Šarliz Teron – mažoji mūza

2011 rugpjūtis

Šarliz Teron (Charlize Theron) yra laikoma viena iš gražiausių moterų mados ir kino pasaulyje. Ją dažnai matome kino ekranuose, madų demonstravime, įvairiose reklamose. Šiuo metu nemažą pasisekimą ji turi dirbdama su Christian Dior madų namais. 2004 metais pasirašiusi sutartį, Šarliz Teron sėkmingai pristatinėjo žinomų rūbų dizainerių kūrinius, ją puošė ir Džonas Galjanas, kuris ją vadina savo mažąja mūza. 2007 metais modelis reklamavo J‘adore Dior kvepalus. Natūraliu gamtos grožiu apdovanota Šarliz čia tapo labai populiari. Šiais metais Paryžiuje buvo pristatyta nauja laikrodžių kolekcija Dior VIII, kurioje ji demonstravo naujausius modelius iš juodosios keramikos. Š. Teron vilkėjo juodą atlasinį smokingą beveik ant apnuoginto kūno, makiažas – minimalus, šviesūs, gražūs plaukai, ant rankos prabangus laikrodis, – vienas iš šios pristatytos kolekcijos kadrų. Ši žavi moteris dažnai vadinama namų iliuzija.

Šarliz Teron yra ne tik puikus modelis, bet pirmiausia gera aktorė. Jos veidas matytas daugumoje kino filmų, kuriuose ji vaidina įvairius vaidmenis, net ir laisvo elgesio merginą. Didžiausias siaubas jos galvoje kilo, kai norėjo gauti rolę kino juostoje ,,Monstras”. Jai buvo pasakyta, kad ji per liekna ir turėtų priauginti bent keliolika kilogramų. Aktorei tai atrodė kaip košmariškas pasiūlymas, bet ji sutiko, ,,gerai pavalgė” ir puikiai suvaidino duotąjį vaidmenį. Ir pastangos nenuėjo veltui. Šis filmas smarkiai papildė ne tik kūrėjų, aktorių kišenes, bet atnešė dar didesnį populiarumą Šarliz Teron. 2003 metais ji buvo pripažinta geriausia metų aktore ir apdovanota ,,Oskaro” premija. Tarp kitko, ji viena iš pirmųjų afrikiečių, gavusi tokį įvertinimą didžiojoje kino sostinėje. Iš karto po šio apdovanojimo sekė kitas – ji dar kartą buvo nominuota ,,Oskaru” už suvaidintą rolę filme ,,Šiaurės šalis‘’.

Šarliz Teron yra kilusi iš Pietų Afrikos, Benoni m. Vaikystėje ji patyrusi didelę traumą, nes jos motina mirtinai sužalojo tėvą. Bet ji turėjo artimų žmonių, kurie ją prižiūrėjo, skatino mokytis. Šarliz uoliai mokėsi baleto, kadangi svajojo tapti šokėja. Bet būdama keturiolikos metų, ji gavo pasiūlymą tapti modeliu. Gražią, dailiai nuaugusią geltonplaukę greitai pastebėjo mados verslo žmonės. Po kelių metų ji gauna pasiūlymą vykti į Italiją, į Milaną, bet ten užsibuvo neilgai. Darbas ir aplinka nepatiko, tad teko grįžti į Niujorką, kur tęsiamos baleto studijos. Jos motina svajojo apie dukters aktorės karjerą, todėl pastoviai kalbėjo apie Holivudą. Ir todėl, vos sulaukusi aštuoniolika metų, Šarliz atsiduria kino pasaulyje. Kurį laiką teko pasitobulinti ir pasimokyti aktorystės paslapčių kursuose, bet graži ir gabi mergina greitai buvo pastebėta prodiuserių.

Trisdešimt šešerių metų Šarliz Teron pripažinta ne tik kaip gera aktorė, modelis, graži moteris. Ji vertinama kaip protinga, įdomi pašnekovė. Dauguma jos aplinkinių mėgsta žavėtis tuo, kad dievas davė vienam žmogui tiek daug – proto, grožio, sėkmės. Tačiau asmeniniame gyvenime jai sekasi gal kiek kitaip. Su ilgamečiu savo draugu Stiuartu Tausendu Šarliz išsiskyrė, prabuvusi kartu daugiau kaip aštuonerius metus. Nors jie ir nebuvo susituokę, Holivude juos vertino kaip tvirtą šeimą. Būtent Stiuartas ją palaikė ir drąsino, kai buvo filmuojamas ,,Monstras”, kuriame Šarliz turėjo būti apkūni. Pora yra kartu nusifilmavusi ne vienoje kino juostoje. Šiuo metu aktorė gyvena Los Andžele, filmuojasi, gauna nemažai pelningų užsakymų reklamos srityje.