Aivaras Grušas – menininko gyvenimas, tai aistringas tango…

2011 gruodis

Sakoma, kad geras kirpėjas gražiai apkerpa, sušukuoja, bet tikras menininkas kirpėjas gali daugiau – jis gali sukurti. O tai nėra taip paprasta, nėra paprasta padaryti žmogų laimingesniu nors trumpam, praskaidrinti nuotaiką, įžiebti norą jam pačiam kažką kurti, dirbti, gyventi. Prisipažinkime, kad dažnai nueiname į kirpyklą ne tada, kai jau reikia pasikirpti, o tada, kai nuotaika būna prasta ir tikimės, kad truputėlį pakeitus savo įvaizdį, viskas atrodys gražesnėm spalvom. Ir tai priklauso nuo kirpėjo…

Aivaras Grušas – kirpėjas stilistas, talentingas plaukų modeliuotojas, gyvenantis ir dirbantis Kaune. Jo šukuosenomis dabinasi ne tik laimingos nuotakos, bet ir stilingi vyrai. Platus draugų ir pažįstamų ratas netelpa jo glėbyje, nes darbų ir užsakymų netrūksta. Norinčių keisti įvaizdį yra daug, šukuojasi ir kerpasi modeliai, verslininkai, politikai, visi kas kreipiasi, lieka patenkinti. Meniškas ir profesionalus šio plaukų meistro požiūris į plaukų madą, stilinga šiuolaikiška šukuosena neapvilia nei vieno besikreipiančiojo.

Aivaras Grušas ne naujokas plaukų grožio kūrimo srityje, turi darbo patirtį ir užsienyje. Be to, dirbdamas savo mėgiamą įprastą darbą, nežiūrint nemažų gabumų ir polinkio menui, pastoviai tobulinasi ir gilina žinias. Dalyvauja konkursuose, nepraleidžia įdomių seminarų, parodų, nei vieno madų pristatymo. Juk gyvenimas yra mokykla, o menininko gyvenimas – pastovus kūrybinių minčių ieškojimas. Aivarui Grušui teko save išbandyti keliose veiklos srityse, tačiau giliai viduje užslėpta svajonė sieti savo gyvenimą su kūryba ir grožiu, leido patikėti sėkme ir pakreipti jį taip, kaip atrodė teisinga. Puošti žmogų, suteikti jam vilčių gražiau atrodyti, geriau jaustis, kurti gėrį ir grožį – tokia mintis viliojo ir kurstė. Taip jis atsidūrė ,,Femina Bona” mokykloje, kuri ruošia plataus profilio kirpėjus. 2009 metais sėkmingai išlaikęs egzaminus ir įgyjęs kvalifikaciją, Aivaras Grušas pradėjo dirbti grožio salone ,,Roberto studija”. Tai žymi ir sėkmingai dirbanti firma, kurioje įgyta didelė darbo patirtis, profesiniai įgūdžiai, bendravimo su klientais ypatumai, buvo dar vienas žingsnis į kūrybos ieškojimo kelią. Didelę įtaką turėjo ir puiki darbo atmosfera, klientų komplimentai, meistrų naudingi patarimai, visa tai buvo paspirtis tolesniems planams. Tobulintis Aivaras Grušas nuvyko į Airiją. Dubline, praėjęs atranką, jis įstoja į prestižinę ,,Robert Chambers” kirpėjų mokyklą. Ir būtent čia jis pajuto, kad pasirinko teisingą kelią, jis užsiiminėjo tuo, kas jį džiugina ir teikia prasmę. Bet studijuoti užsienyje teko neilgai, nes dėl šeimyninių aplinkybių teko grįšti namo pirma laiko ir dėl to dabar tik džiaugiasi. Sava rami ir šilta aplinka, artimųjų palaikymas didelę įtaką turi ir jo kūrybai, darbo kokybei, net ir galimybėms.

Aktyvus darbas ir žinių tobulinimas įvairiuose seminaruose, konkursuose Aivarui Grušui garantavo sėkmę 2010 metais Klaipėdoje vykusiame 4-ajame Atvirame Lietuvos kirpėjų čempionate, čia jis užėmė antrąją vietą. Vėliau 2011 m. buvo nominuotas už kūrybiškumą ,,Bendro madingo įvaizdžio” konkurse parodoje ,,Pelenė”. O po 2011 m. ,,Goldwell” firmos organizuotame renginyje laimėto ,,Jaunojo talento” nominacinio apdovanojimo, Aivaras Grušas gavo pasiūlymą atstovauti Lietuvą JAV, Majamyje. Patirti įspūdžiai nepraėjo be pėdsakų, nes teko susitikti ir bendrauti su žinomais pasaulio grožio mados atstovais, su konkurso laimėtojais, susipažinti su kitų šalių plaukų specialistais, jų stiliumi, kirpimu, spalvomis, su technikos naujovėmis.

Vienas iš paskutinių Aivaro Grušo laimėjimų – pirmoji vieta Lietuvos nacionaliniame kirpėjų čempionate, kuris buvo surengtas parodoje ,,Moters pasaulis”. Jis dalyvavo ,,Bendro vyriško madingo įvaizdžio” rungtyje. Tuo pat metu dar tapo ,,Moterų kirpimo ir bendro madingo įvaizdžio” absoliučiu Lietuvos čempionu.

Pats Aivaras Grušas sako, kad kiekvienas pasiekimas jam be galo svarbus ir puikus postūmis tobulėti. Tai matyti ir iš jo darbų, pripažintų plaukų grožio meistrų ir specialistų bei visų norinčiųjų gerai ir madingai atrodyti. Jausdamas šiltą ir aukštą įvertinimą šis žmogus nori kurti dar daugiau, jo žodžiais tariant – menininko gyvenimas, tai aistringas tango, kurį norisi šokti kiekvieną dieną.