2012 birželis
Turbūt kiekviena moteris jaučia malonumą rinkdamasi sau kosmetiką, ją įsigydama ir, išėjusi iš parduotuvės, nori kuo greičiau sužibėti naujomis spalvomis – išbandyti naują grožio krepšelį. Makiažas teikia malonias emocijas, praskaidrina nuotaiką ir savijautą. Tačiau ne tik makiažas turėtų rūpėti, bet ir jo nuėmimas. Tam irgi reikėtų skirti nemažą dėmesį, nes neteisingas jo valymas ar netinkamos priemonės gali pakenkti odai.
Neverta priminti koks bus rytas su ratilais po akimis, užsikimšusiomis dažais poromis, papilkėjusia odos spalva ir padidėjusiu jos jautrumu. Taip bus, jei vakare blogai nuimsime makiažą arba, labai pavargusios, gal ir pamiršime, kad gulamės su juo.
Gamintojai siūlo begalę dekoratyvinės kosmetikos, kuri padeda maskuoti, tiesinti, ryškinti, apvalinti, didinti ir t. t. savo veido privalumus ar trūkumus. Taipogi yra kosmetika, kuri padeda visa tai pašalinti nakčiai ir atgauti natūralią išvaizdą. Norint nepasiklysti šioje prekių jūroje, reikėtų rinktis kosmetines priemones, kurios tiktų mūsų odai, atsižvelgiant į odos tipą, jautrumą bei makiažo stabilumą.
Mišriai ir riebiai odai makiažui nuimti kosmetologai pataria naudoti želė, įvairias putas. Paprastai šios priemonės turi priedų, reguliuojančių riebalų išsiskyrimą bei malšinančių sudirginimus. Sausai veido odai labiau tinka pieneliai, nes jų sudėtyje daugiau yra riebalinių priedų. Priklausomai nuo metų laiko, juos galima ir kaitalioti. Pavyzdžiui, žiemą net ir riebesnei veido odai gali prisireikti didesnės priežiūros.
Viena iš paskutiniųjų populiarių priemonių makiažo nuėmimui yra drėkinamosios servetėlės. Jos yra impregnuotos losjonais, tonikais arba specialiaisiais kremais, kurie puikiai tinka kasdieniniam dažų nuėmimui. Vietoj tradicinio makiažo nuėmimo tai labai patogi priemonė ne tik namuose, bet ypatingai kelionėse, atostogaujant.
Yra dar vienas patogus ir sveikas būdas – miceliuotas vanduo. Ši priemonė kosmetikai nuvalyti yra viena iš naujovių, teigiamai įvertinta ir sėkmingai naudojama kosmetikoje. Miceliuotas vanduo neturi nei kvapo, nei skonio, tinka jautriai odai ir yra naudojamas paprastai suvilgant servetėlę.
Dėmesingiau rinktis makiažo nuėmimo priemones turėtų linkusios alergizuoti ar šiaip turinčios labai jautrią odą. Kosmetinės priemonės pakuotėje visuomet reikėtų atkreipti dėmesį į rekomendacijas – ar visi ingredientai gali tikti mūsų odai.
Būna, kai tenka naudoti vandeniui atsparų makiažą. Jis turi vieną minusą, kad sunkiau yra nuimamas. Tuomet reikėtų naudotis specialiomis, būtent tokiam makiažui nuimti skirtomis kosmetinėmis priemonėmis, turinčiomis ,,agresyvesnių“ priedų. Tušo nuėmimui galima naudoti dvifazes kosmetines priemones, o makiažo pagrindams ir skaistalams nuimti tinka specialūs kremai bei pieneliai.
Kaip pataria kosmetologai, makiažo nuėmimą reikėtų pradėti nuo lūpų valymo, pereinant prie akių zonos ir tik po to prie veido. Bendra taisyklė – makiažo nuėmimas prasideda natūraliomis veido kryptimis, pradedant nuo centro link smilkinių. Tokie judesiai neištempia odos ir nesukelia ankstyvų raukšlių atsiradimo
Daugiau dėmesio reikalauja oda apie akis. Šalinant tušą nuo blakstienų, valyti reikia pradedant nuo jų šaknų iki galiukų, stengtis, kad jo nepatektų į akis. Turint kantrybės, gerai būtų paakius uždengti viena dalimi valomosios servetėlės, kita nuiminėti tušą nuo viršaus pagal blakstienų augimo liniją. Tuomet jautresnė oda apie akis būtų labiau apsaugota. Tvarkingas ir sveikas makiažo nuėmimas – geras pasiruošimas sekančiai rytinei procedūrai.