007 Operacija “Skyfall” / Skyfall

Filmas: Skyfall (2012) UK, USA
Žanras: Veiksmas, Trileris, Nuotykiai
Režisierius: Sam Mendes
Aktoriai: Daniel Craig, Ralph Fiennes, Bérénice Marlohe, Javier Bardem, Judi Dench ir kt.
Trukmė: 143 min.

Dvidešimt trečiasis filmas apie Džeimsą Bondą kritikų vertinimu priskiriamas prie geriausių filmų apie agentą 007. Daniel Craig sugebėjo pademonstruoti Bondo tikrąją misiją, ne ,,tvirtų raumenų” prasme, – o tikrą įsijautimą į slaptojo agento vaidmenį. Be to, režisierius šiame nuotykiniame filme palietė ir šeimyninės dramos temą.

Anglijos slaptosios tarnybos agentūroje MI6 nutekėjo informacija apie agentus, slapta dirbančius pasaulinėse teroristų grupuotėse. Vykstant tyrimui, paaiškėja kai kurie faktai apie agentūros vadovę M. Džeimsas Bondas sužino apie tai, todėl jo lojalumas savo vadovei dingsta. Tačiau jausmams laiko nėra – daugeliui agentų gresia pavojus. Reikia kuo greičiau surasti kaltuosius, išdavikus, o tam reikalinga kuo skubiau išgauti informaciją. Visa tai pavesta atlikti Džeimsui Bondui. Tačiau jis nėra sužavėtas šia misija, jį kankina abejonių, nusivylimo mintys. Nežiūrint visų prieštaraujančių vidinių svarstymų, jam reikia leistis į pavojingą kelionę iš Londono į Stambulą, į Kiniją.

Agentui 007 teks kovoti ne tik su samdomais žudikais, bet ir su tais, iš kurių nesitikėjo išdavystės. Filme gausu nuotykinių, kovinių scenų, o šioje nelengvoje misijoje Bondui teks priimti daug sunkių sprendimų.