Christiaan Houtenbos – šukuosenų meistras

2011 spalis

Christiaan Houtenbos yra gerai žinomas ir vertinamas žmogus visuose pasaulio mados podiumuose. Jau daugiau kaip keturiasdešimt metų  jis kuria kirpimus ir šukuosenas žinomiems žmonėms. Jo talentingų rankų darbais puošėsi ir dabar didžiuojasi ne viena garsenybė – nuo Grace Jones iki Madonnos. Christiaan Houtenbos yra puikus plaukų meistras – didysis kirpėjas. Plaukų modeliavimo srityje jis pasižymi dideliu profesionalumu, geru skoniu. Ne kartą jam buvo siūlyta įsteigti grožio saloną, kuris turėdamas tokį mokytoją, išgarsintų jį visame pasaulyje, be to, ir pelną neštų, bet Christiaan Houtenbos išlieka kuklus. Jis pilnai pasitenkina savo individualiu darbu, nori būti savarankiškas ir nepriklausomas, ramiai sau kurti meną.

Toks jis yra iš prigimties. Jo tėvas buvo kirpėjas ir jau nuo vaikystės būsimasis stilistas galėjo stebėti jo darbą. Christiaan Houtenbos dažnai sukiodavosi šeimos kirpykloje, padėdavo tėvui ir šis darbas jį be galo domino. Nuo mažens žinojo, kad nori būti kirpėju. Turėdamas polinkį menui, jis mokėsi Olandijos grožio akademijoje ir baigė ją su pagyrimu. Tačiau šeima buvo daugiavaikė, tėvams nelengva buvo ją išlaikyti, tad Christiaan neteko ilgai pasidžiaugti mėgiama veikla tėvo kirpykloje.  Būdamas devyniolikos metų  jis išvyko iš namų į Nyderlandų Antilus uždarbiauti.

Niujorke Christiaan Houtenbos atsidūrė visai atsitiktinai ir pradėjo dirbti ,,Bergdorf Goodman‘s Coiffure Americana” salone, kuriame tuo metu lankėsi visos Niujorko mados ir grožio propagavimo redaktorės. Tame tarpe ir žurnalo ,,Harper Bazaar” redaktorė Polly Mellen. Pradžioje jis dirbo paprastu pagalbiniu kirpėju. O kadangi ir gyveno tame pačiame salone, tai tekdavo dirbti ir nemokamai. Tačiau jo darbas nebuvo nepastebėtas – jis gan talentingai atlikdavo visas užduotis, todėl netrukus teko užimti kūrybos direktoriaus vietą tame pačiame salone.

Christiaan Houtenbos likimas sėkmės negailėjo – būdamas komunikabilus žmogus ir geras savo darbo specialistas, jis turėjo aibę draugų ir pažįstamų. Pats darbas jam pasiūlydavo pažintis su žinomais ir reikalingais žmonėmis, kuriems jis darė šukuosenas, kirpimus. Taip jis susipažino su garsiomis manekenėmis bei aktorėmis. Garsioji Twiggy, Candice Bergen – buvo ne tik jo klientės, bet ir geros pažįstamos. Tuo metu Christiaan  Houtenbos jau nebedirbo salone, kuriame pradėjo savo karjerą, – modeliavo šukuosenas savarankiškai. Didelę įtaką  jo darbui turėjo pažintis su Niujorko mados fotografu Arthuru Elgortu, kuris jam plačiau atvėrė vartus į mados pasaulį. Stilistas  beveik visada buvo fotografuojamas dirbantis, jis dalyvavo beveik visose žurnalų fotosesijose ir madų pristatymuose. Teko dirbti ir su garsiais dizaineriais, tokiais kaip pvz., Calvin Clein. Ilgą laiką Christiaan Houtenbos gyveno Paryžiuje, kūrė šukuosenas japonų kilmės dizainerės Rei Kawakubo madų pristatymams.

Šis žmogus yra vertinamas kaip vienas iš geriausių pasaulio kirpėjų, jo darbai puošia mados žurnalus – Vogue, V Magazine, W Magazine, Interview, jis kūrė šukuosenas mados namų modeliams – Miu Miu, YSL, H&H ir kt., dainininkėms, įtiko ir skandalingąjai Lady Gagai.

Siekdamas savo karjeros, Christiaan Houtenbos nepakibo padebesiuose – jis lieka kukliu žmogumi su menine siela ir polėkiais. Pažįstami ir draugai jį apibūdina kaip geraširdį, o moterys – kaip nepakartojamą džentelmeną. Būdamas jau tarp šešiasdešimties ir septyniasdešimties metų, jis gyvena gan aktyviai, mėgsta daug keliauti, o jo hobi – fotografavimas. Jis stengiasi stebėti ir fiksuoti viską, kas aplink jį ir kas jį domina. Laisvalaikiu beveik niekada neišsiskiria su fotoaparatu.

Christiaan Houtenbos darė ir daro daugeliui reklaminių kompanijų madingą, stilingą įvaizdį. Ir kas geriau galėtų parodyti meistro asmenybę, kuris daro stebuklus su žmogaus išvaizda. Viena parfumerijos firma padarė jam dovaną. Jei pats kirpėjas – meistras Christiaan Houtenbos nenori įamžinti savo vardo – švedų kompanija ,,Byredo Parfums” jo garbei sukūrė vyriškus kvepalus ,,Mister Marvelous”.