Fotografas vestuvėse

2011 rugsejis

Tikrai nepasakysiu naujienos, kad vestuvės – didelė ir  iškilminga šventė, kokios jos bebūtų. Tiek, didesnėms, tiek mažesnėms reikalingas kruopštus ir atsakingas pasiruošimas. Kiekvieną būsimą sutuoktinių  porą bei jos artimuosius užgriūva nemaža rūpesčių ir problemų krūva. Kad viskas vyktų sklandžiai, be stresų, – kreipiamasi į vestuvių organizatorius. Jie planuoja ir  patvarko visą šventės eigą. Bet atkartoti gražias akimirkas rytoj, poryt ir visada gali tik kitos srities specialistas.

Kad fotografas nepamainomas žmogus vestuvėse, manau, nesiginčys niekas. Tai labai atsakingas ir įtemptas darbas. Jis turi fiksuoti kiekvieną malonią akimirką, dažnai ,,nepastebėti” kažkieno blogos nuotaikos ar savijautos. Tokioj situacijoj tenka šypsotis, pakalbinti, stengtis pasakyti kažką malonaus, kad kitam nuotaika pasitaisytų, juk jo atvaizdas bus užfiksuotas ne vienai dienai. Veidas pirmasis išduoda vidinę būseną, pasako ar mes ramūs, ar gerai miegojome. Jis labai daug ką pasako ir išduoda. Nuotraukose norisi matyti žvalius, linksmus bešvenčiančius, todėl tenka labai atidžiai stebėti žmonių veidus ir tai ką jie veikia. Būna ir taip, kad kažkas verkia ir fotografas turi susigaudyti ar tos ašaros iš džiaugsmo, fotografuoti ar ne. Kažkur girdėti žodžiai, kad fotografas vestuvinėje šventėje šalia jaunųjų yra kaip asmens sargybinis, jis turi būti ne tik savo srities specialistas, bet  kartu ir geru bei akylu psichologu. Būti laiku ir vietoje, matyti bei jausti viską čia ir dabar.

Vestuvių dieną nuo pat ankstyvo ryto prasideda pasiruošimo darbas. Nors technika visada tvarkoje, vis tiek patikrinti ar viskas vietoje, ar kažkas nepamiršta, – ne pro šalį. Čia jokių pamiršau, užsikirto, sugedo – negali būti. Dirbantis tokį darbą specialistas stengiasi apsirūpinti geriausia ir moderniausia technika. Kalbantis su žinomais fotografais, sužinai ir kartais net nustembi koks didelis dėmesys yra skiriamas šios srities aparatūrai tobulinti.

Gal ir ne visiems tai naujiena, bet besituokiančiųjų  tarpe darosi vis populiaresnės fotoknygos, kuriose yra užfiksuoti patys gražiausi ir įdomiausi vestuvinės šventės epizodai ir momentai.  Klasikinius standartinius nemažus vestuvinius albumus pakeičia lengva, spalvinga fotosesija knygos pavidalu. Tai labai populiaru užsienyje, bet ir mūsų jaunieji labai noriai keičia įprastą sunkesnį albumą į lengvą ir spalvingą asmeninę vestuvinę knygą. Daug kam žinomas ir pažįstamas Kauno fotografas Darius Tarėla populiarina šį darbo metodą ir pažymi, kad fotoknygos labai paklausios, jų įsigyti norinčių yra daug daugiau nei standartinį albumą.

Fotografavimo darbas ir stilius lieka tas pats, naudojamasi tokia pačia technika. Dariui Tarėlai priklausančioje ir vadovaujamoje Focus Studio, esančioje Kaune, Draugystės 19, naudojama tobula, moderni aparatūra. Ir ne tik tai, – visa čia esanti atmosfera, sąlygos bei patogumai bet kokiai šventei suteiks malonų ir džiaugsmingą atspalvį.  Vestuvės – tai tik dalis nelengvo, įdomaus ir hobinio šio fotografo darbo. Dariui Tarėlai, turinčiam daug daugiau nei penkiolika metų darbo stažo šioje srityje, teko ,,šokti” ne tik ne vienose vestuvėse, bet ir kitose pakiliose šventėse. Esant gerom pasiruošimo sąlygom, joks lietus nebaisus bet kokiai progai, net ir Vestuvėms!