Aromatas Misia Chanel

2015 balandis

Misia Chanel – penkioliktasis aromatas Les Exclusifs de Chanel kvepalų serijoje ir pirmasis – naujajam Chanel Parfums vadovui Olivier Polge. Aromatas buvo pavadintas vienos iš labiausiai žinomų XX amžiaus asmenybių ir artimos Coco Chanel draugės garbei – Misia Godebskai. Dviejų garsių moterų draugystės istorija tapo Olivier Polge įkvėpimo šaltiniu: ,,ne pati Misia įkvėpė mane kaip asmenybė, o tas Chanel gyvenimo posūkis, kuris įvyko po pažinties su ja”.

Lenkų skulptoriaus dukters gyvenimas nuo vaikystės buvo pripildytas meno: Misia auklėjo belgė močiutė, kurios plataus draugų rato tarpe buvo ir garsus kompozitorius Ferencas Listas. Įtakinga aristokratė Misia Godebska buvo vadinama Paryžiaus karaliene, sugebančia pritraukti talentingus žmones: garsius rašytojus, kompozitorius, dainininkus, dailininkus. Jos salone lankydavosi kompozitorius Klodas Debiusi, rašytojas Polis Valeri, Emilis Zola, legendinis dainininkas Enrikas Karuzas ir kiti žymūs meniškos prigimties žmonės.

Misia Godebska priartino Coco Chanel prie meno pasaulio ir padėjo jai rasti nišą jame. Jos susitiko per vakarienę 1917 metais aktorės Sesilės Sorel namuose, o 1919 m., kai autokatastrofoje žuvo Chanel mylimasis Artūras Kapelis, Misia pakvietė ją į kelionę po Veneciją ir buvo kartu sunkiu gyvenimo laikotarpiu. Ji gelbėjo Chanel nuo vienatvės ir pristatė ją bohemiškam elitui. Coco susipažino su Pablu Pikaso, su dramaturgu, tapytoju, prodiuseriu Jean Cocteau, kompozitoriumi Igoriu Stravinskiu bei Sergejumi Diagilevu – rusų baleto impresarijumi, kurių gyvenime Misia suvaidino ne paskutinį vaidmenį. Dėka Misia Godebskos pasaulį išvydo ir žinomas aromatas Chanel № 5. Coco Chanel sakė, kad išskyrus Misia ji neturėjo draugių: ,,moteryje yra viskas, o joje yra visos moterys”.

Kurdamas aromatą Olivier Polge bandė perteikti rusų baleto atmosferą:  to laiko teatro grimo ir kosmetikos kvapus. Les Exclusifs de Chanel Misia Chanel – aromatas moterims, priklausantis rytietiškų gėlių aromatų grupei.