Ryan Thomas Gosling

2011 gruodis

Ryan Thomas Gosling yra dar vienas iš naujesnės kartos aktorių, papildžiusių garsųjį Holivudą. Jo filmografija nėra ypatingai didelė, tad Lietuvoje jis gal ne toks žinomas, kaip Amerikoje, kur yra pripažintas kaip vienas iš geresnių aktorių. Viename iš paskutinių savo darbų – filme ,,Drive” (2011) Ryan Gosling, galima sakyti, pasirodo kaip dar vienas kietas vyrukas, atsiradęs ekrane ir žavintis ne tik romantikos, bet ir aštresnių pojūčių filmų gerbėjus. Tai Nicolas Winding Refn režisuota kriminalinė drama, pilna įtampos ir dramatiškų situacijų. Aktoriaus personažas nėra kovotojas, bet jo kietas būdas rodo bebaimį, slepiantį emocijas žmogų, atsidūrus kritinėse situacijose. Siužete jaunas kaskadininkas, norėdamas užsidirbti pinigų, naktimis dirba samdomu vairuotoju juodajam pasauliui, išvežiodamas plėšikus iš nusikaltimo vietos, kol ,,neįklimpsta”. Filme gausu didelio greičio, įtampos, paliesta ir meilės tema. Nors ši kino juosta nėra labai vertinga meniniu požiūriu, Ryan Gosling vaidmuo taip pat nesudėtingas, daugiau nebylus, tačiau jis turėtų sudominti nuotykinio žanro mėgėjus ir šio aktoriaus gerbėjus, tuo labiau, kad filmo pastatymas yra nepriekaištingas.

Ryan Gosling savo karjerą pradėjo dainuodamas su seserimi Mandi ir dalyvaudamas vietinio pobūdžio talentų konkursuose, stengėsi nepraleisti įvairių šou programų, žavėjosi Britney Spears, Christina Aguilera ir norėjo patekti į Holivudą. Dainavimas, šokiai, įvairūs šou – buvo atmosfera, kuri įkvėpė Ryan Gosling kinui. Būsimasis aktorius gimė 1980 metų lapkričio 12 d. Kanadoje, Ontario provincijos Londono mieste. Dar nebaigęs mokslų, būdamas trylikos metų, jis dalyvauja populiariame šou ,,Mickey Mouse Club”, filmuojasi serialuose. Tačiau kino pasaulio kritikus jis labiau sudomino 2001 metais suvaidindamas filme ,,Fanatikas/ The Believer”, kuris sulaukė prieštaringo vertinimo ir nemažai diskusijų. Ši kino juosta nufilmuota remiantis pasakojimais apie tikrus įvykius. Jaunuolis – ortodoksas žydas išsižada savo tikėjimo ir tampa neonacistu. Ši drama apie meilę, tikėjimą, kovą, sukėlė nemažai diskusijų, o aktoriui pelnė populiarumą. Jo personažas yra stiprus, charizmatiškas, tvirtas, ieškantis tiesos tarp savęs ir dievo. Filme ,,Fanatikas” jo atliekamas vaidmuo toks psichologiškai stiprus, kad kitų aktorių personažai lyg ir nublanksta. Dėl to Ryan Gosling darbas šioje kino juostoje laikomas geriausiu ir stipriausiu aktoriaus karjeroje. O kino kritikai jį pavadino ,,pačiu įdomiausiu savo kartos aktoriumi” (,,The New York Times”, kino kritikė Manohla Dargis).

Šis dar gana jaunas aktorius savo šalyje yra gerai žinomas bei vertinamas ir vadinamas Holivudo kino žvaigžde. Karjeros laiptais jis lipa taip pat sėkmingai, dirbdamas su nusipelnusiais aktoriais ir režisieriais. Ryan Gosling nusifilmavo Džordžo Klunio režisuotoje kino juostoje ,,Kovo menkės”, kuri dar vadinama ,,Kovo idos”, tai romėnų kalendoriuje minimas terminas. Šis kino filmas, angl. ,,The ides of March”, 2011 metais buvo pristatytas Venecijos kino festivaliui (68 -tas), jame vaidino ir pats režisierius aktorius Džordžas Klunis.

Ryan Gosling yra nusifilmavęs įvairaus žanro filmuose, jo darbo sąraše yra komedijos, siaubo, veiksmo, fantastiniai, meilės dramos ir kitokio pobūdžio kino juostos. Kino kritikai jį vertina taip, kad kokį vaidmenį aktorius bevaidintų, tai jis daro ,,rimtai, giliai, nuo širdies”. Aktorius yra ne kartą apdovanotas įvairiomis premijomis. Vieni iš rimtesnių įvertinimų – 2007 metais jis buvo pristatytas Oskaro apdovanojimui už vaidmenį filme ,,Pusė Nelsono/ Half Nelson” (2006), 2008 metais – ,,Auksinio gaublio” nominacijai už suvaidintą vaidmenį komedijoje ,,Larso and Real Girl” (2007).

Kaip ir dauguma kino aktorių, Ryan Gosling mielai puikuojasi prieš fotoobjektyvą, dalyvauja reklaminėse fotosesijose. 2010 metais jis fotografavosi žurnalo GQ 2011 m. sausio mėn numeriui. Aktorius pristatinėjo Dolce & Gabbana, Gucci, Zegna modelius, skirtus stilingoms žvaigždėms.

Kadangi 2004 metais, pagal žurnalo People duomenis, Ryan Gosling buvo vienas iš pripažintų geidžiamiausių viengungių vyrų, tai, be abejo, jo asmeninis gyvenimas domina ir dailiąją pusę. Jis neslepia, kad buvo vedęs aktorę Rachel McAdams, su kuria išbuvo santuokoje kelis metus. Šiuo metu turi ,,du namus”. Vienas yra Kanadoje, Toronto mieste, kitas – Los Andžele, kuriame būna kai filmuojasi, laisvalaikiu džiaugiasi savo augintiniais – šuniuku George ir dviem katėm. Moka anglų, prancūzų, ispanų kalbas, yra neblogas dainininkas, muzikantas ir didelis jazz gerbėjas. Ryan Gosling yra vienas iš savininkų Maroko virtuvės restorano ,,Tagine” Beverly Hills.

2012 metais kino ekranuose pasirodys nauja kino juostą, kurioje jis atlieka vaidmenį kartu su dabartine savo drauge, taip pat aktore – Eva Mendes.