Butonjerė 2012

2012 gegužė

Šiandien butonjerė tapo populiaresnė su sugrįžusia retro stiliaus mada, o ypač vestuvėse. Galima sakyti, kad šį vyrišką aksesuarą dažnai reklamuodavo ir garsus dizaineris John Galliano. Jis dažnai mėgdavo dalyvauti įvairiuose pasirodymuose apsivilkęs klasikinį dvieilį švarką ant nuogo kūno, bet būtinai su egzotiška gėlyte atlape.

Šiandieninė mada, įnešusi nemažai ryškios spalvos į vyrišką garderobą, neaplenkė ir vestuvinių kostiumų. Šalia išraiškingų svajingų vestuvinių suknelių vyrai taip pat tampa labiau emociški ir nori romantikos. Ir todėl, šalia griežtesnių kaklaraiščių ar varlyčių jie dažnai mėgsta įsisegti gėlę – butonjerę, arba ją įsega išrinktoji.

Savo statusą vestuvėse kartais mėgsta pabrėžti ir kiti garbingi svečiai: jaunikio arba jaunosios tėvas, brolis ar labai artimi giminaičiai. Ir nors butonjerė nėra būtina, nėra privaloma tradicija ją segtis, paskutiniu metu ji  kaip niekad tapo populiaresnė ir daugelis mano, kad tai gero skonio požymis. Šiandien ji segama tiek prie klasikinio smokingo, tiek prie įprasto kostiumo. Butonjerė papuoš, pagyvins bet kokį švarką, suteiks jam šventinės svarbos efektą.

Butonjerės gali būti ne tik iš natūralių gėlių, bet padarytos iš šilko, ar iš kitų medžiagų. Šis madingas aksesuaras yra pageidaujamas vyriško garderobo elementas, tinkantis prie visų stilių, išskyrus dalykinį. Tačiau prie smokingo ar frako rekomenduojama segti baltos spalvos gėlę. O prie visų kitų švarkų tinka įvairių spalvų butonjerės, derinamos prie marškinių, kostiumo, ar net prie akių spalvos. Bet svarbu, kad butonjerė iš visos gamos išsiskirtų originalesne spalva ar forma, – šiandien tai madinga.