Juozo Statkevičiaus ketvirtasis pasirodymas – 2012 pavasaris/vasara

2011 lapkritis

Didelė erdvė, prabangios mašinos, prašmatnūs modeliai, pasipuošę brangakmeniais, aukščiausios kokybės audiniai – visa tai dar ne viskas, ko gali norėti šiuolaikiškas žmogus. Tai tik pristatymas ir įžanga. Menas, skonis, elegancija ir tradicinė klasika yra svarbiausia…

Naujasis Juozo Statkevičiaus madų pristatymas Vilniuje ,,2012 pavasaris-vasara”, kaip ir visada, buvo pateiktas originaliai ir lyriškai. Renginio rėmėjai pasirūpino didelės gamyklos imitacine scena, kurioje puikavosi blizgantys Mercedes – Benz automobiliai. Ir štai čia, šalia jų – J. Statkevičiaus nepakartojama klasika. Klasika, derinama su šiuolaikiška improvizacija, prabanga, elegancija, menu ir skoniu. Tai buvo ketvirtasis dizainerio šios kolekcijos pristatymas, kuriame dalyvavo žymūs mūsų šalies žmonės. Didysis spektaklių kūrėjas Gintaras Varnas rūpinosi renginio režisavimu, J.Statkevičiaus kūrinius demonstravo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, balerina, gera jo draugė Eglė Špokaitė. Ji dalyvavo visuose ,,2012 m.pavasario – vasaros” J.Statkevičiaus kolekcijos pristatymuose. Manekenė Ditė Antanaitytė – šio dizainerio mūza, taip pat dalyvavo šiame pasirodyme ir profesionaliai demonstravo kolekcijos kūrinius. Scenografiją paruošusi Jūratė Paulėkaitė, deje, šios šventės nesulaukė. Ant podiumo galėjome matyti ir krepšininko Arvydo Sabonio žmoną Ingridą Sabonienę, prieš kurį laiką pelniusią ,,gražiosios vilnietės” titulą, su dukra Aušrine – jos taipogi parodė norą ir turėjo garbę demonstruoti J.Statkevičiaus modelius.

Visa kolekcija tviskėjo elegancija, modernia klasika. Gracingų siluetų drabužiai buvo puošti gausybe plunksnų, swarovski akmenėliais. Įspūdingai buvo pateikta ir prabanga, modeliai buvo pasipuošę vertingais aksesuarais su deimantais. Tačiau didžiausią įspūdį kėlė ne brangakmeniai, o kūrybos idėja. Modeliai marginti įvairiausiais siuvinėjimais, šilko klostėmis, ornamentais bei audiniais. Tai plona prancūziška vilna, organza ir specialiai dizaineriui Italijoje paruošti natūralūs šilkai. Tuo pasirūpino garsi firma ,,Dormeuil”. Reikia pripažinti, kad dizainerio parinktos švelnios ir šviesios spalvos puikiai derėjo prie grakščių moteriškų siluetų. Ilga suknia, kuri baigiasi undinės uodega, mini sijonai, primenantys grakščias šokėjas, dailūs balti kailinukai prie vakarinio rūbo, aukštakulniai, puošnūs aksesuarai – visa tai žavėjo kolekcijos stebėtojus ir šalia prabangių automobilių atrodė įspūdingai.

Šiame 2012 m. pavasario-vasaros mados pristatyme Juozas Statkevičius parodė ne tik moterišką, bet ir modernių šiuolaikiškų, stilingų vyriškų rūbų  kolekciją. Buvo pademonstruota dvidešimt modelių: kostiumai, striukės, marškiniai ir kt. Audiniai – šilkas, medvilnė, pagerbta ir populiari džinso tema. Taip pat galima buvo pasigrožėti įvairiais moderniais vyriškais aksesuarais, tokiais kaip rankinės, apyrankės bei kitais papuošalais. Šie modeliai, galima sakyti, universalūs, nes tiktų įvairaus skonio vyrams, tiek mėgstantiems klasiką, tiek bohemiją. Be to, daugumą modelių pageidautų įsigyti ne vienas, kadangi jie tinkami ne tik meniniam įvertinimui, bet ir kasdieniniam nešiojimui.

Tarp modelių ant podiumo turėjome progą pamatyti ir britų aktorių Dexterį Fletcherį. Šis žmogus yra geras ilgametis J.Statkevičiaus draugas, labai gerbia ir vertina jo kūrybą, niekada nepraleidžia progos sudalyvauti pristatomose kolekcijose ir šį kartą su malonumu filmavimo aikštelę iškeitė į podiumą.

Kaip ir įprasta, visuose aukštosios mados pristatymuose, šventė pasibaigia vestuvinės suknelės demonstravimu, taip ir šį kartą kolekciją vainikavo dizainerio Juozo Statkevičiaus sukurta nuotakos suknelė. Ja buvo pasidabinusi primabalerina Eglė Špokaitė – teatrališkai, tarsi balta fėja, žingsniuojanti melsvu dangumi, pasidabinusi žėrinčiom žvaigždėm ir mėnuliu nusagstytu galvos lankeliu, užbaigė Juozo Statkevičiaus 2012 m.pavasario – vasaros kolekcijos pristatymą.