Bręstantis Blogis / Breaking bad

Filmas: Breaking Bad (2008-2013) USA
Žanras:
Drama, Kriminalinis
Režisierius:
Vince Gilligan
Aktoriai:
Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, RJ Mitte, Dean Norris, Betsy Brandt, Bob Odenkirk, Giancarlo Esposito, Jonathan Banks ir kt.
Trukmė:
1 serijos – 45 min.

Apie TV serialą ,,Bręstantis Blogis / Breaking Bad”

Režisieriaus Vince Gilligan vardas kino pasaulyje gerai žinomas kaip vieno iš serialo ,,X Failai / X Files”, seniai įėjusio į kino klasikos istoriją, kūrėjų. Nuo 2008 metų žiūrovas galėjo susipažinti su 54 – iomis serialo ,,Bręstantis Blogis / Breaking Bad” serijomis, o 2013 metais numatytos dar 8 serijos žada užbaigti ,,Breaking Bad” sezoną.

Serialas ,,Bręstantis Blogis / Breaking Bad” yra teigiamai įvertintas tiek žiūrovų, tiek kino kritikų. Per ketverius metus jis sugebėjo gauti 33 įvairius apdovanojimus, tame tarpe septynias ,,Emmy” premijas, į kurių skaičių įeina ,,Geriausio dramatinio aktoriaus” nominacijos (Bryan Cranston, 2008, 2009 ir 2010 m.). Aukščiausią serialo ,,Bręstantis Blogis/ Breaking Bad” įvertinimą suteikė Stivenas Kingas (Stephen King), pavadindamas jį ,,geriausiu TV scenarijumi”.

Siužetas:

Mokyklos chemijos mokytojas Volteris (Walter White) dirba ir gyvena Naujojoje Meksikoje su besilaukiančia antro kūdikio žmona ir paaugliu sūnumi, sergančiu cerebriniu paralyžiumi. Šeimoje pastoviai trūksta pinigų, todėl Volteriui tenka ir papildomai uždarbiauti. Negana to, visai netikėtai jis sužino, kad serga trečios stadijos plaučių vėžiu ir kad jam liko gyventi ne daugiau dvejų metų. Baisi perspektyva pažadina jame naują, nepažįstamą apsisprendimo jausmą. Norėdamas užtikrinti savo šeimos finansinį saugumą, misteris Vaitas atranda neįprastą išeitį – jis pasirenka pavojingą narkotikų ir nusikaltimų pasaulį.

Kriminalinė drama ,,Bręstantis Blogis / Breaking Bad” pasakoja istoriją, kaip mirtina diagnozė gali pakeisti įprastą žmogaus požiūrį į pasaulį, kaip jis gali atsipalaiduoti nuo visuomenės moralės normų. Eidamas nusikalstamu keliu, ramaus būdo chemijos mokytojas virsta į nusikaltėlių pasaulio genijų.