Norime ilgesnių plaukų

2012 kovas

Gražūs ilgi plaukai yra neginčytina kiekvienos moters grožio išraiška. Bet ne visos yra tuo gamta apdovanotos. Dažnai norėdamos atsinaujinti, nusikerpame trumpai, po kiek laiko vėl norime ilgesnių plaukų. Šiaip natūraliai plaukai turėtų ataugti apie vieną centimetrą per mėnesį. Jų augimas priklauso ir nuo maitinimosi, vitaminų bei plaukų priežiūros. Tačiau užsikimšus plaukų folikulams, kuriuose yra plaukų šaknys, riebalų liaukos ir plauką pakeliantis lygusis raumuo, taip pat dirbtiniu būdu džiovinant plaukus, jų augimas sulėtėja. Todėl plaukams taip pat reikalingos kaukės ir masažai. Dažnai į tokias paprastas namines procedūras žiūrima skeptiškai ir nepatikliai, pirmiausia griebiamės įvairių šampūnų ir stebimės kodėl taip lėtai auga mūsų plaukai. Bet kodėl gi nepabandyti ką pataria plaukų specialistai.

Paprasta druskos kaukė plaukams:

Šią procedūrą galima pavadinti tiesiog plovimu. Pakentėkime kokias 2-3 minutes įtrinant 2-5 šaukštus smulkios druskos į drėgną galvos odą. Po to išplauname šampūnu.

Alyvuogių aliejaus kaukė:

Priklausomai nuo plaukų ilgio, 100-200 ml alyvuogių aliejaus pabandykime suvilgyti drėgnus plaukus nuo šaknų ir šukomis sušukuoti iki galiukų. Po to, apvyniojus galvą rankšluosčiu, pabūti kokias 20 minučių ir išplauti šampūnu bei kondicionieriumi (jei jį naudojame).

Grįžtant prie mitybos svarbumo ne tik kūnui, bet ir plaukams, nepamirškime, kad baltymai yra pagrindinė plaukų statybinė medžiaga. Idealu, jei racione yra nemažas kiekis kiaušinių, žuvies, vištienos, kalakutienos, sūrio, riešutų. Vitaminai ir maisto papildai taip pat būtini. Stresas irgi yra plaukų priešas.

Plaukų galiukų pakirpimas neturi įtakos jų augimui. Tačiau, jei jų reguliariai nepakirpsime, jie pradės skylinėti, lūžinėti ir tuomet teks trumpinti dar daugiau.

Svarbu ir plaukų masažas: prieš plaunant plaukus, rekomenduotina kelias minutes nuo šaknų juos pamasažuoti specialiu šepečiu ar net rankomis. Be to, renkantis šampūną ar kondicionierių, atkreipti dėmesį, kad jie turėtų drėkinamųjų savybių, pavyzdžiui, norinčioms paskatinti plaukų augimą, labai tinka šampūnas su taukmedžio ar avokado aliejumi. Drėkinamąsias kaukes plaukams reikėtų daryti kartą per vieną savaitę, taip pat nors vieną kartą per savaitę patartina plaukus po plovimo džiovinti natūraliu būdu be džiovintuvo ir šukuojant retomis didelėmis šukomis.

Išbandžius visas patartinas priemones, rezultatai turėtų būti teigiami jau po kelių mėnesių.