Grožio priežiūra vyrams

2012 liepa

Kalbant apie grožį, apie veido, kūno priežiūrą, apie įvairius makiažus, kartais susidaro įspūdis, kad didžiausias dėmesys yra skirtas moteriai. Bet taip nėra – vyru taip pat yra rūpinamasi, kuriami modeliai, didelė kosmetologijos, parfumerijos dalis yra skirta tik jiems, grožio salonai atviri ne tik dailiajai, bet ir stipriajai lyčiai. Vyro, kaip ir moters, išvaizda yra labai svarbi visur ir visada: ne tik drabužiai, bet ir prižiūrėtas kūnas.

Dėmesys savo išvaizdai kiekvieną vyriškį jokiu būdu nedaro nė kiek moterišku, o atvirkščiai – deda jam visus vyriškumo pliusus. Nori atrodyti jaunesniu? Kodėl gi ne. Nors daugelio yra nusistovėjusi nuomonė, kad vyras turėtų būti vyresnis už savo moterį, bet atrodyti jauniau, turbūt, pageidautų kiekvienas vyras.

Gražiai atrodyti tiek versle, tiek namuose stengiasi tiek moterys, tiek vyrai. Jie nors ir ne visi, bet taip pat lankosi grožio salonuose. Vieni ateina tik nusikirpti plaukus, nors dauguma jų ir visai čia nesilanko, nes namuose turi įsigyję plaukų kirpimo mašinėles. Tačiau yra dalis vyrų, kurie, kaip ir moterys, noriai vaikšto į grožio salonus ne tik dėl plaukų kirpimo, bet ir pasidaryti manikiūrą ar masažą. Tokios paslaugos yra pasiekiamos visiems. Bet daugiausia yra tvarkomasi namuose, tuo labiau, kad kosmetologijos pramonė didele pasiūla aprūpina visus, net įnoringiausius.

Kasdieninės vyrų grožio procedūros namuose paprastai yra prausimasis, skutimosi procedūra, nagų tvarkymas. Visos naudojamos kosmetinės priemonės turėtų būti taip pat parinktos individualiai, nes vyrų oda yra taip pat jautri, kaip ir moterų. Ultravioletiniai spinduliai, oro tarša daro neigiamą poveikį ir jų odai – ji sausėja, pleiskanoja. Ir jeigu stiprusis žmogus jos neprižiūrės, tai ji taip pat bus linkusi greičiau senti. Dauguma vyrų yra linkę vartoti daugiau  įprastas higienos priemones, mažiau eksperimentuoti nei moterys. Jei kas mėgsta naudoti šarminį muilą ar prausiamąjį šampūną, tuomet patartina juos pasirinkti tokius, kurie turėtų daugiau drėkinamųjų savybių. Jei veido oda yra labai sausa, vietoj vandenio reikėtų pabandyti panaudoti lengvą valomąjį gelį, o po to – toniką iš žolių ekstrakto, jis turi odą minkštinančiųjų savybių.

Labai svarbu pasirinkti tinkamą skutimosi kremą, kuris gerai suminkštintų veido odą ir plaukus prieš skutimosi procedūrą. Tik esant minkštai ir švelniai odai, galima išvengti netyčinių susižeidimų besiskutant. Losjonų mėgėjams vertėtų nepamiršti, kad po skutimosi naudojami losjonai, turintys savo sudėtyje alkoholio, džiovina odą. Dėl tos pačios priežasties nepatartina jų naudoti ypač vasarą, kada oras būna sausesnis ir šiltesnis. Todėl labai svarbu, kas tepama ant veido po skutimosi. Daugelio pamėgtas balzamas yra populiariausias ir labiausiai naudojamas.

Veido odos apsauga tinkama priemone yra labai svarbi, nes po skutimosi ji būna jautresnė. Neriebus kremas-balzamas paprastai tinka tiek sausai, tiek riebiai odai. Toks kremas ne tik apsaugos odą, bet ir kažkiek pristabdys raukšlelių atsiradimą.

Jei vyro veido oda yra riebesnė, tuomet jį reikėtų valyti net kelis kartus per dieną. Nusiprausus vertėtų panaudoti valomąjį toniką. Ir nereikia manyti, kad tik muilas nusausins riebią veido odą. Priešingai, pastoviai naudojant šarminius muilus veidui prausti, gali sutrikti odos rūgščių ir šarmų pusiausvyra. O tai sukelia mikrobų proliferaciją (dauginimąsi) ant odos.

Jei veido oda yra normali ar sausesnė, tuomet vakarinė veido priežiūra gali apsiriboti be vandens, o tik veido valymu ir lengvu masažu, pasitelkiant maitinamąjį kremą. Tai užtruks tik kokias kelias minutes ir miegui jau pasiruošta.

Oda – ne tik grožio, sveikatos, bet ir gyvenimo būdo paveikslas. Miego trūkumas, nesubalansuotas maitinimasis, rūkymas, alkoholis, vitaminų stoka sendina odą.

Kalbant apie kūno priežiūrą, pirmiausia tai yra paprasčiausia higiena: vonia su jūros druska, eterinių aliejų priedais. O kontrastinis dušas pagerins nuotaiką ir sveikatą. Nereikėtų pamiršti  ir mankštos  pratimų.

Ir dar. Jei visi vyrai žinotų, kokios yra svarbios jų rankos moterų akyse. Ir visai nesvarbu, kad jos nėra ,,elegantiškos“ ar negrabūs jų pirštai, bet svarbu, kad būtų prižiūrėtos. Net jei ir darbo specifika neleidžia darbo metu būti su steriliomis rankomis, tai po darbo būtina jas sutvarkyti. Dauguma vyrų manikiūrą darosi namie, tačiau nenustembame juos pamačius ir grožio salonuose.

Kojų nagai nė kiek ne mažiau reikalauja dėmesio. Sveikos kojos – sveikas organizmas. Tai ne tik kojų plovimas, bet taip pat ir nagų priežiūra, nes pedikiūras vyrams taip pat yra būtinas. Turint omenyje pirmiausia sveikatą, kad nebūtų nuospaudų, kad neįaugtų nagai į odą ir pan. Todėl kojų nagų priežiūra labai svarbi. Savo kūno priežiūra suteiks sveiką ir gražią išvaizdą, kas svarbu ir jums, vyrai.