Nakties šešėliai / Dark Shadows

Filmas: Dark Shadows  (2012) USA
Žanras: Siaubo, Mistinis, Drama
Režisierius: Tim Burton
Aktoriai: Johnny Depp, Eva Green, Bella Heathcote, Michelle Pfeiffer, Jonny Lee Miller, Chloё Grace Moretz, Helena Bonham Carter, Jackie Earle Haley, Gulliver McGrath, Ray Shirley, Christopher Lee, Alice Cooper,  Ivan Kaye, Susanna Cappellaro, William Hope, Hannah Murray, Guy Flanagan ir kt.
Trukmė: 112 min.

Populiarus Holivudo aktorius Johnny Depp šiame filme vaidina ne tik donžuaną ir karštai įsimylėjusį jaunuolį, bet ir žiaurų vampyrą, kuriuo jis pavirto fanatiškai negailestingo prakeiksmo pasekoje.

Siužetas:

1760–ieji metai. Collins‘ai emigruoja iš Anglijos Liverpulio į Ameriką ir įkuria Meino žvejybos uostą. Turtinga šeima turi sūnų, kuris mėgaujasi meilės žygiais be didesnės atsakomybės. Filmo intriga užsimezga gotikinėje XVIII aplinkoje. Jaunas ir gražus turtingas pilies savininkas Barnabas Collins (akt. Johnny Depp) atstumia karštai į jį įsimylėjusią tarnaitę Andželiką (akt. Eva Green). Tačiau jos jausmai nenulenkė galvos, neužsisklendė savyje su nuoskauda, – jie sukilo kaip didžiulė banga ir pavirto žiauriu kerštu. Turėdama magijos galių, Andželika prisiekia juodosioms jėgoms, kad ji atkeršys Barnabui už išduotus jos jausmus. Netikėtai mįslingomis aplinkybėmis žūsta abu jo tėvai.

Gražusis Barnabas sutinka tikrąją meilę – Josette du Pres (akt. Bella Heathcote), tačiau juodas Andželikos pavydas pažada neprileisti prie Barnabo kitos moters ir jo išrinktoji, apkerėta tamsiais burtais, nušoka nuo uolos. Barnabas jos išgelbėti nespėjo ir, nevilties apimtas, šoko iš paskos. Tačiau jam nelemta buvo mirti – ragana Angelika prakeikė Barnabą amžinai būti vampyru, be to, jis buvo palaidotas gyvas.

Praėjo daugelis metų, 1972–ieji. Atsitiktinai iškasamas senovinis karstas ir… Barnabas Collins – vampyras sugrįžta į naujus laikus…