Ramunės Piekautaitės mados namai

2011 gruodis

Dizainerė Ramunė Piekautaitė pradžiugino mados stebėtojus Klaipėdoje, – čia atidarytas naujas madų salonas, pavadintas jos vardu. 2011 metų gruodžio pradžioje šią mados šventę vainikavo puiki moteriškų drabužių kolekcija, pristatyta dizainerės kūrybos dvasia ir stiliumi. Plazdantys šilkai, atlasas ir kiti minkšti, lengvai krintantys audiniai, parinktos švelnios bei akiai ramios spalvos, – visa tai suteikė kolekcijos pristatymui didelį moteriško elegantiškumo akcentą. Tradicinės Ramunės Piekautaitės kūrybinės idėjos ir mintys išlieka ištikimos savo gerbėjoms – gražu, malonu, lengva ir patogu. Madų pristatyme Klaipėdoje demonstruoti rūbai pasižymėjo universalumu, kaip ir visada, šios dizainerės pateikta subtili prabanga derinosi su paprastumu. Jos vakarines ar kokteilines suknias puikiai galima pritaikyti ir dienai, ir vakarui, net oficialioms progoms. Nors šis renginys buvo skirtas Ramunės Piekautaitės mados salono atidarymui Klaipėdoje, bet kartu tai buvo ir kalėdinė dovana jos mados stiliaus gerbėjoms ir gerbėjams.

Dizainerė Ramunė Piekautaitė – viena iš pirmųjų drabužių dizainerių, Lietuvoje 1997 metais įkūrusi savo vardu pavadintus mados namus. Ji kuria ir dirba šioje srityje jau daugiau kaip dvidešimt metų. Per tiek laiko yra sukaupta nemaža patirtis, jaučiami nauji mados vėjai, jos pokyčiai, greit orientuojamasi į mados gerbėjų norus bei skonį. Tad šalia savo kūrybinių minčių, norų bei galimybių, Ramunė Piekautaitė pirmiausia pagalvoja apie asmenybę, kur, kaip, kada bus nešiojamas jos sukurtas modelis, jis turi būti skirtas ne tik pasigrožėjimui, bet ir dėvimas. Apie tai byloja jos darbai, žodžių nereikia. Dėl to nei gerbėjų netrūksta, nei užsakymų, dėl to ir ankšta pasidarė, reikėjo dairytis naujų erdvių. Nors dizainerė gana dažnai būna su savo kūriniais Klaipėdoje, bet rimčiau čia įsikurti buvo sena jos svajonė. Tad mūsų jūrmiestis turėjo garbę 2011 metais dalyvauti kalėdinėje šventėje, dizainerės Ramunės Piekautaitės dovanoje – vardinio  mados salono atidaryme, kurio garbei ir buvo pademonstruota naujoji dizainerės kolekcija.

Šis, dar vienas Ramunės Piekautaitės mados namų salonas nėra vienišas, nes turi giminingus salonus Vilniuje, virtualinę parduotuvę, kuri svarbų vaidmenį atlieka bendraujant su mados kūrimo srities partneriais bei pirkėjais iš kitų pasaulio šalių. Čia kreipiasi įvairūs atstovai iš JAV, Anglijos, Šveicarijos, Belgijos ir iš daugelio kitų įvairių pasaulio kampelių.

Mūsų šalyje Ramunė Piekautaitė yra garsi ir plačiai žinoma moteriškos elegancijos kūrėja. Jos kuriamas stilius labai artimas moteriai, mėgstančiai atrodyti skoningai, neiššaukiančiai, bet kartu ir puošniai, gal ir su saikingu prabangos atspalviu. Ir, be abejo, pagal amžių. Dizainerė, rengianti ne vieną žinomą moterį, tai labai jaučia ir žino, ko kiekvienai jos ,,namų lankytojai” reikia. Bet reikia pripažinti, kad ne vien moterys ,,įsikabinusios, nepaleidžiančios” Ramunės, – ji kuria ir vyrams. Jos gerbėjų tarpe žinomas Lietuvos dizaineris, stilistas, Mantas Petruškevičius, kuris labai vertina ir palaiko bendramintės kūrybines idėjas ir darbą. Jis pagarbiai nešioja Ramunės Piekautaitės sukurtą aksesuarą – aksominį šalį.

Nepriekaištingas minimalizmas, suderinamumas tarp kuklios prabangos bei paprastumo ir, svarbiausia, idėjinės mintys, duoda teigiamų rezultatų ne tik Lietuvos mados pasaulyje. Ramunė populiari, mėgiama ir turi ne tik daug draugų, bet ir pirkėjų. Didelę įtaką jos darbui bei kūrybai turi ir šeimos palaikymas. Jai talkina mama architektė Nijolė Piekautienė, neatsilieka ir antroji pusė, – Kęstutis Verslovas visada šalia. Jis, turėdamas gerų įgūdžių stilistinio apipavidalinimo srityje, dalyvavo ir Ramunės mados salono Klaipėdoje įrengime, taip pat ir jo atidaryme.

Ramunė Piekautaitė puošia, rengia  ne vieną žinomą asmenybę, tenka dažnai patarinėti, net įkalbinėti. Bet svarbiausias jos pašaukimas kurti naujus šiuolaikiškus modelius, kad jie būtų stilingi, grakštūs, patogūs ir madingi. Ir tai jai puikiai pavyksta.