampūnai būtų ,,sveikesni“, dauguma gamintojų jau atsisako populiarių ir efektyvių šampūno sudėties kai kurių komponentų, pavyzdžiui, nenaudojami parabenai, lanolinas bei polisiloksanai. Tiesa, jie puikiai suteikia plaukams minkštumą ir blizgesį, bet tuo pačiu gerai jų neišplauna ir griauna jų struktūrą iš vidaus. Šiuo metu dirbtinių priedų sąraše yra polyquaternium ir quaternium. Šie komponentai minkština plaukus ir plaunant juos, kiekvieną plaukelį padengia permatomu sluoksniu, kuris storina plauką. Šios medžiagos yra naudojamos šampūnų gamyboje, norint suteikti plaukams didesnę apimtį.

Galvos odos balansui palaikyti naudojami natūralūs ingredientai: dilgėlių, moliūgų ekstraktai, druska, cinkas, varis. Plaukų priežiūrai gerinti dažnai į šampūnų sudėtį yra įtraukiamos natūralios ir maistinės medžiagos, – keratinas, kuris stiprina plaukus, įvairūs aliejai, suteikiantys jiems blizgumą. Nors šie komponentai bus efektyvesni, jei jie bus kondicionierių ir balzamų sudėtyje, nes šampūno paskirtis yra tik išplauti plaukus.

Ir tik po pirmo plaukų plovimo galima suprasti ar tinka pasirinktas šampūnas, ar ne. Jei plaukai yra švelnūs, blizgantys, reiškia neapsirikome. Tą patį galima pasakyti ir apie kondicionierius bei balzamus, kurių užduotis suteikti plaukams ,,paklusnumo“ ir didesnės apimties.

Plaukų kondicionieriai skiriasi nuo šampūnų, tačiau jie juos ir papildo. Yra patariama juos naudoti drauge. Pasitaiko, kad kartais po kondicionieriaus panaudojimo plaukai tampa lyg ir lipnūs. Tai priklauso nuo maistinių elementų buvimo, todėl išplauti plaukus po kondicionieriaus panaudojimo reikia gerai. Labai patogus yra purškiamas kondicionierius, kurio nuplauti nereikia.

Kaip plauti plaukus

Šampūnas: Plaukai gerai išsiplaus, jei šampūną užtepsime tik ant drėgnų plaukų, o ne tiesiai pilsime jį iš buteliuko ant galvos, pirmiausia –  ant delnų ir tik po to masažuojančiais judesiais tepame ant plaukų ir galvos odos.

Kondicionierius: Jis skirtas tik plaukams, o ne galvos odai. Ji pati gamina savo natūralų kondicionierių – riebalus, kurie maitina plaukus nuo šaknų. Dėmesį reikėtų sutelkti į apatinę plaukų dalį, nes kuo ilgesni plaukai, tuo į apačią jie paprastai būna labiau nusausėję.

Atidžiai pasirinkus tiek šampūną, tiek kondicionierių, mūsų plaukai bus gražūs ir sveiki.