Fotografo patarimai jauniesiems

2012 balandis

Dauguma žmonių net nepagalvoja, kad fotografavimo rezultatai ne visada priklauso vien tik nuo fotografo ir besikreipdami į jį nežino, kad fotosesija yra abipusis darbas – aš gerai fotografuosiu, o tu pasistenk gerai pozuoti.

Visos nuotraukos ir kita fotografavimo medžiaga priklauso ne tik nuo fotografo profesionalumo, bet ir nuo to, kaip ir mes esame pasiruošę fotografuotis. Ypač reikšmingos ir atsakingos vestuvinės fotosesijos, nes tokių šventinių akimirkų nepakartosi. Jei fotografuojamės fotostudijoje, gamtoje ir pan., pozuojant, kalba kita. Tuomet fotografas pataria, nurodo kur ir kaip pakreipti žvilgsnį, pakelti ranką ar nusišypsoti. Bet patys vertingiausi vestuviniai kadrai būna momentiniai. Tai įvairių ceremonijų fotografavimas. Todėl ir patys turime galvoti bei nepamiršti, kad vos ne kiekvieną mūsų judesį ir veiksmą seka akyla fotografo akis, ne tik jaunųjų, bet ir visų juos lydinčių asmenų. Jam reikia užfiksuoti istorinius mūsų gyvenimo momentus, todėl tokios fotosesijos yra ypač svarbios abiems pusėms.

Ko norėtų ir ką pataria fotografas, pakviestas nufotografuoti reikšmingus gyvenimo momentus? Juk tik  abipusis ryšys ir bendros pastangos duos gerų rezultatų, todėl reikia veikti išvien.

Svarbiausia yra žvalumas, namie palikti rūpesčiai, jokios įtampos, daug saulės širdyje ir gera nuotaika. Ir visa tai priklauso nuo paprasčiausių smulkmenų.

1. Pripažinkime, kad esant nepatogiam rūbui ar apavui, jaučiamės nepatogiai, o tai gadina nuotaiką. Tad apranga irgi svarbu. Jaunieji rūbus įsigyja bene pirmiausi, ne paskutinėmis dienomis. Na, ir pakviesti svečiai taip pat turėtų pasirūpinti tinkama išvaizda iš anksto. Skuboti, vėluojantys sprendimai kuo vilktis, temdys mūsų nuotaiką ir tai gali matytis iš nuotraukų. Arba nepatogi avalynė, – ji taip pat gali būti blogos nuotaikos priežastis.

2. Kad nuotraukose atrodytume gerai, labai svarbu tinkamas makiažas. Todėl juo pasirūpinti reikia iš anksto ir atsakingai: neeksperimentuoti, makiažas turi būti kokybiškas. Tuomet neturėsime priekaištų ir fotografui.

3. Labai svarbu visus pasisėdėjimus prie stalo bei pobūvius prieš vestuves atidėti vėlesniam laikui. Tuomet geriau atrodysime, nes būsime žvalesni, geriau pailsėję ir išsimiegoję. Visa tai atsispindės nuotraukose.

Tai patys pirmieji priešvestuviniai fotografo patarimai jauniesiems ir jų artimiems draugams. Vestuvių metu, prasidedant ceremonijos pradžiai, reikėtų apgalvoti ir savo veiksmus, net  judesius. Taip, taip, nes, pavyzdžiui, jei žiedų apsimainymo metu jaunieji bus nusisukę nuo fotoobjektyvo, o juos lydintys per daug glaustai juos apstoję, tai fotografui bus sunkiau gerai nufotografuoti tą momentą. Apeigų metu nevalia skubėti, visi judesiai tiek jaunųjų, tiek juos supančių žmonių, turėtų būti lėti, apgalvoti, kad fotografas spėtų kokybiškai nufotografuoti norimus momentus. Čia jau prasideda savotiškas pozavimas, bet tai yra būtina, norint įamžinti gražiausias akimirkas. Tokiu atveju norėtųsi, kad būtų klausomasi fotografo patarimų ir paliepimų, nes jis atsakingas už kokybiškas nuotraukas, kokių ir tikisi jaunieji bei visi vestuvių dalyviai.