Man reikia Haute Couture

2011 spalis

Nors dizaineris Haideris Akermanas (Haider Ackermann) yra dar tik keturiasdešimties, jis jau ne pirmą dešimtį  metų  dirba rūbų modeliavimo srityje. Nemažą kūrybinio kelio dalį teko praeiti, kad apie jį garsiai prabiltų mados kritikai. Jis yra vertinamas kaip talentingas šių dienų dizaineris rūbų kūrimo srityje. Ne vieni gerbtini mados namai norėtų kartu su juo dirbti, ne vieną pasiūlymą jis yra gavęs. Haideris Akermanas neprieštarauja, kad yra laukiamas ir Givenchy mados namuose, su juo norėtų dirbti ir  Martin Margiela, visa  tai jis labai vertina, tačiau dar mąsto, nežino kokį kelią pasirinkti. Haute Couture – jo išsvajota vizija su europietišku podiumu ir rytietiškais motyvais.

Haideris Akermanas gimė Kolumbijoje, Bogotos mieste. Išaugęs jį įvaikinusioje prancūzų šeimoje, daug laiko praleido keliaudamas. Kadangi įtėviai buvo kartografai, šeima nemažą gyvenimo dalį praleisdavo ne namie. Dalyvavimas su jais ekspedicijose po įvairias šalis turėjo įtakos jo charakterio ir skonio formavimuisi. Alžyro dykumos, Etiopijos savanos, gamta, visa kelionių egzotika nukreipė jį romantikos ir savarankiškumo link. Tada ir gimė būsimajam dizaineriui mintis būti laisvam,  nepriklausomam. Ir kokią moterį norėjo sutikti, taip pat žinojo. Jo gyvenimo mūza – egzotinė, drąsi, mėgstanti riziką ir netikėtumus. Tokia jam pasirodė 24-rių  metų Elisa Sednaoui, graži aktorė  ir italų manekenė, kuri dar uoliau puolė į modelio vaidmenį po pažinties su Haideriu Akermanu, sužinojusi, kad jis yra dizaineris. Ir dar žinomas.

Haideris Akermanas turi savo stilių modeliuose, jis nemėgsta labai apnuoginti kūno, suknelių iškirptės gana gilios, nepridengti pečiai, tačiau viskas pateikta su saiku, skoningai. Dizaineris mėgsta asimetriją, disproporciją, daug chaotiškų drapiruočių, mėgsta rūbo laisvumą. Pats vertindamas patogumą, stengiasi tai parodyti sukurtuose modeliuose. Jo kuriamos rūbų kolekcijos gerai vertinamos mados stebėtojų. Karlas Lagerfeldas po 2011 metų Haiderio Akermano vasaros kolekcijos pristatymo yra pasakęs, kad šis žmogus galėtų drąsiai užimti jo vietą Chanel mados namuose, jo kūryba stipri, laisva ir nepriklausoma.

Haiderio Akermano nauja 2011 metų rudens – žiemos rūbų kolekcija buvo palydėta ovacijomis ir garsiais plojimais stovint ne tik visiems kolekcijos pristatymo stebintiesiems, bet ir mados specialistams, kritikams, kurie paprastai būna santūrūs ir kuklūs vertindami dizainerių darbą. Skambant Leonard Cohen baladei, modeliai pasirodė ant podiumo vilkėdami paltus, pasiūtus iš šilko ir odos, bet atrodančius kaip smokingai. Didelės ir rauktos rankovės panešėjo į geišos kimono. Daugybė Haiderio Akermano rūbų šioje kolekcijoje pasiūti iš šilko. Šis darbas dar kartą priminė mados pasauliui apie jo talentą.

Kaip sako pats dizaineris, norėdamas sukurti naują rūbų kolekciją, atrasti kažką naujo, nepakartojamo, jis daug keliavo ieškodamas minties. Stengėsi nepraleisti net ir menkiausios naujai pamatytos smulkmenos. Iš Indijos grįžo sužavėtas vyrišku elegantiškumu, didelį įspūdį jam paliko ir flamenko šokėjai.

Haideris Akermanas yra ir fotografijos mėgėjas. Kurti rūbų modelius yra jo gyvenimas, o fotografuoti – jo hobi. Dizaineris prisipažįsta, kad yra labai jausmingas, to neslepia ir tai laiko  dideliu privalumu.

Haider Ackermann model 2011 Paris Fashion week Haider Ackermann model 2011 Paris Fashion week Haider Ackermann model 2011 Paris Fashion week