2012 vasaris
Niekam turbūt ne naujiena situacija, kai elektrinasi plaukai. Paprastai ši problema iškyla šaltu periodu, kai nešiojami įvairūs galvos apdangalai. Tuomet plaukai tarsi trinasi vienas į kitą taip įsielektrindami ir juos, nuėmus kepurę ar šalį, sunku sutvarkyti, nes kiekvienas ,,žiūri kas kur”. Bet pasitaiko, kad plaukai linkę elektrizuotis ir nenešiojant nieko ant galvos. Priežasčių gali būti ne viena. Pirmiausia plaukų grožis ir sveikata priklauso ir nuo mitybos. Bet ir dažnas feno, plaukų lako, įvairių standinimo priemonių naudojimas, kurie gerokai išsausina galvos odą, tuo pačiu ir plaukus, juos išsekina. Plaukai sausėja, elektrinasi. Net ir netinkama šukuosena irgi gali būti plaukų elektrinimosi priežastis, bet apie tai pagalvojame vėliausiai. Todėl reikia daryti išvadą, kad per mažai dėmesio skiriame plaukų priežiūrai, nes juos reikia ne tik gražiai sušukuoti, bet ir kartu gydyti. Jiems taip pat reikia maitinimo ir atgaivinimo, kaip ir kitoms kūno dalims. Tuo labiau, kad būtent plaukai daugiausia priklauso nuo oro sąlygų ir ne tik, pasikeitimų. Įvairių plaukų priežiūros priemonių pasiūla yra gana didelė ir kiekvienas galime prisitaikyti kas mums tinka. Populiariausi yra drėkinamieji šampūnai, įvairios maitinamosios plaukų kaukės. Tačiau, jei norime, paprastas plaukų drėkinamąsias kaukes galima pasidaryti ir namų sąlygomis.
Kaip padrėkinti nusausėjusius plaukus, kad jie nesielektrintų.
Vienas būdas: valandą prieš plovimą plaukus prie šaknų gerai įtrinti šiltu alyvuogių aliejumi su ricinos aliejumi ir vandeniu, sumaišius šias tris dalis vienodu kiekiu.
Kitas būdas: du kiaušinio tryniai sumaišomi su 50 ml vandens, įpilama apie 100 ml degtinės ir įlašinami kokie penki lašai amoniako. Šį mišinį įtriname į galvos odą ir po pusvalandžio gerai išplauname kiek galima šiltesniu vandeniu.
Sekantis būdas: du kiaušinio trynius sumaišome su trisdešimčia gr varnalėšų aliejaus, įpilame vieną šaukštą medetkų tinktūros ir visu tuo įtriname galvą. Po pusvalandžio panaudojame šiltą vandenį.
Jeigu plaukai elektrinasi, atkreipkime dėmesį kokiomis šukomis šukuojamės. Jos irgi gali būti šio nepatogumo priežastis. Šukos sveikiausios yra medinės, o jei naudojatės plaukų šepečiu, tai jo šeriukai turėtų būti iš natūralaus pluošto. Įvairios plastmasinės šukos gana dažnai ir yra plaukų elektrinimosi priežastis. Na ir fenas, be jo kaip be rankų, nei viena šukuosena, kad ir pati paprasčiausia, be jo neapsieina. Tuomet bent pučiamas oras neturėtų būti karštas, pasistenkime naudotis šaltesniu vėjeliu. Prieš naudojantis fenu patartina plaukus apipurkšti, – vėsus vanduo, ,,paskanintas“ keliais lašais eterinio aliejaus, kad ir levandų, suteiks papildomai plaukams blizgesio ir sumažins elektrinimosi galimybę. Po plaukų plovimo galima juos perskalauti mineraliniu vandeniu. Jei jis gazuotas, tai turės tonizuojantį ir masažuojantį efektą. Tokią procedūrą patartina naudoti dažniau, jei norime, kad plaukai nesielektrintų. Ir nepamirškime, kad karštas vanduo nėra gerai plaukams. Po plovimo galima papildomai plaukus perskalauti vėsiu vandeniu, sumaišytu su žolelių užpilais, gali būti ir dilgėlės ar ramunėlės. Tai irgi suteiks gyvybingumo plaukams ir jie ,,nenorės“ elektrintis.