Pagalvokime prieš vestuves

2011 lapkritis

Laukiu šitos dienos, tyros kaip niekad.  Žinau, kad neišeis ji be džiaugsmo ir gėlių…

Apie savo vestuves anksčiau ar vėliau turbūt pagalvojame kiekvienas, o joms artėjant,  dažniausiai tik apie tai, kaip ir kur bus švenčiama, kiek svečių bus, kviesti tik artimuosius ar visus draugus. Tokių pamąstymų būna nemažai, ruošiantis šiai dienai. Vestuvės yra didelė gyvenimo šventė, bet ji yra tik šventė, tai santuokos įvainikavimas ir įteisinimas, po kurio laukia atsakingas gyvenimas dviese. Gyvenimas kartu, prisitaikant prie vienas kito norų, poreikių, pageidavimų, kaprizų, net tėvų. Daug kas pasikeičia, net įpročiai ir labai šaunu jei visa tai yra suderinama ir pavyksta. Todėl, prieš einant į santuokų rūmus, ne vieną kartą reikėtų sau užduoti klausimą -  ar gerai pažįsti tą žmogų, su kuriuo ruošiesi žengti tokį atsakingą žingsnį, ar jį supranti, ar jis tave supranta. Yra žmonių, kurie pykstasi dėl paprasčiausių smulkmenų, kiti tiesiog į jas nekreipia dėmesio, o jų pomėgiai, požiūris į gyvenimą yra vienodi ar panašūs. Tokiems yra lengviau ir bendras gyvenimas jų nevargina.

Dabar labai populiaru pabūti kartu prieš sutuoktuves. Ir jau nebesvarstom ar tai gerai ar ne. Daug kas gyvena kartu nesusituokę ilgiau ar trumpiau ir tai yra natūralu. Gal tai įtakoja šiuolaikiška pasaulėžiūra į gyvenimą, gal norima išbandyti pasirinktą kelią, be to, dabar visi esame labiau nepriklausomi nuo tėvų, savarankiškesni. Vyresnės kartos atstovai labiau linkę į gyvenimą kartu po vestuvių, tačiau pažinti vienas kitą artimiau, pagyventi bendrai, turbūt nebloga mintis. Tai kaip vedybinio gyvenimo  repeticija, kuri pavyksta arba ne. Šis variantas neblogai tiktų tiems, kurie nedaug laiko yra kartu arba tiems, kuriems meilė atėjo ,,iš pirmo žvilgsnio”. Gal po kiek laiko gyvenimas bendrai abejoms pusėms nepatiks, tuomet gerai jei nebuvo skubotos santuokos, tuomet neįskaudinti lieka tėvai, o be to ir finansinė pusė nenukenčia. Tiesa lieka viena – eidami į santuokų rūmus gerai apgalvoti ir apsvarstyti, ar teisingai pasirinkome kelią, ar jau laikas. Taisyklių čia nėra, kaip ir patarimų.

Kiekvienas savo sprendimą priima pats. Nusprendus švęsti vestuves, svarbiausia reikia pasitikėti žmogumi, su kuriuo turėsi gyventi kartu, neabejoti juo.

Sužadėtuvės – tai pirmas žingsnis į vedybinį gyvenimą. Draugaujant ar gyvenant bendrai iki sužadėtuvių, viskas atrodo nerūpestingiau, bet po sužadėtuvių turbūt kiekvienas pamąsto rimčiau apie vedybinį gyvenimą, pareigas ir atsakomybę. Paprastai tai būna nemažas laiko tarpas iki vestuvių, todėl ir bendro gyvenimo išbandymams laiko yra. Ir jei tai pavyksta, tuomet vestuvių diena tikrai bus laukiama kaip niekad tyra, su daug džiaugsmo akimirkų ir gėlėmis.