Priešvestuvinė fotosesija

2011 spalis

Paskutiniu laiku priešvestuvinės fotosesijos tapo labai populiarios, vis daugėja žmonių, norinčių atšvęsti priešvestuvinę šventę. Ši proga dažniausiai paminima labai mažoje artimų žmonių kompanijoje arba tiesiog dviese. Tai puiki proga būsimiesiems jaunavedžiams pamiršti organizacinius vestuvių planavimo rūpesčius, atsipalaiduoti ir pabūti dviese prieš atsakingą šventę.

Įamžinti priešvedybines laimingas akimirkas – daugelio susižadėjusiųjų noras. Priešvestuvinė fotosesija – Love Story tapo madinga, be jos retas kas ruošiasi tuoktis. Dažniausiai fotografuojama gamtoje, prie jūros ar mieste. Tačiau pasitaiko ir studijinių fotosesijų. Dažnai fotografuojama meilės istorija, kuriamas siužetas. Tokios fotosesijos metu jaučiamas ypatingas atsipalaidavimas, laisvumas, vyrauja gera nuotaika, neriboja laikas, nereikia skubėti.

Prieš tokias priešvestuvines fotosesijas svarbu fotografui ir būsimiems jauniesiems bendrauti, papasakoti savo tikrąją meilės istoriją. Jei pažintis išties buvo intriguojanti, kurioziška, pilna netikėčiausių situacijų ar net primenanti filmo scenarijų, belieka tiesiog atkurti epizodus – aplankyti tikrąsias pažinties vietas, atkartoti nuotaiką ir situacijas, ar papildyti istoriją dar keliais naujai sukurtais siužetais. Tokios nuotraukos būna išties sentimentalios, o kartais ir juokingos iki ašarų. Nuotaika – štai kas svarbiausia nuotraukose.

Jei jaunieji neturi savo ypatingos meilės istorijos, priešvestuvinės fotosesijos metu kuriama dabartinė jų meilės istorija. Šiuo atveju fotografui tenka didesnė atsakomybė. Jis turi ne tik profesionaliai įamžinti įsimylėjėlius, bet ir sugalvoti fotosesijos scenarijų, tenka režisuoti, kurti siužetus. Tačiau fotografo laimei neretai į kūrybinį procesą įsilieja ir patys jaunieji. Jie taip įsijaučia, kad net nepastebi, kad tapo tikraisiais jų istorijos, primenančios net filmą, scenarijaus autoriais. Siužetų įvairove ir išmone jaunieji kartais pranoksta patys save.  Tuomet dirbti būna išties smagu.  

Dažnai fotosesijos įdėją ir temą padiktuoja fotografavimo vieta – teatras, viešbutis, miesto kavinės, paplūdimys ar aerodromas. Scenarijus tokiu atveju gimsta netikėtai, o kartais jo visai nereikia. Tuomet svarbu pasirūpinti papildomom dekoracijom, rūbais. Kaitaliojant atributiką, nuotaika sukuriama čia ir dabar, žaidžiama emocijom ir veido mimikom. O fotografui dirbant ne vienam – su stilistais, kirpėjais, asistentais – galima sukurti išskirtinę jaunųjų mados fotosesiją. Tad, net ir neturint savo ypatingos meilės istorijos, fotosesijos rezultatas gali netikėtai maloniai nustebinti jaunuosius. Svarbiausia visos fotosesijos metu  yra atsipalaidavimas, komunikavimas, nuoširdumas, gera nuotaika, ir šiek tiek kantrybės – visa kita yra fotografo ir jo komandos rūpestis.

Priešvestuvinės fotosesijos populiarios ne vien dėl noro įamžinti gražių santykių momentus. Šios šventinės nuotraukos nėra tik gražūs paveiksliukai, skirti  asmeniniam archyvui. Jos panaudojamos ir vestuvių metu. Tai įdomus svečių užimtumo etapas. Įvaizdinė priešvestuvinė fotosesija – Love story, rodoma svečiams, pasitelkiant projektorių, sukuria šiltą atmosferą. Dažnai jaunieji vestuvių puotos metu tėveliams dovanoja šias nuotraukas, simbolizuojančias daug žadantį artėjantį bendrą gyvenimą. Tokia dovana labiau vertinama nei įprastos. Nuotraukos iš priešvestuvinės fotosesijos naudojamos vestuvėse ir kaip puošybos elementai – stalo serviravime, salės apipavidalinime, kvietimuose į vestuves.

Priešvestuvinė fotosesija nėra būtina vestuvių šventės sudedamoji dalis. Bet būtina daryti dalykus, kurie teikia didelį džiaugsmą ir pasitenkinimą. Jei jums tai yra svarbu – nevaržykit savęs – nuotraukos visada pakelia nuotaiką, o smagių akimirkų iš fotosesijos nepamiršit ilgai.