Didelės didelės vestuvės

2012 balandis

Ką reiškia masinės vestuvės? Tai išties žavus ir užburiantis spektaklis, kuriame dalyvauja ne viena pora. Ir tokios vestuvės nėra paskutinių metų naujovė. Originalios tradicijos pradžia užsimezgė 1961 metais Kinijoje, kai laimingąją dieną Seule santuoką įregistravo trisdešimt trys poros. Po to kiniečiai kasmet švęsdavo panašias vestuves, įspūdingesnė įvyko 2006 metais, kai vienu metu susituokė šimtas porų. O paskutiniuoju metu dažnai minimi tūkstantiniai skaičiai. 2010 metais, būtent per Valentino dieną, vasario 14-ąją į Seulą suvažiavo įsimylėjėliai iš 20-ies šalių, čia susirinko net 20 tūkstančių porų.

2013 m. sausio 4-ąją dieną Pekine pageidavo tuoktis apie 10 tūkstančių porų, nes ši data išvertus
iš kinų kalbos reiškia panašiai, kaip ,,mylėsiu tave visą gyvenimą“.

Masinės vestuvės labai populiarios ne tik Kinijoje, Korėjoje, Tailande, bet jos vyksta visame pasaulyje ir įvairiose šalyse, pradedant Nikaragva ar Tadžikija. Ne per seniausiai Meksikos sostinėje per vieną dieną ir vienoje vietoje susituokė net 412 porų vienu metu. Šios grandiozinės vestuvės įvyko sostinės rajone Iztacalco. Po oficialios ceremonijos čia pat vyko ir vestuvinis pokylis visiems jaunavedžiams ir jų svečiams. Reikia pabrėžti, kad netradicinėse vestuvėse buvo ir netradicinis tortas – jis buvo milžiniškas. Vestuvių organizatoriai pasirūpino ir dovanomis jaunavedžiams, kurios buvo labai įvairios – nuo šokoladinių rinkinių iki poilsinių kelionių. Iškilmingai dienai buvo skirta ir penki šimtai butelių raudono vyno. Ceremonijoje dalyvavo sostinės meras, senatoriai, ir netgi šalies generalinis prokuroras.

Nežiūrint to, kad ne kiekviena pora norėtų taip atžymėti savo vestuvinę šventę, visgi dauguma apklaustųjų sako, kad tai yra labai naujoviška, unikalu ir kartu egzotiška. Be to, nusprendus sudalyvauti tokioje vestuvinėje ceremonijose yra galimybė sutaupyti, nes paprastai išlaidas padengia organizatoriai iš valstybinių lėšų.

Masinių vestuvių tradicija pastaraisiais metais įgauna vis didesnį populiarumą. Rekordu iki šiol pripažinta 163-jų tūkstančių porų vestuvinė ceremonija Kipre 2011 metais.