Anne Hathaway – kylanti žvaigždė

2011 rugsėjis

Viena iš kylančių naujų Holivudo žvaigždžių dar labai jauna, bet perspektyvi kino aktorė Anne Hathaway labiau tapo žinoma po 2006 metų filmo ,,Ir velnias dėvi Pradą/ The Devil Wears Prada, pastatytą pagal to paties pavadinimo rašytojos Lauren Weisberger romaną. Tai nuotaikinga komedija – drama, kurioje ji suvaidino jaunutę žurnalistę, ką tik baigusią mokslus, nieko nenusimanančią apie madą, bet įsidarbinusią labai reiklios redaktorės asistente. Savo sumanumu ji pasiekia savo – yra priimta į aukštosios mados sferą. Filmas yra gan nuotaikingas, labai mėgiamas jaunųjų žiūrovų. Be to, jis susilaukė gero kino kritikų įvertinimo, atnešė nemažą milijoninį pelną, o pačiai Anne Hathaway suteikė galimybę nuskinti didelius laurus. Ji labiau tapo populiari, režisieriai teikia jai pasiūlymus po pasiūlymo filmuotis. Ir ne tik režisieriai. Aktorė daug dirba ir reklamos srityje. Jos atvaizdai puošia ne vieno madų žurnalo viršelį. Bet pagrindinis jos darbas ir užsiėmimas yra kinas.

Anne Hathaway Skorpionas šiais metais atneš dvidešimt devintuosius metus. Tai ne tik talentinga aktorė, bet ir puiki, graži mergina, reikli sau, kritiška. Nors ekranuose ja žavisi visi kino mėgėjai, save ji nelaiko dailia, bet dėl to net nesukrunta. Gimusi ir augusi Amerikoje, aktorė dievina anglų literatūrą, gal dėl to, kad jos protėviai buvo anglai. Talentą matomai ji paveldėjo iš mamos, kuri yra taip pat aktorė ir operos dainininkė. O Anne jau nuo penkiolikos metų žinojo ko nori – scenos. Ir ne bet kokios, o didelės. Labai didelės, tokios, kad visas pasaulis ją matytų. Tačiau tėvai buvo griežti ir reikalavo tęsti mokslus. Besimokydama mokykloje Anne Hathaway dainavo chore (jos balsas yra labai geras), vaidino teatre. Ji su pasididžiavimu prisimena atliktą Džeinės Eir vaidmenį muzikiniame spektaklyje, pastatytame pagal Šarlote Bronte romaną. Būdama trylikos metų Anne suvaidina televizijos seriale ,,Get Real”, po kurio pasirodymo ja pradėjo domėtis režisieriai. Bet ji buvo dar gana jauna, kad gautų rimtesnius vaidmenis.

Vieną iš rimtesnių savo pirmųjų vaidmenų Anne Hathaway laiko 2001 metų filme ,,Princesės dienoraštis/ The Princess Diarie”. Čia ji atliko pagrindinį vaidmenį. Šis filmas jai prasmingas tuo, kad teko vaidinti kartu su tokia žinoma aktore kaip Julie Andrews. Ji buvo pagrindinė mokytoja stiprioje aktorystės pamokoje. Be to, filmo režisierius Garry Marshall liko labai patenkintas Anne. Jis pareiškė, kad ji puikiai susitvarkė su vaidmeniu ir, kad jos perspektyvos karjeroje yra geros. Ir jis neapsiriko.

Besisukiodama filmavimo aikštelėse Anne Hathaway neapleidžia mokslų. Ji studijuoja Vassaro koledže anglų literatūrą ir toliau dirba savo mėgiamą darbą. 2002 metais ji suvaidina režisieriaus Douglo McGrath’o filme ,,Nicholas Nickleby”, pastatytą pagal Čarlzo Dikenso romaną. Po to seka eilė gerų filmų, kuriuose ji atlieka įvairiausius vaidmenis. Tai 2004 metų ,,Užburtoji Ela/ Ella Enchanted”, tų pačių metų filmas ,,Princesės dienoraštis 2. Karališkosios sužadėtuvės/ The Princess Diaries 2: Royal Engagement”. Savo pirmajam Oskarui Anne Hathaway buvo nominuota už vaidmenį 2008 metų filme ,,Reičel išteka/ Rachel Getting Married”. Nors filmo siužetas gan rimtas, bet jis nebuvo labai populiarus. Šiuo metu Anne Hathaway dirba filmuojant režisieriaus Christopherio Nolano kino juostą ,,Tamsos riterio iškilimas/ The Dark Knight Rises”, kurioje jai teks moters – katės vaidmuo.

Išaugusi gan tvirtų religinių pažiūrų šeimoje, Anne yra kuklaus charakterio, nemėgsta išsišokimų ar skandalų, net jos apsirengimo stiliuje tai jaučiasi. Režisieriams sunku ją įkalbėti ,,apsinuoginti” ekrane. Tokia ji ir gyvenime, nemėgstanti ,,nuoginti” savo vidų.