Alyvuogių aliejus mūsų kosmetikoje

2012 balandis

Jau ne vieną šimtmetį alyvuogių aliejus yra naudojamas kosmetikos gamyboje. Efektyvios šio produkto savybės nulemia tai, kad jis yra vienas iš pagrindinių sudedamųjų dalių įvairiose kūno, plaukų priežiūros priemonėse. Alyvuogių aliejus taip pat yra sėkmingai naudojamas ir ruošiant grožio bei sveikatos procedūras namų sąlygomis. Kosmetologai patvirtina, kad šio natūralaus produkto vartojimas iš tikrųjų pasiteisina.

Naudingos alyvuogių aliejaus savybės grožiui:

Alyvuogių aliejuje yra labai svarbaus vitamino E odos grožiui palaikyti. Ypač jis reikalingas veido priežiūrai. Jei jo oda gauna pakankamai, ji yra elastinga, normalaus drėgnumo, o tai ir tolina senėjimo požymius. Ir būtent todėl, reguliariai naudojant kosmetines priemones su alyvuogių aliejumi, arba net jį vieną natūralų, garantuojamas grožio ir jaunystės prailginimo laikas. Be to, jo sudėtyje yra ir vitaminų D, A, K.

Alyvuogių aliejus nepriskiriamas prie alergizuojančių produktų, todėl jis tinka ir labai jautriai odai prižiūrėti. Jis ypač tinka sausai ar senstančiai odai. Bėgant metams, organizme mažėja halogenų ir elastinų, o šis produktas padeda šį trūkumą kompensuoti. Be to, jis pagreitina ir ląstelių regeneraciją, o tai jaunina odą. Drėkinamasis poveikis suteikia odos ląstelėms turėti reikiamą kiekį skysčio, kas yra labai svarbu. Tyrimai parodė, kad alyvuogių aliejus gali ne tik užkirsti kelią raukšlių atsiradimui, bet ir išlyginti smulkias, jau atsiradusias nelauktas viešnias.

Alyvuogių aliejus yra gera natūrali veido valymo priemonė:

Alyvuogių aliejus naudojamas ir kaip veido valymo priemonė, – tiek vakare, tiek ryte prieš darant makiažą. Prieš naudojant, reikia jį truputį pašildyti: į didesnį indą su karštu vandeniu įstatyti indelį su alyvuogių aliejumi. Po to, juo suvilgyta kosmetine servetėle, švariai nuvalyti veidą pagal masažo linijas. Jei oda yra sausa, galima ne taip kruopščiai šalinti jo likučius, nes likęs kiekis kuo puikiausiai įsigers į odą ir papildomai ją sudrėkins bei sušvelnins. Ryte po veido valymo alyvuogių aliejumi, reikėtų dar atrasti pusvalandį laiko taip pabūti ir tik po to jį gerai nušluostyti kosmetine servetėle arba nuprausti drungnu vandeniu. O jau tada naudoti įprastas veido priežiūros priemones.

Alyvuogių aliejus gali kuo puikiausiai pakeisti ir kosmetinį veido valymo pienelį nuvalant dekoratyvinę kosmetiką.

Alyvuogių aliejus paakiams:

Oda po akimis yra jautresnė, todėl ne visos kosmetinės priemonės šiai vietai tinka. Naudojame specialiąsias, bet galime prisiminti ir alyvuogių aliejų. Šis natūralus produktas tikrai nepakenks. Anaiptol, jis sudrėkins ir sušvelnins net paburkusius paakius. Tam reikia šiltu alyvuogių aliejumi keliais pirštais švelniai ,,pamušti“ šias jautrias vietas. Jei veido oda yra labai sausa, galima tokius paakius palikti nakčiai ir riebesnius, kad šis natūralus produktas geriau įsigertų.

Veido kaukė su alyvuogių aliejumi:

Kaip jau ir minėjome, alyvuogių aliejus ypač tinka labai jautriai ir sausai odai. Todėl pirmiausia ir išbandykime pačią paprasčiausią priemonę, kaip ir veido valymo atveju – kosmetine servetėle patepti veido odą pašiltintu alyvuogių aliejumi ir palaikyti apie pusvalandį. Esant šiurkščiai, pleiskanotai, sausai ir pan. odai, šią procedūrą galima pakartoti net kelis kartus per dieną. Veidas taps elastingesnis, švelnus. Tačiau jei jis normalios būsenos, užtenka profilaktiškai tokią veido kaukę pasidaryti kelis kartus per savaitę.

Ir iš tiesų, beveik visada naudojame geros kokybės kvepiančias kosmetines veido priežiūros priemones. Bet dažnai pamirštame apie paprasčiausias, šalia mus esančias tiesiog virtuvėje. Tiesa, jos gal ir nekvepia, bet natūralumas visada duoda naudą ir niekada priešingai.