Airijos pilys vilioja vestuvininkus

2012 rugpjūtis

Airija – šalis, priglaudusi daugumą mūsų tėvynainių, kurie išvyko ten dirbti ir gyventi, dauguma jų ten kuria šeimas. Daug porų gyvena nesusituokę, kiti vestuves švenčia kukliai, tačiau yra norinčių pažymėti savo šventę didingiau, pabuvoti, kad ir mažose, bet karališkose vestuvėse. Todėl čia yra populiarios senovinės pilys, kuriose švenčiamos vestuvės. Jose galima pajusti didingą ir išskirtinę šventės atmosferą, kurią sukūrė pati istorija. Juk yra kas svajoja pasivažinėti karieta, nusifotografuoti įspūdingoje aristokratiškoje aplinkoje šalia daugiamečių skulptūrų ir pan. Teko girdėti atsiliepimus iš ten gyvenančių tautiečių, kad šioje šalyje taip švęsti tikrai yra geros sąlygos.

Airija nėra egzotinė šalis su šiltais paplūdimiais, čia klimatas kitoks, permainingas, tačiau ji turi turtingą 800 metų istoriją su savo puikiomis pilimis, kalnais ir įspūdingais ežerais. O jų čia yra nemažai. Šioje žemės vietoje jaučiasi neįtikėtinas ramumas, galima pasigrožėti beribėmis erdvėmis į vandenyną ir kalnus, į žemą dangų, žalumos platybes.

Dauguma valdų yra privačios, apsuptos įspūdingų ežerų. Čia daugiausia švenčia norintieji prabangių vestuvių su daugybe svečių. Tokios pilys yra populiarios ir savininkai suteikia visas galimybes pasijusti aristokratiškai pakylėtiems. Erdvės pakanka viskam. Čia galima irstytis valtimis, galima medžioti fazanus ir švęsti net visą savaitę. Yra pilių ir kuklesnių, kurios gali priimti ir mažiau žmonių, tačiau jos visos įrengtos pagal senovinės Airijos dvasią: svečias gali miegoti XIX amžiaus lovoje, gėrėtis Van Dyck originaliais paveikslais, pietauti prie XVIII amžiaus stalo ir klausytis arfos melodijų. Čia, kaip niekur kitur, yra jausmas, kad lieti istoriją.

Sunku įsivaizduoti kuklų dvarą, jei mažiausias iš jų yra daugiau nei 500 kv. m. ploto, o jo teritorijos žvilgsniu neaprėpsi.

Dublino priemiestyje, Meath grafystėje yra pilis, kuri priklauso dideliam roko muzikos gerbėjui. Ir nenuostabu, kad čia dažnai lankosi Dublino U2 roko grupės vokalistas bei pastoviai rengia koncertus tiesiogiai ant šimtmetinės vejos.

Cavan grafystėje, esančioje tik valanda kelio nuo Dublino, svečius pasitinka milžiniškas šuo Oskaras, kuris labiau panašus į arklį, nei į šunį. Tačiau jis toks mielas, kad dažnai tampa ir šventės dalyviu. Šioje pilyje dažnai švenčiamos ne tik vestuvės – jaunieji noriai sugrįžta čia atšvęsti ir vestuvinių metinių.

Prabangumu pasižymi Waterford grafystėje esanti pilis, kuri taip pat noriai priima vestuvininkus. Ji viena iš seniausių Airijos pilių, skaičiuojanti aštuonis šimtus metų. Matomai dėl to ją labai pamėgo pasaulio įžymybės: dažnas svečias čia yra Didžiosios Britanijos princas Čarlzas, 1947 metais šioje pilyje gyveno Džonas F. Kenedis. Pilis sutalpina apie 150 žmonių.

Limerick grafystėje įsikūrusi prabangi senovinė pilis yra tarp didelių kalvų, vietinių vadinamų kalnais. Aplinka čia įspūdinga tiems, kas mėgsta Atlanto vėją, romantišką rūką, sakalų medžioklę, ramybę ir poilsį prie židinio prieš šventės šurmulį. Teigiamas emocijas suteikia senovinės sienos, bokštai, riterių skulptūros, milžiniškos bibliotekos.

Pietryčių Airijoje Limerick grafystėje yra kiek ir kuklesnė, tačiau taip pat graži pilis, galinti sutalpinti mažiau, – apie 20 vestuvininkų, Aplinka labai viliojanti – čia galima pasigrožėti šimtais išdidžių elnių bei povais, pasidairyti po Airijos platybes. Jauki pilis turi bokštą, didelę svetainę su židiniu, sienos apkabinėtos paveikslais.

Įspūdinga savo senovine dvasia pilis yra Ballyhoura kalnuose. Ji yra apsaugota didžiulėmis kolonomis, papuoštomis paauksuotomis chimeromis, čia nemažai senovinių mistiškų skulptūrų, viliojantis vyno rūsys.

Labai įspūdinga Johnstown pilis Wexford grafystėje. Ji buvo pastatyta maždaug 1810 – 1855 metų tarpe.

Tai tik kelios senovinės Airijos pilys, kur galima romantiškai atšvęsti savo šventę, o čia jų yra nemažai, jose kelia vestuves ne tik patys airiai, bet ir atvykę čia lietuviai.