2013 balandis
Gydomosios granatų sulčių savybės buvo žinomos jau nuo antikos laikų. Ir jeigu seniau jos buvo žinomos kaip naudingos sveikatai palaikyti, tai šiuolaikė medicina nuodugniau įvertina granatų sulčių poveikį žmogaus organizmui.
Granatų sultyse yra vitaminų ir organinių rūgščių kompleksas, o pagal antioksidantų sudėtį jos pranoksta kitas sultis, net raudonąjį vyną. Reguliarus granatų sulčių vartojimas stabilizuoja skrandžio sulčių cheminę sudėtį, normalizuoja kraujo sudėtį, po ligos padeda stiprinti organizmą ir padidinti imunitetą. Granato teigiamo poveikio organizmui sąrašą galima tęsti ir toliau.
Prieš kelis metus Ispanijos mokslininkai atlikę eksperimentą, kuriame dalyvavo 60 savanorių, teigia, kad granatų sultys gerina galvos smegenų, raumenų, kepenų ir inkstų funkcionavimą ir sulčių antioksidantai lėtina senėjimo procesą DNR lygiu. Manoma, kad gauti rezultatai gali būti naudojami vaistų gamyboje, sveikatos skatinimo ir pailginti žmogaus gyvenimą. O kol kas mokslininkai pataria reguliariai vartoti granatų sultis. Tiesa, reikia nepamiršti, kad turint problemų su skrandžiu ir žarnynu, pirmiausia reikia pasikonsultuoti su gydytoju.