Karl Lagerfeld ir Chanel

2011 gruodis

Vienas iš didžiųjų pasaulio mados dizainerių Karl Lagerfeld didelį savo kūrybinį palikimą yra įdėjęs ir į Chanel mados namus. 1983 metais jam buvo pasiūlyta kurti rūbų kolekcijas, kurios padėtų atgaivinti šių mados namų veiklą. Po Coco Chanel mirties darbas lyg ir sulėtėjo, kritikai teigė, kad Chanel mados namų fantazijos išsekusios. Karl Lagerfeld pasirinkimui pritarė ne visi, tačiau Chanel mados namais jis žavėjosi nuo seno, todėl su dideliu entuziazmu ėmėsi darbo ir netrukus viena kolekcija sekė kitą.

Karl Lagerfeld visada žavėjosi Chanel stiliumi. Pradėjęs dirbti šiuose mados namuose jis tvirtino, kad niekada negalima būti iki galo patenkintu savo darbu, negalima užmigti ant laurų. Priimdamas pasveikinimus po kiekvienos kolekcijos pristatymo jis sako, kad tai jau buvo vakar, tai jau praeitis ir jam įdomu tik tai, kas bus rytoj. Nuo pat darbo pradžios buvo laužomos nusistovėjusios tradicijos. Žodis ,,amžius“ Karl Lagerfeld nepatinka. Jo sukurti modeliai tinka tiek jaunoms, tiek vyresnėms moterims. Jo sukurtais drabužiais žavisi ir penkiolikmetės, ir senyvo amžiaus damos. Kurti visoms – dizainerio pareiga. Jo modeliai universalūs, bet kokia atskira rūbo dalis gali būti naudojama ir atskirai. Pavyzdžiui, Chanel stiliaus švarkelis ir džinsai. Rūbų kaitaliojimo idėja buvo priimta labai teigiamai, modeliai buvo tiesiog graibstomi, o Chanel mados namai uždirbo ne vieną milijoną.

Karl Lagerfeld prisipažįsta, kad jam patinka mados namų įkūrėjos Coco Chanel požiūris į gyvenimą. Tai buvo ir gudragalvė moteris, mokėjusi pasitelkdama savo gabumus ir kitų idėjas gauti nemažą pelną. Patikusias naujoves Coco Chanel tuoj įgyvendindavo savo modeliuose, pritaikydavo sau. Ji save laikė pirmąja, išdrįsusia 1920-aisiais metais nešioti itin trumpus plaukus, nors iš tikrųjų pirmą trumpaplaukį kirpimą pademonstravo prancūzų aktorė Eve Lavalliere, gera jos draugė. Arba, brangius papuošalus prie megztinio pradėjo nešioti Misia Sert, bet ši idėja buvo įgyvendinta Coco Chanel modeliuose. Karl Lagerfeld juokiasi, kad tai genialumas. Juk nusižiūrėjęs į kitų išrastas naujoves, pasitelkęs savo fantaziją, gauni permainų ir naudos.

Dizaineris Karl Lagerfeld gana dažnai stebina publiką naujovėmis. Štai vienoje kolekcijoje matome vyraujančius elegantiškus siluetus su aukštakulniais bateliais, jau kitoje švarkai iš grubaus audinio ir plokščiu padu batai. Taip ir laukiama kiekviena Karl Lagerfeld nauja kolekcija – kokia gi bus sekanti. Karl Lagerfeld yra ne tik Chanel mados namų vadovas, jis kartu yra ir Fendi kūrybos direktorius, turi savo asmeninį brendą, dirba ir kitose meno srityse. Apie šį žmogų galima pasakyti – ant laurų nemiega.