Valentin Yudashkin

2011 lapkritis

Vienas iš gerai žinomų mados pasaulyje garsenybių – Valentin Yudashkin, Haute Couture kūrėjas, pristatė rūbų kolekciją ,,Aktorės kelionė”, skirtą kino žvaigždėms. Šis žmogus, jau gimęs menininku, nuo mažens gražiai piešęs ir domėjęsis dailiuoju čiuožimu, didelę pagarba teikia aktoriams. Ir tokios Rusijos kino pasaulio žvaigždės kaip Liudmila Gurčenko netektis, dizainerį labai pribloškė. Jo manymu ji buvo ne tik gera aktorė, bet ir puikiai išmanė aukštąją madą. Savo apsirengimo stiliumi ši moteris žavėjo jį. Idėja kurti tokią kolekciją Valentin’ui Yudashkin’ui jau buvo kilusi seniai, įtaką turėjo ir penktojo dešimtmečio mada. Be to, jis svajojo parodyti, pabrėžti, kad aukštąja mada domisi ne tik pasaulio turtingieji, o tai, kad ją išmano visi menišką sielą turintys žmonės. Šioje savo kolekcijoje ,,Aktorės kelionė” Valentin Yudashkin norėjo matyti kaip turėtų atrodyti tikroji aktorė – ne tik gera aktorė scenoje, bet ir gerai žinančią kas yra Haute Couture. Be to, ši išskirtinė kolekcija skirta visoms moterims. Kolekcija buvo pristatyta Maskvoje ir Vilniuje, ji  turėjo didelį pasisekimą.

Didesnis dėmesys į šį talentingą dizainerį buvo atkreiptas 1987 metais po jo kolekcijos pristatymo Maskvoje, kurioje buvo pademonstruota apie 150 modelių. Nuo tada apie Valentin’ą Yudashkin’ą plačiai pradėta kalbėti kaip apie didįjį menininką ne tik Rusijoje, bet jo vardas pradėjo dominti viso mados pasaulio žinovus. Nuo 1988 metų dizaineris jau buvo Valentin’o Yudashkin’o mados namų įkūrėjas. Neužilgo jis buvo pakviestas į Paryžių, kur susitikinėjo su garsiais dizaineriais, domėjosi jų darbais. Tai turėjo didelę įtaką jo tikslui, kurio jis siekė – kurti ir daryti viską reikia tik kokybiškai ir profesionaliai.

Paryžius pirmą kartą Valentin’o Yudashkin’o pristatomus darbus pamatė 1991 metais ir, nors jis jau buvo vadinamas dydis aukštosios mados žinovas, įteisinimas tame suteiktas kiek vėliau. 1996 metais Valentin’o Yudashkin’o mados namai turėjo teisę į Haute Couture. Kiekvieną naujają savo darbų kolekciją dizaineris pristato Paryžiaus madų savaitėje. Šiais metais jo 2011/ 2012 rudens – žiemos kolekcijoje, pristatytoje Prancūzijoje, dominavo ryškios, saulėtos spalvos: geltona, oranžinė, mėlyna. Ryškūs buvo ne tik rūbai, bet ir makiažas. Visa kolekcija moteriška, estetiška, pabrėžianti dizainerio stilių.

Vilniuje surengta graži maža aukštosios mados šventė, skirta Manto Petruškevičiaus vedamosios laidos ,,Mados reidas” jubiliejui (5 metai) pažymėti, paliko nemažą įspūdį joje dalyvavusiems žmonėms. Tiesa jų buvo nedaug, tik apie 200 kviestinių svečių, galėjusių pabendrauti su šventėje dayvavusiu vieninteliu pripažintu Rusijoje Haute Couture dizaineriu. Šioje išskirtinėje Valentin’o Yudashkin’o kolekcijoje galima buvo pamatyti rinktinius įvairių jo kolekcijų modelius. Tai prabangios vakarinės suknelės, dauguma jų retro stiliaus, nemažas dėmesys skirtas vestuvinėms suknelėms, moteriški kostiumėliai ir dauguma kitų Valentin’o Yudashkin’o sukurtų modelių. Pats dizaineris daugiau demonstruoti šios kolekcijos nežada.

Energingas, visada linksmas ir savimi  pasitikintis keturiasdešimt aštuonerių metų modeliuotojas save laiko Haute Couture mokiniu, nes čia galimybės, sugebėjimai neriboti. Aukštoji mada yra mokykla ir sfera, kurią galutinai išstudijuoti neįmanoma. Tiesiog reikia daug dirbti, ieškoti, kurti, bendrauti su kitais meno meistrais.

Nuo savo mados namų įkūrimo Valentin’as Yudashkin’as yra sukūręs virš keturiasdešimt kolekcijų, kurios puikavosi ne tik Paryžiuje, bet ir Milane, Niujorke ir kt. Didelę perspektyvą dizaineris mato Amerikoje ir Kinijoje, kuri pažangiai ir aktyviai skverbiasi į aukštąją madą. Apgailestauja dėl įžūlių klastočių, todėl labai vertina Prancūziją, kuri efektyviai saugo autorines dizainerių teises. Valentin’o Yudashkin’o, kaip ir kitų žinomų ir garsių modeliuotojų kūrinius uoliai stebi ir nori įsigyti ne tik mados gerbėjai, bet ir įvairūs muziejai bei kolekcininkai.

Jo apsilankymas Vilniuje su savo rinktiniais darbais suteikė progą, kad ir nedaugeliui, pasigrožėti ir susipažinti su šio garsaus dizainerio kūriniais, kurie puošė ne vieną įvairių šalių podiumą.