Kad antakiai būtų gražūs

2011 lapkritis

Ar dažnai pagalvojame, kokie yra svarbūs antakiai mūsų išvaizdai? Jie gali pakeisti veido įvaizdį – jį pagrąžinti arba atvirkščiai. Labai svarbu, kad jie tiktų mūsų veidui, todėl reikia juos tinkamai prižiūrėti, kad visada atrodytume patraukliai. Pripažinkime, kad patys gražiausi antakiai yra natūralūs, normalaus pločio ir spalvos. Bet, deje, ne visos tuo galime pasigirti, ne visos esame gimusios su gražiais antakiais. Bet tai nėra problema. Ši kūno vieta nesunkiai pakoreguojama ir visai paprastai galima išgauti norimą rezultatą.

Daugelis mūsų vaikšto į grožio salonus, kad kosmetologė nustatytų norimą antakių formą, jų kontūrus. Bet dažnai tą atliekame ir pačios. Antakiai dažnai užauga platesni, tad tenka juos pasiaurinti. Dažnai antakiai keičia savo spalvą, nes jie irgi pražila, net ir saulė juos gali nublukinti. Tokiu atveju dažome ir šis būdas daugumai priimtinesnis šią procedūrą atlikti namie, nes tai nėra sudėtinga. Pasinaudodami kosmetiniu pieštuku galime prieš veidrodį eksperimentuoti. Paryškiname antakius tiek, kiek norime. Patartina naudoti  neryškų makiažą, jis atrodys natūraliau.

Kaip ir kokius nešioti antakius, priklauso nuo veido bruožų. Juk žinome, kad stambesniam veidui netinka siauri, o smulki mergina su plačiais antakiais neatrodys patraukliai. Tad renkantis jų formą, pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į savo fizinius duomenis. Ir ne tik sudėjimą, gal net  ir į ūgį.

Tad, jei norime, kad antakiai mums pasitarnautų, turime juos tinkamai prižiūrėti. Pirmiausia su kosmetologės pagalba arba pačios nustatome jų plotį ir tada siauriname. Geriausia tai daryti nuo antakio apačios. Prieš pradedant šią procedūrą reikia pridėti prie antakių šiltu vandeniu sudrėkintą kosmetinę servetėlę. Tokiu atveju atsivers odos poros ir pešiojant plaukelius ne taip skaudės. Jei formą koreguojame pačios, šviesiu pieštuku po antakiais reikia nubrėžti liniją, kad lengviau ir taisyklingiau galėtume pešioti. Po to steriliu, tik tam skirtu, pincetu išpešiojame nereikalingus plaukelius pagal jų augimo kryptį, prieš tai truputį patempiant odą ties antakiu. Jei turite, patartina naudoti padidintą veidrodį, nes taip geriau matysite pešiojamus plaukelius. Pešioti reikia kuo arčiau odos, kad traukiami jie nesutruktų, o išsipeštų. Kad antakiai būtų simetriški ir teisingai pešiojami, kaitaliojant pešiokite tai vieną, tai kitą, kol neliks nei vieno plaukelio. Po to būtina tas vietas patepti, kad oda neliktų sudirgusi. Tam tinka ir arbatžolių aliejus. Nepamirškime, kad antakiai turi prisiderinti ir prie akių formos. Jei akys nėra didelės – patartina pešiojant po antakiais palikti daugiau erdvės, tuomet akys atrodys didesnės. Labai aukštų antakių nereikia išgaubti, nes jie atrodys dar aukštesni. Kai akys yra per daug arti viena kitos, patartina daugiau plaukelių išpešioti tarpuakyje.

Dažnai būna, kad antakių plaukeliai yra per ilgi. Tuomet nesunku juos patrumpinti žirklučių pagalba. Tokiu atveju pakeliame plaukelius į viršų šukuojant ir pakerpame ilgesnius, tik ne visus iš karto. Plaukeliai turėtų būti skirtingo ilgio. Po to vėl sušukuojame žemyn ir vėl pakerpame. Kirpti viena linija nereikia, nes tada antakiai neatrodys natūraliai. Būna antakiai ir per trumpi, tuomet juos pratempti galima kosmetinio pieštuko pagalba, tik stengtis neparyškinti – prailginta linija turi susilieti su tikruoju antakiu. Jei norime paryškinti spalvą, taip pat nepersistenkime – antakiai neturi labai kristi į akis, jie turi atrodyti natūraliai, harmoningai su veido bruožais, plaukais. Graži, tinkama forma ir spalva veidą tikrai pagražins.

Dažnai skundžiamasi dėl antakių retėjimo. Ir tai tiesa, nes antakiai kartu su amžiumi irgi sensta, tai gali priklausyti ir nuo hormoninių organizmo pokyčių. Retėjant antakiams pirmiausia taip pat reikia pasitarti su specialistu ir naudoti specialiąsias gydomąsis priemones. Ten, kur trūksta plaukelių, vėlgi prisimename kosmetinį pieštuką.

Kokie antakiai laikomi taisyklingais ir natūraliais? Pripažinta, kad antakių linija turi prasidėti ties vidine akių linija, o pasibaigti ne aukščiau pradžios. Be to, reikia atsižvelgti ir į plaukų spalvą, pvz., prie šviesių plaukų netiks labai ryškūs antakiai. Prieš darant kosmetines antakių procedūras reikėtų gerai išstudijuoti savo veidą veidrodyje, atrasti tinkamus variantus, o dar geriau pasitarti su kosmetologe.