Pavasaris/ vasara 2012 – makiažo tendencijos

2012 gegužė

Kiekvienas pavasaris į mūsų gyvenimą įneša kažką naujo: vilčių, nuotaikos, pokyčių, taip pat ir …gaivos. Jos norisi ir išvaizdoje – stengiamės keisti garderobą, šukuosenas ir makiažą. Pavasario sezonu jis taip pat turėtų būti gaivesnis, naudojant švelnius atspalvius ir lengvą permatomą kosmetiką. Jei žiemos metu naudojame daugiau kosmetikos, apsaugančios veidą, rankas, tai pavasarį jos reikia mažiau ir, be abejo, ji yra kiek kitokia. Pavyzdžiui, dauguma šio sezono metu atsisako įvairių riebesnių kremų, jie keičiami gaivesniais, apsauginiais nuo saulės spindulių.

Makiažas turi būti skaistus, šviesus ir tamsias, paryškinančias veidą, kosmetines priemones vertėtų atidėti į šalį. Vietoj įprasto kreminės pudros makiažo pagrindo galima vartoti purškiamas aerozolines kosmetines priemones, jos yra lengvesnės, minkštesnės ir lengvai įsigeria į odą. Tokiu atveju veidas tampa natūralesnis. O jeigu esame iš prigimties lygios, be nepageidaujamų priedų (apgamų, strazdanų, nelygumų ar pan.) odos, tuomet išvis nepatartina šiltuoju laiku naudoti makiažo pagrindų. Užtenka geros, kokybiškos birios pudros, o lengvą įdegį gausime iš saulės spindulių.

Stilistai pataria ryškius ir tamsesnius lūpdažius, kuriuos naudojame žiemą ir rudenį, pakeisti juos švelnesnėmis spalvomis: įvairiomis rožinėmis, rausvomis, koralo atspalviais. Griežti lūpų kontūrai taip pat nebūtini, o spalvą galima pagyvinti lengvo blizgesio pagalba. Taip pat gerai būtų pakeisti ir vokų padailinimą, jei tuo naudojatės. Įvairius rudus ar kitus tamsesnius atspalvius pakeiskite švelniomis pilkomis, melsvomis ar alyvinėmis spalvomis. Akių įprastu juodu kontūru galima neryškinti, o vietoje jo, blakstienų augimo liniją paryškinti specialiu šepetėliu šešėliams skirtais skaistalais, – to vasariniam makiažui pakaks.

Pavasarinis makiažas su švelniais, šviesiais metalic atspalviais dera su pablizgintom lūpom ir suteikia veidui skaistų, bet natūralų vaizdą. Metalic atspalvių šešėliai turėtų tikti visoms.

Šiltėjant orams vis daugiau laiko ruošiamės praleisti lauke, todėl patartina daugiau vartoti mineralinę kosmetiką, kuri siūlo tiek pudras, makiažo pagrindus, šešėlius ir kitas įvairias kosmetines priemones. Ji puikiai tinka visų tipų odai, nes yra gaminama iš aukščiausios kokybės natūralių medžiagų, o cheminių vartojama vos keli procentai. Todėl, esant ypatingai šiltiems orams, yra maža tikimybė, kad mineralinė kosmetika sukeltų net ir mažiausią alergiją ar šiaip išbėrimą.

Pavasarį ypatingai norisi natūralumo, todėl ir makiažas turėtų būti kuo natūralesnis, naudojant šviesius atspalvius, taip pat mažinant kosmetikos kiekį. Kuo ypatingesnis pavasarinis makiažas? Jis yra įprastas, tačiau daugiau derinamas su natūraliomis gamtos spalvomis ir turėtų būti tarsi nepastebimas. Skaistus veidas su pablizgintomis lūpomis suteiks švelnų moteriškumo įvaizdį.

Nors pavasaris ir reikalauja lengvumo, tačiau vakare galime naudoti ir sodresnes spalvas. Dieninio ir vakarinio stiliaus pokytis gali būti harmoningas. Pavyzdžiui, ryškiai raudonas lūpas, nusausinus servetėle, patepame blizgesiu. Akims vakare puikiai tiks dūminis makiažas. Pilka spalva neblogai atstos juodą.

Pavasaris – puiki proga atsinaujinti ir pakeisti savo kosmetiką. Reikėtų atidžiai peržiūrėti jos turinį, atsisakyti visų senų kempinėlių ar šepetėlių, įsigyti naujos rūšies ir spalvos kosmetinių priemonių. Tik taip ir mes pajusime pavasarinį atgimimą, nes sušvytėjus polėkiui bei norams, sušvytės ir mūsų veidas.