Dizainerė Sarah Burton

2011 birželis

Šiuo metu Britanijos mados namų ,,Alexander McQueen” kūrybinį darbą tęsia dizainerė Sara Barton (Sarah Burton). 2010 metais mados pasaulis neteko žinomo talentingo rūbų modeliuotojo ir šių mados namų įkūrėjo Aleksandro MacQueen (Alexander McQueen). Jo mintis ir fantazijas savo kūriniuose įgyvendina bendramintė Sara. Kartu jie išdirbo apie 15 metų, tad nenuostabu, kad jų skonis ir stilius dažnai atrodo panašūs. Milano madų savaitėje buvo pristatyta 2011-2012 metų Saros Barton vyriškų rūbų kolekcija. Ekstravagantiški, kartu labai praktiški ir gyvenimiški modeliai turėjo didelį pasisekimą ir gerą įvertinimą. Juose jautėsi ir Alexander McQueen kūrybinė įtaka. Mados kritikai teigia, kad kolekcija labai patiktų dizaineriui.

Savo kūrybinėmis idėjomis ir stiliumi Sara Barton labai panaši į Alexander McQueen, kuris ,,įtiko” net skandalingajai Lady Gaga. Dizainerės mėgstamas posakis – ,,kuo keisčiau, tuo geriau”. Tai matėsi ir iš jos rūbų kolekcijos, pristatytos Paryžiaus madų savaitėje. Įdomūs kūriniai, kaip, pvz. pavargę angelai, ryškios rūbų spalvos, suteikė kolekcijai mistinį akcentą ir visa tai dvelkė savotiškai iššaukiančiu stiliumi.

Naujoji ,,Alexander McQueen” mados namų kūrybos direktorė Sara Barton pasižymi ekscentriškumu. Jos suknelių, moteriškų kostiumėlių įvairūs dekorai dažnai sudaro ir grubesnį įvaizdį, nes dizainerė labai mėgsta tokius papuošimus kaip metalo dirbiniai, odą ar šiaip kažką neįprasto. Modelių pristatymuose matyti taip pat ir daug ,,švelnesnės” puošybos: įvairių klosčių, raukinių, siuvinėtų ornamentų. Dažnai naudojamas kailis, plunksnos, brangakmeniai.

2011-2012 metų kolekcijoje Sara Barton nemažą dėmesį skiria vestuvinėms suknelėms. Šioje jos kūrybinio darbo dalyje pasireiškia ne tik išdidi moteriška elegancija, bet ir pabrėžiama karališkoji prabanga. Apie šią talentingą dizainerę ypač plačiai pradėta kalbėti tada, kai ji tapo Kembridžo  hercogienės, Didžiosios Britanijos princo William žmonos Catherine Middleton, vestuvinės suknelės autore. Tai dailus ir prabangus šedevras, dabar jau žinomas visiems, iš šilko, dramblio kaulo spalvos, puoštas rankų darbo angliškais nėriniais. Tiesa, Sara Barton  sukūrė dar ne vieną šiai didingai šventei prabangią suknelę. Catherine Middleton buvo pasipuošusi ir vakarine, pasiuta iš atlaso, puošta brangakmeniais, suknele. Per šias vestuves Saros Barton sukurtu rūbu vilkėjo ir artima jaunosios giminaitė. Manoma, kad dizainerė puoš  dar ne vienas karališkąsias vestuves.