Apie grožį, jūros druską ir sveikatą

2011 gruodis

Vykstam prie jūros pailsėti, pasigražinti – būtinai įdegti, o apie sveikatingumą, prisipažinkime, galvojame tik nuo…metų. Bet ne paslaptis, kad vien buvimas prie jūros suteikia sveikatą, tuo pačiu ir grožį. Esant prie jūros, juntame, kad čia ir kvapas kitoks, prisodrintas ne tik gaivos, bet ir sveikatingumo elementų. O ką jau bekalbėti apie maudynes pačioje jūroje. Apie kenksmingąsias medžiagas dabar negalvokime, na o apie gydomąsias jūros savybes verta prisiminti. Ne kasdien galime naudotis tokiais malonumais, o ypač šaltu periodu ar gyvenant toliau nuo jūros. Todėl daugelis iš mūsų žiemą lepinamės karšta vonia, užsimerkę svajojame gulintys šiltam paplūdimy. Ir dažnai kaip malonumo bei sveikatos papildas yra naudojama jūros druska, tiek natūrali, tiek su priedais.

Jūros druska – populiarioji ir daugumos mūsų taip mėgstama kaip kosmetinė ar gydomoji priemonė, išties yra efektyvi ir plačiai naudojama ir SPA centruose, grožio salonuose, įvairiose gydomosiose vietose. Jos naudingosios savybės buvo ne paslaptis ir antikiniais laikais, žmonės žinojo, kad jūros druska tai dievų atsiųsta dovana žmogaus kūnui ir sielai gydyti. Jąja džiaugėsi ir meilės deivė Afroditė, apie ją kalbėjo Hipokratas. Ją naudojo Senovės Kleopatra, ją vartoja ir šiuolaikiška moteris.

Jūros druska turi kompleksą bioaktyvių makro- ir mikroelementų, mokslininkai jų priskaičiuoja apie keturiasdešimt: tai kalis ir natris, reguliuojantis ląstelių mitybą, kalcis, atsakingas už ląstelių membranos formavimąsi, jis reikalingas ir kraujo krešėjimui reguliuoti. Magnis labai svarbus medžiagų apykaitai reguliuoti, raumenų atsipalaidavimui. Bromas – nervų sistemą raminantis mikroelementas, jodas turintis antiseptinių savybių, reikalingas skydliaukės veiklai reguliuoti. Galima būtų vardinti visą eilę naudingų ir vertingų organizmui elementų, kurių yra jūros druskos sudėtyje. Naudojant šią gydomąją ir kosmetinę priemonę stiprėja imuninės, nervų sistemos darbas, gerėja savijauta, jaučiamas energijos padidėjimas, padidėja aktyvumas, darbingumas. Jūros druskos sudėtyje esantys biostimuliatoriai, vitaminai bei hormonai yra mūsų kraujo sudėtyje ir duoda teigiamą poveikį visoms bendro organizmo funkcijoms.

Jūros druską dažniausiai naudojame namuose. Sugrįžę po darbo, vakarais prieš gulant, po dienos rūpesčių daugumai tai kaip du kart du lygu keturi – šilta vonia su raminamaisiais ekstraktais, o dažniausiai su jūros druska. Tiesa, kasdien jos vartoti nepatartina, užtenka du – tris kartus savaitėje, nepamirškime ir dušo ne tik prieš, bet ir, būtinai, po tokios vonios. Po šios procedūros jaučiame kūno palengvėjimą, atrodo, kad ir keliasdešimt gramų numetėme. Taip ir yra, bet svarbiausia, kad viso kūno oda ir rankų bei kojų nagai prisisodrinę jūros druskoje esančiais mikroelementais tarsi atsinaujina, atgauna savo išvaizdą, oda tampa elastingesnė, švelnesnė, lygesnė. Po to ir  mūsų miegas būna ramus, ryte atsikeliame žvalesni, su pakilia nuotaika pasitinkame įprastą dieną.

Jūros druską galima naudoti natūralią, su eteriniais aliejais, augaliniais ekstraktais, gydomosiomis žolelėmis bei įvairiais kvepiančiaisiais priedais. Be abejo, kaip ir visada, reikia atsižvelgti ir į savo sveikatą. Ji netinka jei organizme yra kai kurie uždegiminiai procesai ar žaizdos, tokiu atveju reikėtų pasitarti su šeimos gydytoju. Bet sveikam kūnui, tiek vaikui, tiek suaugusiam, tokia vonia nepakenks.

Jūros druska  naudojama kaip kosmetinė ir kaip gydomoji priemonė. Jei norime ją išbandyti grožiui, bendro kūno pailsėjimui, tai patartina į karštą vandenį berti ne daugiau kaip 100-300 gr šių grūdelių ir palikti 35-40 laipsnių šilumos temperatūrą maudymosi procedūrai. Tokioje vonioje užtenka pabūti dešimt-penkiolika minučių. Po to įprastas dušas, o lovoje pajusime viso kūno palengvėjimą ir miegas bus ramus.