Dženifer Koneli – tiesiog tapau aktore

2011 rugpjūtis

Dženifer Lin Koneli (Jennifer Lynn Connelly) yra viena iš nedaugelio Holivudo aktorių, kuriai gana anksti nusišypsojo laimė būti žinomai. Jau nuo dešimties metų ji fotografavosi įvairioms reklamoms. Tėvas Džerardas Koneli buvo stambus verslininkas, jis dirbo Niujorko siuvimo fabrike, užsiiminėjo vaikiškų rūbų siuvimu bei modeliavimu. Jam teko bendrauti su daugeliu žmonių, susijusių su mada. Graži mergaitė greitai buvo pastebėta dizainerių, kurie ir patarė Dženifer tėvui kreiptis į modelių agentūrą. Ir mergaitė dar labai jauna pradėjo fotografuotis žurnalams, laikraščiams. Dženifer Koneli gimė 1970 metais Amerikoje. Augo ir mokėsi Niujorke, baigė Šventosios Onos mokyklą.

Filmuotis kine būsimoji aktorė pradėjo sulaukusi vos dvylikos metų. Jai buvo pasiūlytas nedidelis mergaitės vaidmuo italų režisieriaus Sergio Leone 1982 metų filme ,,Vieną kartą Amerikoje/ Once Upona Time in America”. Tuo metu Dženifer dar nesuprato, kad ji įžengė į kino istoriją. Režisierius Sergio Leone jau garsus buvo vien tuo, kad vos ne kabinete, savo gimtojoje Italijoje sėdėdamas, sugebėjo kurti amerikietiškus vesternus ir filmus apie gangsterius. O kur dar žymūs aktoriai! Kad jai pasisekė, Dženifer Koneli suprato tik po daugelio metų. Nors, kaip ji pati prisipažįsta, aktore būti niekada ir nesvajojo, niekada per daug nesižavėjo nei kino žvaigždėmis, nei jų gyvenimu, jai pačiai gyvenimas diktavo savo sąlygas ir pasiūlymus. Po šio filmo, be abejo, buvo susidomėta mažąja aktore, ji buvo kviečiama filmuotis ir metai po metų Dženifer vis dažniau pasirodydavo kino ekranuose. 1985 metais ji vaidina režisieriaus Dario Argento trileryje ,,Fenomenas/Phenomena”, po to tais pačiais metais seka romantinė komedija ,,Septynios minutės rojuje/ Seven Minutes in Heaven” ir eilė kitų kino filmų, kuriuose vaidina Dženifer Koneli. Filme ,,Labirintas/ Labyrinth” 1986 metais jai teko suvaidinti vieną iš pagrindinių vaidmenų, beje tai buvo vienas iš pirmųjų rimčiausių jos vaidmenų. Tačiau didesnio kino kritikų bei žiūrovų dėmesio šie darbai nesulaukė. Per sekančius kelerius metus dar buvo suvaidinti įvairūs vaidmenys, bet Dženifer nutaria padaryti pertrauką aktorystės karjeroje. Be to, tėvai pageidavo, kad duktė šalia aktorystės mokytųsi ir rimtesnių mokslų. Todėl 1990 metais Dženifer įstoja į vieną iš seniausių Amerikos Jeilio universitetų Niu Heivene studijuoti anglų kalbą. Čia mokėsi neilgai, nes ją visgi traukė kinas, o ir pasiūlymų filmuotis netrūko. Tad 1992 metais ji stoja į Stanfordo universitetą Kalifornijoje. Tai viena iš geriausių aukštųjų mokyklų JAV. Dženifer mokosi improvizacijos, vaidina klasikos teatre. Bet pabaigti šių studijų jai taip pat nepavyko.

Būdama dvidešimt septynerių metų Koneli susilaukia pirmojo sūnaus Kajaus, kurį prižiūri auklė, nes ji tęsia darbą kine. Aktorei tenka vaidinti įvairius vaidmenis: teigiamus ir neigiamus, bet labiausiai jai sekasi vyrų viliotojos vaidmuo. Seka įvairaus žanro filmai. Bet vienas iš ryškesnių vaidmenų buvo 2000 metų filme ,,Rekviem svajonei/ Reguiem for a dream”. Dženifer suvaidina gan rimtą vaidmenį, kuris turėjo įtakos jos karjerai. Filmas pastatytas pagal to paties pavadinimo romaną, išleistą 1978 metais. Dėmesio centre jauna narkomanė išgyvena didelę psichologinę tragediją. Suprasdama, kad savo gyvenimą ji pavertė juodu pragaru, aktorės herojė dramatiškai išgyvena jausmus ieškodama išeities iš baisaus užburto rato. Filmas buvo labai teigiamai įvertintas kino kritikų ir žiūrovų.

Būdama gražios išvaizdos, dėmesio ji nestokoja ne tik ekrane. Išsiskyrusi su savo draugu, žinomu fotografu David‘u Dugan‘u, vaiko tėvu, ji ilgai nebūna vieniša ir išteka už aktoriaus Paul‘o Bettany, su kuriuo susipažįsta 2001 metais besifilmuodama filme ,,Nuostabus protas/ A Beautiful Mind‘‘. Vaidmuo, suvaidintas šioje kino juostoje atnešė aktorei ne tik profesinę sėkmę. Ji buvo apdovanota ,,Oskaro” premija už geriausiai atliktą antrojo plano aktorės vaidmenį. Šis ,,Oskaro” apdovanojimas jai buvo pirmasis. O pažintis su Paul‘u Bettany jai padovanojo dar vieną kūdikį. Romantiškos sutuoktuvės įvyko Škotijoje, ir 2003 metais pasaulį išvysta antrasis Dženifer sūnus.

Vieni iš paskutinių ryškesnių Dženifer Koneli vaidmenų – 2009 metų romantinėje komedijoje ,,Jis – ne tau/ He‘s Just Not That Into You”. Šioje kino juostoje sprendžiamos vyrų ir moterų santykiuose iškilusios problemos.

Nors 2011 metų Šaulys Dženifer Koneli dovanoja keturiasdešimt vienerius metus, – ji tiek ekrane, tiek gyvenime išlieka graži aktorė ir moteris.