Kai paakiuose tamsūs ratilai

2012 vasaris

Niekam nėra malonu, pastebėjus po akim patamsėjusius apvedimus. Dažniausiai tai būna  išduodantis požymis apie nemigo naktį, nuovargį arba jaudinančią problemą. Ryte pamačius tokį veidą, dažnai nežinome ko griebtis. Prieš svarstant kodėl taip yra, pirmiausia reikia gerai išsimiegoti. Viena iš pirmųjų paakių patamsėjimo priežasčių – miego stoka.

Kita priežastis yra nikotinas ir alkoholis. Šie žmogaus asmenybės dirgikliai turi neigiamą poveikį ir veido išvaizdai, o ypatingai paakiams. Kadangi po akimis oda yra ypatingai švelni ir plona, tai po ja esantys kapiliarai, jei sutrinka kraujo apytaka, tarsi persišviečia pro ploną odą. Tuomet paakiai ir patamsėja. O kad rūkymas ir alkoholis yra kraujo apytakos sutrikimo priežastis, tai irgi ne paslaptis.

Darome tokią išvadą, kad pirmosios patamsėjusių paakių priežastys yra neišsimiegojimas ir alkoholio vartojimas bei rūkymas (bent jau nesaikingas). O jeigu su šiuo klausimu pas mus viskas tvarkoje, tuomet ieškome kitų priežasčių kodėl negražiai atrodome. Tai gali priklausyti ir nuo anatominių savybių, kai vokų kraujagyslės yra labai arti odos. Be to, sergant kokia nors kepenų ar širdies liga, taip pat gali atsirasti ratilai po akimis. Alergija kai kuriems maisto produktams, kvapams, net kosmetikai, – taip pat gali būti šio nemalonaus negalavimo priežastimi. Bet pirmiausia, ieškodamos negalavimo priežasčių, imamės paprasčiausių priemonių:

1. Gerai išsimiegame.

2. Žalingiems įpročiams sakome ne.

3. Kuo mažiau naudojame maisto paskaninimo priedų (druskos, aštrių prieskonių), kuo mažiau riebalų.

4. Ilgiau būname lauke (jei neslidinėjam, nelakstom nuo infarkto, tai bent vedžiojam šunį ar kalbamės su kaimynu).

5. Nepatingime vakare gerai nuvalyti makiažą.

Vertėtų išbandyti ir kai kurias procedūras:

1. Labai dažnai veiksminga priemonė nuo patamsėjusių paakių yra paprasčiausia arbata, ji tinka tiek žalia, tiek juoda. Ji naudojama uždedant atšaldytą arbatos paketėlį arba kompresą ant vokų ar paakių.

2. Taip pat labai gerai stimuliuoja odą šviežių agurkų griežinėliai.

3. Veiksminga priemonė yra ir vandens procedūros. Tam reikia panardinti veidą į šaltą, geriau virintą, vandenį ir pakartoti ne vieną kartą judesius ,,atsimerkt-užsimerkt”.

4. Masažą galime atlikto rodomųjų pirštų pagalba, pradedant nuo vidinio akies kampučio ir glostant-masažuojant link smilkinių. Be abejo, ši procedūra atliekama jau nusiprausus ir nusivalius makiažą.

5. Paakiams veiksmingiausias kremas yra su specialiaisiais aliejais, kalogenu, elastinu ar hialurono rūgštimi. Ir nepamirškime, kad vokams ir paakiams efektyviausias yra šaltas kremas, kuris laikomas šaldytuve.

6. Ir maskuotė. Paakiams naudojame tik specialųjį paakių makiažui skirtą kremą. Įprastas makiažo pagrindas tam netinka. Be to, vakare nuvalant visus kosmetinius dažus, vokams bei paakiams nuvalyti taipogi naudojame tik specialųjį valiklį. Kosmetinis pienelis veidui valyti, netinka.

Jei rimtesnių sveikatos sutrikimų neturime, tai tereikia kantrybės ir rezultatus pastebėsime greitai, – ratilų po akimis nebus arba jie bent sumažės.