Gal vintažo stilius?

2012 liepa

Kiekvieną sezoną proginių salonų vitrinas puošia naujausios dizainerių sukurtos vestuvinės suknelės ir atrodytų, kad tarp madingiausių modelių galima išsirinkti tą vienintelę. Tačiau ne visoms ištekančioms patinka drąsesni šiuolaikiški modeliai, originaliom kirpimo linijom, spalvom ir pan.

Jaunosios suknelė – be abejonės yra moteriškumo ir stiliaus kvintesencija, žinoma, jei būsimoji nuotaka su nerimu ruošiasi iškilmingai dienai. Išsirinkti vestuvinę suknelę salone nėra labai sudėtinga – didelė pasiūla įvairiems skoniams, taip pat ir finansinėms galimybėms, bet dažnai to būna maža. Jei jaunoji nori savo suknelę matyti originalesnę arba tiesiog užstrigo dvejonių verpete, dažnai išeitis atrandama vintažo stiliuje.

Vestuvių dieną visos, be išimties, norime pabūti švelniomis, romantiškomis, nes tokia diena visada yra ypatinga, reikalauja švelnaus ramumo, iškilmingumo ir pagarbos. Todėl ir dažnai žvalgomasi į vintažines sukneles – jos labiausiai primena senus nostalgiškus laikus, apie kuriuos daugiau ar mažiau beveik kiekviena prisimena. Pasipuošti vintažinio stiliaus suknele taip pat įtakoja senovinių archyvinių nuotraukų peržiūra, kur atrandama, kokia žavinga buvo močiutė ar prosenelė savo vestuvių dieną, kokia puiki jos suknelė.

Stilizuotos vintažinės suknelės pagal dabartinį laikmetį yra gana populiarios tarp nuotakų. Vestuvinei madai yra skiriamas didelis dėmesys ir vintažo motyvai vyrauja daugelyje kolekcijų, todėl išsirinkti nėra sunku. Nuotaiką pasipuošti princesės suknele daugumoje suteikia ištekančios nuotakos – žvaigždės. Aktorės, tituluotos turtingos paveldėtojos – štai į ką gana dažnai dairomės ir orientuojamės kaip panašiai rengtis. Gerbėjos iš žvaigždžių stengiasi pasisemti minčių – prabangi suknelė su ilgu, besidriekiančiu šleifu ar asketiškų geometrinių formų rūbą, papildytą trumpu veliumu.

Tiesa, reikia nepamiršti, kad vintažo stiliaus suknelė reikalauja ir neįprastos vestuvinės ceremonijos, taip pat ne tik jaunojo apranga, bet ir vestuvių dieną visur juos lydinčių asmenų. Taip pat ir šventės vieta turi būti išrinkta atitinkamai. Be to, vien suknelės maža, reikės dar ir tinkamų pagal vintažo stilių aksesuarų: bižuterijos, papuošimų plaukams, avalynės ir t. t.