Džordžas Klunis – kinas yra svarbiausia

2011 spalis

Žinomas ir daugelio kino mėgėjų mylimas Holivudo aktorius Džordžas Klunis (George Clooney) garsus ne tik gera vaidyba filmavimo aikštelėse, bet žinomas ir kaip režisierius. Jo sukurti kino filmai taip pat turi didelį populiarumą, tuo labiau, kad daugumą vaidmenų jis atlieka pats. Debiutinis kaip režisieriaus darbas buvo 2005 metų kino juosta ,,Labos nakties ir sėkmės”. 2009 m. pasirodė ,,The Men Who Stare at Goats”. 2011 metų Venecijos kino festivaliui (68-tas) pristatytas naujas Džordžo Klunio darbas. Tai politinė – satyrinė drama ,,The ides of March” apie įvykius JAV politiniame gyvenime 2004 metais.

Nežiūrint to, kad apie jį kalbama kaip apie negailestingą širdžių ėdiką, kuriama begalė būtų ir nebūtų meilės istorijų, aktorius Džordžas Klunis išlieka sąmojingas ir santūrus. Juokdamasis jis sako, kad žiniasklaida jį gana dažnai vesdina ir skiria. O Iš tikrųjų aktorius buvo vedęs vieną kartą. Su Talia Balsam, taip pat aktore, jis išsiskyrė dar 1993 metais. Vaikų neturi. Didžiąją savo meilės dalį D. Klunis skyrė augintiniui paršeliui, kurio, deje, šiuo metu jau nebėra. Jis ir pats prisipažįsta, kad šis padarėlis kartais trukdė jo romanams. Viena D. Klunio draugių, aktorė prancūzė Selina Belitran, neapsikentusi bendru gyvenimu su kiauliuku, išėjo nesugrižtamai. Šiam numylėtiniui buvo leista miegoti vienoje lovoje su šeimininku, buvę atvejų, kad teko kartu dalyvauti ir kviestiniame vakarėlyje (paršelį šeimininkas pasiėmė kartu, net viešai jį maitino prie stalo).

Šiaip Klunis yra paskendęs darbe ir visos jo mėgiamiausios gyvenimo minutės praeina filmavimosi aikštelėse. Nuo vaikystės jis nebuvo linkęs į rimtesnius darbus, svajojo apie aktoriaus karjerą. Gimė 1961 metais Leksingtone, JAV Kentukio valstijoje. Tėvas dirbo žiniasklaidos srityje ir turėjo didelę įtaką sūnaus pasirinkimui. Būsimasis aktorius mokėsi Šiaurės Kentukio universitete. Mokslai sekėsi šiaip sau. Didelį savarankiškumo jausmą jis paveldėjo iš motinos, kuri jaunystėje buvo ne tik išsikovojusi grožio karalienės karūną, bet ir pati savarankiškai suremontavusi savo namo stogą be niekieno pagalbos. Nusprendęs tapti aktoriumi, Džordžas Klunis su 300 dolerių kišenėje išvyksta į Holivudą. Kažin ar giminės, priglaudę sūnėną, buvo labai patenkinti jo pribuvimu. Apie jį buvo žinoma kaip apie laisvesnį gyvenimo būdą mėgstantį jaunuolį. Tačiau teta, džiazo dainininkė Rozmari Kluni, suskubo jį įdarbinti. Jis dirbo ir vairuotoju (vežiojo muzikantus po turnė), dalyvaudavo įvairiose atrankose, mokėsi vaidybos pas Miltoną Katselą. Taip nežymiai ir praėjo apie penketą metų.

Nemažą įtaką Džordžo Klunio karjeroje turėjo ir pažintys su jau žinomais aktoriais ir, be abejo, nepriekaištinga išvaizda. 1996 metais jis suvaidina su Mišele Pfaifer romantinėje komedijoje ,,Vieną gražią dieną”, po to dirba su Nikole Kidman, Dženifer Lopez. Jo populiarumas padidėja gavus vaidmenį filme ,,Oušeno vienuoliktukas”. Šioje kino juostoje jis vaidina kartu su Bredu Pitu, Džulija Roberts ir kitais žinomais Holivudo aktoriais.

Džordžas Klunis dar labiau išpopuliarėjo suvaidinęs seriale ,,Ligoninės priimamasis”, kuriame atliko daktaro Dago Roso vaidmenį. Didelį pasisekimą sulaukė Kventino Tarantino filmas ,,Nuo aušros iki sutemų”, vėliau vaidmuo seriale ,,Draugai” ir daugumoje kitų.

O koks gi iš tikrųjų Džordžas Klunis? Nežiūrint to, kas apie jį šnekama ir rašoma, jis nesivelia į jokius skandalus, visada lieka ,,švarus”, nes turi gerą humoro jausmą. Net jo draugei pareiškus: -  aš arba jis (augintinis paršelis)! – Aktorius ramiai atsakė, kad paršiukas atsirado pirmas, tad pirmenybė jam…

Taip, Džordžas Klunis didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžia kine. Čia jis dirba aktoriumi, režisieriumi. O už filmavimo aikštelės ribų svaiginasi motociklais, automobiliais ir dideliu greičiu. Žavisi gražiomis moterimis, mėgsta krepšinį ir blynus su mėlynėmis. Jo patrauklūs charakterio bruožai – neplepėti ko nereikia, visur ir visada elgtis pagal metus, tinkamai rinktis draugus, jam labai svarbu gera reputacija. Nemėgsta mobiliojo telefono, nedaug dėmesio skiria aprangai, nors pats visada atrodo nepriekaištingai.

Aktorius daug dėmesio skiria labdaringai veiklai. 2010 metais jis subūrė garsius dainininkus ir išleido dainų albumą ,,Hope for Haiti”. Buvo surinkta 57 milijonai dolerių, kurie pagelbėjo Haičio žmonėms, nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo. Bet nesėkmė aplankė ir D. Klunį. 2011 metų pradžioje, grįžus iš Afrikos Sudano valstybės, jam buvo diagnozuota maliarija. Tačiau  šiuo metu liga nugalėta ir aktorius dirba toliau. Jis mėgsta keliauti, pabuvoti savo nuosavoje viloje Italijoje.

Nežiūrint visų gyvenimo peripetijų, didžiausias dėmesys skiriamas darbui. Džordžas Klunis mėgsta sakyti – ,,svarbiausia mano gyvenime yra kinas.”