Kaip valome veidą

2011 spalis

Veidas visada mus pasitinka pirmiausia, jis gali sudaryti tą lemtingąjį įspūdį, kurio mums dažniausiai reikia. Jis gražus būna priklausomai nuo nuotaikos, sveikatos, nežiūrint kokie bebūtų fiziniai duomenys. Tačiau svarbiausia veidas turi būti gerai prižiūrėtas. Dailiosios lyties atstovėms aktualu ne tik švara, bet dar ir makiažas. Jo priežiūra, o tuo labiau valymas reikalauja didesnio dėmesio.

Kaip valyti veidą mums pataria, siūlo naujovių ar paprasčiausių būdų įvairūs kosmetikos specialistai. Plauti vandeniu ar neplauti, naudoti tik specialias valymo priemones ar naudoti mišrų būdą – eilė klausimų iškyla kasdien, nes kasdien veidą reikia valyti. Kategoriškai vandens mes negalime atsisakyti, nes, ir naudojant įvairius valiklius ar tam skirtą kosmetinį pienelį, vis tiek kartais norisi veidą švariai nuprausti vandeniu. Konservatyviai šio būdo laikosi dauguma vyresnio amžiaus moterų, bijodamos naujovių, gal jomis nepasitikėdamos, gal iš įpratimo, net taupymo. Todėl veido valymui vartojant vandenį, pirmiausia reikia žinoti apie savo veido odą, jos ypatumus. Vanduo turi būti minkštas, vidutinės temperatūros. Jei pirmenybė teikiama muilui – rinktis tik nešarminį. Šiuo metu yra eilė pateikiamų tokių muilų – sindetų. Jie tinka kekvienam veidui, nes šios rūšies muiluose nėra šarmo ar kitų kenksmingų medžiagų, kad sukeltų nenorimą efektą. Sindetas – fiziologinis odos prausiklis, kuris nesutrikdo normalios odos terpės. Jį naudojant greitai atsigauna ir susireguliuoja rūgštinė odos danga.

Tačiau didžioji dalis moterų, o ypatingai tos, kurios kasdien naudoja makiažą, pripažįsta įvairias valomąsias priemones. Jų pagalba greičiau ir geriau nusivalo dažai, oda būna švelnesnė.

Veido valymo putos – efektyvi priemonė švarai palaikyti. Jas renkantis taip pat reikėtų atsižvelgti į savo veido kaprizus – oda gali būna sausesnė, riebesnė, labiau ar mažiau reaguojanti į naujoves. Nors šiaip veido valymo putos yra skirtos daugiau normaliai ar riebiai veido odai. Užpurkštos valomosios putos greitai suminkština odą, jomis naudotis patogiau ir maloniau. Jos švariai nuvalomos tam skirta minkšta kosmetine kempinėle ar servetėle.

Valomasis aliejus taip pat tinka veidui valyti, bet jis rekomenduojamas tik sausai ir jautriai odai.

Valomasis pienelis – labai populiari ir universali veido valymo priemonė. Jo privalumas yra tas, kad jame yra 20 proc. įvairių riebalų, kurie tinka normaliai ir riebiai veido odai. Taip pat jo sudėtyje yra apie 30 proc. riebalų, kurie reikalingi sausesnei ir jautriai odai. Be to, veido valomasis pienelis gerai tirpsta, po jo lengviau naudoti toniką ar vandenį, oda greitai sušvelnėja, lengvai nusivalo.

Po valymo būtina panaudoti toniką – juo galutinai nuvalomas veidas ir jau po to naudojamas veidui tinkantis kremas.

Veidą būtina valyti ir ryte, ir vakare. Prieš miegą švariai panaikinus makiažą ar dienos dulkes, jį atgaivinus, veido oda kvėpuoja, ,,pailsi” per naktį. O ryte vėl valome, kad panaikintume, gal būt, atsiradusius prakaito pėdsakus, norėdami jį atgaivinti ir suteikti žvalumo naujai dienai. Tik ryte procedūra būna paprastesnė – užtenka toniko ar vandens, po to jau dieninio kremo. Ir vėl naudojame makiažą.

Veido valymo būdą pasirenkame individualiai atsižvelgiant į savo odos ypatumus ir sveikatą. Bet nepamirškime, kad šiai procedūrai reikia skirti ypatingą dėmesį, nes nuo jos priklauso ne tik grožis, bet ir sveikata.